Jump to content

Istekla i izgubljena osobna iskaznica


gangula

Preporučene objave

Pozdrav...imam veliki problem, treba mi osobna za prijavu za posao a istu sam izgubio prije par godina a i tad je već bila pred istekom...čitam da su neke drakonske kazne koju ne mogu nikako platit jer sam već bez posla neko vrijeme...jel mi može netko pomoći i objasniti kako do nove osobne na najbezbolniji način?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav...imam veliki problem, treba mi osobna za prijavu za posao a istu sam izgubio prije par godina a i tad je već bila pred istekom...čitam da su neke drakonske kazne koju ne mogu nikako platit jer sam već bez posla neko vrijeme...jel mi može netko pomoći i objasniti kako do nove osobne na najbezbolniji način?

 

u policiju i prijaviš gubitak osobne (to je trebalo napraviti odmah).

 

novu osobnu ne možeš kupiti na tržnici,buvljaku ili ulici.

krivotorenjem osobne imao bi veči problema od sadašnjih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakvo krivotvorenje ne dolazi u obzir...problem je u tome što ja takve kazne nemam od čega platiti...zanima me kako mogu najjeftinije do nove osobne...mislim ako dođem tamo pa kažem da sam je izgubio prije par godina šta mogu očekivat?ja novaca za tu kaznu platit jednostavno nemam a bez toga mi nema ni posla...ako kažem da mi je istekla koliko sam shvatio tražit će staru da ponište...a ja je usto i izgubio...i šta sad napravit nisam pametan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakvo krivotvorenje ne dolazi u obzir...problem je u tome što ja takve kazne nemam od čega platiti...zanima me kako mogu najjeftinije do nove osobne...mislim ako dođem tamo pa kažem da sam je izgubio prije par godina šta mogu očekivat?

 

jedino u policiji možeš nabaviti novu osobu iskaznicu. koliko će biti skupo????

nemoraš kazati da si je izgubio prije par godina. oni ne znaju kad si je izgubio ali vide ad je istekla. dali će biti kazne ili ne????? ali to moraš napraviti da te nebi uhvatili bez osobe. tada su troškovi veći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propisana je kazna za taj slučaj, ali ako odeš sam i to riješiš, neće ti ništa pisati.

 

Stanuješ li na adresi na kojoj si prijavljen? Moguće je da si odjavljen sa adrese, a moguće je i da ti je pdoručna postaja pisala kaznu koju ti nisu mogli uručiti, pa će te sad pričekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je čudno da ti nisu bili doma jer su proteklih mjeseci na pdoručju cijele RH vršene terenske provjere za one kojima je istekla osobna iskaznica (između ostalog), pa su ili odjavljeni (ako ne stanuju) ili sankcionirani (ako stanuju).

 

Ako stvarno nisu, nemaš brige, odeš i podneseš zahtjev za novom. Ako jesu, pa ne znaš, i dobiješ neku kaznu, budeš pisao prigovor. I u jednom i u drugom slučaju ćeš moći dobiti novu (kazna ne odgađa izdavanje o.i.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa očito se ne mogu ni zaposlit...idem vadit potvrdu za nekažnjavanje i gospođa mi kaže da sam odjavljen sa adrese još 2014-te i da mi je ne može dati dok se ponovo ne prijavim...na moje pitanje kako je moguće onda da sam ja 2015 na istom mjestu mogao bez problema izvaditi potvrdu nema odgovora...odem u petrovu...da vidim zašto su me odjavili i da me ponovo prijave da mogu izvadit osobnu...gospođa mi kaže da ne može i da ja sigurno lažem da sam uopće bio u Hrvatskoj!??!?!???...nakon 5 minuta prepirke i uvjeravanja joj izvadim potvrdu sa mirovinskog o stažu koju sam netom prije toga izvadio...tu se već ispričala i kaže mi da je procedura da ako se hoću ponovo prijavit na istu adresu(a di bi se prijavio?na mars??) da dođem sa majkom da me ponovo prijavi i onda čekat 3 mjeseca cirka da dođu potvrdit da ja stvarno živim tu (nije kao da živim tu već deset godina!!!!) i ne vidi u čemu je problem??!?na moj odgovor da ja nemam od čega živit tri mjeseca i da imam do kraja tjedna da izvadim osobnu jer sam konačno dobio posao i da ću sad izgubit posao a drugog nema gospođa nije imala šta za reći više nego da je takva procedura...na moje dodatno da me za 3 mjeseca mogu prijavit na mirogoj markuševac ili markovo polje jer ću tamo i završit samo je slijegnula ramenima i rekla da ne može ona tu ništa...eto tako ukratko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto tu gadno smrdi drot13...u provjeri mi sigurno nisu bili to mogu garantirat jer bi me onda našli u stanu...s tim da mi piše da sam odjavljen 2014 a ja prošle godine kraj 6og mjeseca išao po potvrdu o nekažnjavanju i nije im pisalo da sam odjavljen...ma i petrinjsku sam mislio samo sam preživčan bio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija