Jump to content

Ovrha zbog prekršaja iz 1996.!


Arnica

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imala sam žiro račun koji nisam koristila godinama, a također sam godinama nezaposlena, dakle drugi račun nemam.

 

Prije nekog vremena sam primjetila sam da mi je istekla kartica, otišla sam u banku pitati, i rekli su mi da je račun blokiran prošle godine zbog ovrhe (uspjeli su naplatiti 3kn), a u FINI da je ovršitelj Grad Zagreb zbog prekršaja (vjerojatno ZET) iz 1996. godine!

 

Nikada nisam dobila nikakav poziv, opomenu, ništa. Rekao bi Mladen Delić -ljudi moji je li to moguće?!

 

Što napraviti, od kud krenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o ukupnom iznosu oko 520kn, tako su mi rekli, što je za mene u mojoj situaciji puno. Ali radi se prije svega o principu -jer ne želim dozvoliti da budem još jedna od onih koji će poslušno sagnuti glavu, skinuti kožu i platiti, e da bi Bandito & co, ter vojska birokratskih uhljeba počevši od FINE nadalje -i dalje parazitirala.

 

Dakle -zanima me može li se ikako osporiti ovrha? Jer ponavljam -do neki dan uopće nisam znala za bilo kakav postupak da se vodio, niti ništa!

 

Mislim, pa SAMO 19 godina im je trebalo da se sjete nešto iz arhiva iskopati? Koliko puta će još mene ili nekog drugog naći ovršavati zbog nekih "teških nedjela" iz daleke prošlosti, a za milijunske krađe i pronevjere koje su svima poznate se eto ne može naći dovoljno dokaza, ili odlaze u zastare? Ma pljuc i takvoj državi!

 

editirao moderator

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste niti trebali. Ako je ovo stanje za vas normalno, a revolt vojske ovršenih "sve po zakonu" bezobrazluk, i bolje editirao moderator. Zlo mi je od ortodoksnih legalista koji se prave fini i kao da ne znaju da su mnogi zločini u povijesti bili sasvim legalni i zakoniti, pa tako i ovaj ovršni.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Arnice,

 

ja ću Vas lijepo zamoliti da se suzdržite od ovakvih komentara kakve ste napisala u editiranom dijelu vaših upisa.

 

Jedino i isključivo iz razloga jer razumijem u kakvoj se situaciji nalazite i razumijem što vas smeta, posve opravdano, neću vas sankcionirati isljučenjem, ali ako nastavite u ovom tonu, neću imati izbora.

 

Sve napisano pripisujem "vrućoj glavi" i kada se malo "ohladite", vidjet ćete da ovo što ste napisala, ne bi ni u ludilu ponovila, jer prizivati smrt ljudi, koji još k tome nemaju veze sa konkretnim slučajem je, u krajnju ruku, vrlo neprimjereno i nečovječno. Stavite se u poziciju te osobe, pa ćete imati drugačiji pogled.

 

Nadam se da smo se razumjeli.

 

Glede vašeg upita, kao što su i ostali sugerirali, treba provjeriti o čemu se konkretno radi, posebice vidjeti moguću zastaru odnosno urednost dostave. I inače, na Forumu nam je dosadašnji rekorder bio čovjek sa ovrhom iz 1997., tek toliko da znadete da niste jedina sa prastarim ovrhama. Nije utjeha, ali je demantij uvjerenja da ste jedina u ovakvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nikada nisam dobila nikakav poziv, opomenu, ništa. Rekao bi Mladen Delić -ljudi moji je li to moguće?!

 

Što napraviti, od kud krenuti?

 

traži u fini kopiju rješenja o ovrsi (košta ali drugačije nemožeš rješiti problem).

na rješenju je ime javnog bilježnika koji je donio to rješenje.

pismeno traži dostavu rješenja uz obrazloženje da isto rješenje nikad nisi primila. prvo saznanje za ovrhu si stekla nakon obavjesti banke.

 

ili od nadležnog suda traži ukidanje pravomoćnosti rješenja o ovrsi (prijedlog za ukidanje pravomoćnosti rješenja) kog nisi primila zbog neuredne dostave (nedostavljanja rješenja).

ako sud uvaži prijedlog i poništi klauzulu pravomoćnosti u zakonskom roku možeš izjaviti prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija