Jump to content

duplo naplaćena pristojba


dani1

Preporučene objave

Molim pomoc:

 

po napravljenoj žalbi za presudu po ovrsi od Vodovd Zagreb, dva puta mi je naplaćena pristojba u iznosu od 200,00 kn i to jednu uplatu sam ja sama izvrsila, a jedna mi je skinuta preko Fine....Molim Vas pomoc, kome da se obratim da mi vrate vise uplaćeno.

Hvala

 

dali si sudu dostavila uplatnicu kojom potvrđuješ plaćanje sudske pristojbe?

 

pismeno od nadležnog suda traži povrat više uplaćenog na ime sudske pristojbe. uz zahtjev dostavi kopije uplatnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali si sudu dostavila uplatnicu kojom potvrđuješ plaćanje sudske pristojbe?

 

pismeno od nadležnog suda traži povrat više uplaćenog na ime sudske pristojbe. uz zahtjev dostavi kopije uplatnica.

 

Jesam ..na dan kada sam dostavila potvrdu o plaćenoj pristojbi na Sud oni su poslali na FINU, naplatu pristojbe..tako da sam osim 200,00 vise platila i FINI samo 170,00 kn njihove lihvarske naknade za ne znam sto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

(Hi @dani1, javite što je bilo, hvala)

 

 

Na rješenju o pristojbi piše:

 

"1. ... u roku od 8 dana po primitku ovog rješenja platiti sudsku pristojbu ...

 

3. Izvornu potvrdu o doznaci - uplati prilijepiti na poleđini ovog rješenja, a nakon toga vratiti rješenje ovom sudu u gore navedenom roku."

 

Do kad je trebalo vratiti rješenje - 8 dana od primitka, ili (kako sam ja shvatio) 8 dana od uplate?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
, bobo3 je napisao:

(Hi @dani1, javite što je bilo, hvala)

 

 

Na rješenju o pristojbi piše:

 

"1. ... u roku od 8 dana po primitku ovog rješenja platiti sudsku pristojbu ...

 

3. Izvornu potvrdu o doznaci - uplati prilijepiti na poleđini ovog rješenja, a nakon toga vratiti rješenje ovom sudu u gore navedenom roku."

 

Do kad je trebalo vratiti rješenje - 8 dana od primitka, ili (kako sam ja shvatio) 8 dana od uplate?

Hvala

Malo sam surfala starim postovima, pa samo da javim, Novac još nije vraćen. Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , dani1 je napisao:

Malo sam surfala starim postovima, pa samo da javim, Novac još nije vraćen. Što mi je činiti?

Pravo na povrat se ostvaruje samo ako je do prisilne naplate došlo greškom suda tj. ako ste u zadanom roku izvršili uplatu i o tome ste uredno obavijestili sud, a iz nekog razloga uplata Vam nije bila evidentirana i sud je pokrenuo prisilnu naplatu. Ako ste svojim propustom doveli do prisilne naplate, tada nemate pravo na povrat.

Zahtjev za povrat zajedno sa dokazom – uplatnicom, šaljete sudu koji je poslao prisilnu naplatu, a dalje postupa sud na način da ispunjava obrazac koji sadrži sve potrebne podatke za donošenja rješenja o povratu (ime, prezime, adresa, IBAN, iznos koji je potrebno vratiti, mobitel ili mail za kontakt), te uz njega mora priložiti i svoje očitovanje o osnovanosti Vašeg zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, dani1 je napisao:

Kasnila sam sa uplatom 15 dana. Ako je i ovako, što ima treba toliko da odgovore na moj Zahtjev, a znali su u roku od 3 tjedna od rješenja za uplatu pristojbe poslati na ovrhu

Na žalost, u tom slučaju ne ostvarujete pravo na povrat jer je Vašim propustom došlo do dvostruke naplate.

Spisi se na sudu po proteku roka kalendiranja ponovno dostavljaju u rad u sudnicu i tako je Vaš spis došao u rad nakon tri tjedna, odnosno nakon proteka roka za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija