Jump to content

Javno sramoćenje dijeteta na instagramu i snapchatu


trump55

Preporučene objave

Pozdrav svima, molio bih upućenije da mi odgovore na slj. situaciju: naime, jedna cura je stavila sliku maloljetnog dijeteta na instagram i snapchat i napisala na samu sliku "Kurva". Imamo s mobitela uslikanu sliku objave te slike i zanima me gdje i kako najbolje poslat prijavu dali na MUP ili na DORH i koji je tu zakon u igri te kakve su moguće eventualne kazne ili sankcije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na brzom odgovoru, e sad koliko je validan dokaz što je uslikano preko mobitela, vidi se doduše ime korisnika ali ne full stranica. Ne možemo pronaći osobu jer nemamo račun za instagram i snapchat a navodno se briše nakon 24 sata od objave. Mislite li da je samo ta slika dovoljna, ponavljam jos jednom: vidi se jasno lice djeteta i opis te ime korisnika, samo ne ful link.

 

Jel ima neka adresa da se pošalje MUP-u direktno, vidio sam u zadnje vrijeme da se ozbiljnije pristupa djelima o javnom sramoćenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na brzom odgovoru, e sad koliko je validan dokaz što je uslikano preko mobitela, vidi se doduše ime korisnika ali ne full stranica. Ne možemo pronaći osobu jer nemamo račun za instagram i snapchat a navodno se briše nakon 24 sata od objave. Mislite li da je samo ta slika dovoljna, ponavljam jos jednom: vidi se jasno lice djeteta i opis te ime korisnika, samo ne ful link.

 

 

Vaša kćer vjerojatno ima sumnje tko je to mogao tamo postaviti?

 

Da netko to napravi mom djetetu, bila bi mi dovoljna zadovoljština da policija s takvom osobom obavi obavjesni razgovor, i da se to više ne ponavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@felixx Pa ne da ima sumnje nego se zna točno s kojeg profila i pod imenom i prezimenom tko je to postavio. Ta osoba je isto maloljetna i išla je s njom u osnovnu školu, inače nije mi kćer nego sestra al svejedno ista stvar. Ono što me jedino zanima jest dal će se stvarno napravit izlistanje tog snapchata jer tamo navdono šta god se objavi nestane u roku 24h ili tako nešto, ali imamo uslikano mobitelom tu objavu i vidi se ime tog korisničkog računa.

 

@G-man ne razumijem što želite reći? Po meni su uvjeti i više nego ispunjeni, slika maljotenog djeteta uslikana bez njenog dopuštenja, stavljena na društvenu mrežu, dostupna broju ljudi od nekih valjda 600 pratitelja i još s teškim vrijedjanjem. Ispravite ako sam ja nešto krivo skonto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@G-man ne razumijem što želite reći? Po meni su uvjeti i više nego ispunjeni, slika maljotenog djeteta uslikana bez njenog dopuštenja, stavljena na društvenu mrežu, dostupna broju ljudi od nekih valjda 600 pratitelja i još s teškim vrijedjanjem. Ispravite ako sam ja nešto krivo skonto...

 

Vidite si odredbu čl. 178. st. 1. KZ-a i kakve posljedice moraju nastupiti kod djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala vam na povratnoj informaciji.

 

Da, ovdje se očito primijenilo načelo svrhovitosti, jer ruku na srce i bez da me se krivo shvati, ovo ipak nije nešto čime bi se sud trebao baviti. Time nipošto ne odobravam takvo ponašanje, ali smatram da bi trebali postojati drugačiji mehanizmi sankcioniranja.

 

Jedina dobra stvar je u tome što je, nadam se barem, navedena osoba naučila nešto za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ovdje je jedina stvar da se djeci od malih nogu daje do znanja da se za sve u ovoj državi može proći nekažnjeno ili barem jako povoljno po stranu prekršitelja. Ne znam tko bi se time onda trebao baviti ako ne sud, ali eto, kod nas je uvijek izgleda odgovornost na nekom drugom, trećem itd.

 

Ne znam što ste očekivala?

Pa nije da je vašu sestru netko mjesecima uhodio, ozbiljno joj prijetio, da je živjela u strahu od izlaska iz doma ili da joj je 'ukrao identitet'.

Maloljetna osoba objavila je uvredljivu fotku, u bahatom uvjerenju da joj nitko ne može ništa i da je to 'velika fora'. Ta fora se pretvorila u obavjesni razgovor na policiji, a mjesecima je živjela uz mogućnost da bude kazneno gonjena. Ako ta cura nije baš full sociopat onda mjesecima nije mirno spavala.

 

I te kako je naučila 'lekciju' - i ona i svi iz njenog okružja kojima je ta objava bila baš 'inn'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo i prvo nisam žensko.

Druga stvar bilo je i prije sličnih maltretiranja od te cure kako moje sestre tako i druge djece iz tog razreda, da ja nisam možda mjerodavan za reć ali dijete je očigledno neki potencijalni sociopat kad ju nitko ne može smirit kak spada. Nije joj prvi puta da ovako nekoga javno sramoti i piše uvrede koje se u pristojnim kućama i ne spominju. Ovo nema apsolutno nikakve svrhe jer je mala uvidjela da se u ovom sustavu može za sve proć nekažnjeno. Ali dobro, uvijek je lakše iz tudje pozicije govorit šta se bunite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi kako tko. Imam kćer, bila je prvi razred osnovne škole kad ju je fizički matletirao stariji dječak. Kad je prevršilo sve mjere ja sam odlučio glumiti pravdu. uzeo svoje dijete s igrališta nakon što ju je istukao taj dječak, rekao i njemu da sjedne u moj auto i ravno k njegovim roditeljima kući. uz verbalne prijetnje njegovim roditeljima da to mora stati dobio sam prijavu, završio na sudu, i na kraju dobio 6 mjeseci zatvora koji me sad čeka. lišavanje maloljetnika slobode i prijetnje. nema veze što sam ja njega ravno kući odvezao i on je sve to priznao na sudu. Posavjetuj se s nekim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo i prvo nisam žensko.

Krivo sam shvatio, isprika.

 

Druga stvar bilo je i prije sličnih maltretiranja od te cure kako moje sestre tako i druge djece iz tog razreda, da ja nisam možda mjerodavan za reć ali dijete je očigledno neki potencijalni sociopat kad ju nitko ne može smirit kak spada. Nije joj prvi puta da ovako nekoga javno sramoti i piše uvrede koje se u pristojnim kućama i ne spominju.

 

Ako je bilo i prije sličnih maltretiranja, trebali ste prijaviti. Ako ništa drugo, bar u školi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nema apsolutno nikakve svrhe jer je mala uvidjela da se u ovom sustavu može za sve proć nekažnjeno. Ali dobro, uvijek je lakše iz tudje pozicije govorit šta se bunite...

 

Trump, ja razumijem što želite reći i donekle se slažem s vama, ali jeste li vidjeli nedavno tragediju koja se mogla izbjeći da su institucije odradile svoj posao kako treba? A isto se radilo (u trenutku procesa) maloljetnicima i malo ozbiljnijim djelima od ovog u slučaju vaše sestre.

 

Ja ne branim ovo bahato i razmaženo derište, najvjerojatnije i više nego dobrostojećih roditelja, ali tražiti sudsku sankciju u ovom slučaju, je malo ekcesivno. Ne samo u našem sustavu, već u bilo kojem racionalnom sustavu. A ako je derište sociopat, onda ne bi bilo ni koristi.

 

Žalosno je za reći, ali kako roditelji zakažu u odgoju i dopuštaju da internet odgaja njihovu djecu, tako s druge strane, žrtvama takvih gadarija treba pomoći razgovorom, jasno od strane same njihove obitelji, tako i prijatelja. To je jedini put, jer evo vidite primjer Kove, što se dešava kada pojedinac uzme "pravdu" u svoje ruke.

 

Paradoksalno, njegov potez je vjerojatno prevenirao neku buduću djecu da postanu žrtvom malog nasilnika, ali pod koju cijenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je bilo i prije sličnih maltretiranja, trebali ste prijaviti. Ako ništa drugo, bar u školi.

 

Mi smo prijavljivali i školi i policiji, u osnovnoj je krala od druge djece mobitele, sličnu stvar sa slikama je napravila jednoj drugoj djevojčici, učiteljici psuje i govori joj da je ona "stara ku*vetina". Znaš koji je rezultat? Dodje ti psihologinja koja se cijeli dan šminka pije kavu i ništa ne radi sva ljuta, pozove i jedno i drugo dijete i kaže eto pomirite se nije lijepo svadjat se, idete u isti razred, svi ste vi jednaki itd. Klasično izjednačavanje nasilnika i žrtve. Prijavljivali su i drugi roditelji i školi i CZSS-u i policiji prije nas pa eto opet ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trump, ja razumijem što želite reći i donekle se slažem s vama, ali jeste li vidjeli nedavno tragediju koja se mogla izbjeći da su institucije odradile svoj posao kako treba? A isto se radilo (u trenutku procesa) maloljetnicima i malo ozbiljnijim djelima od ovog u slučaju vaše sestre.

 

Ja ne branim ovo bahato i razmaženo derište, najvjerojatnije i više nego dobrostojećih roditelja, ali tražiti sudsku sankciju u ovom slučaju, je malo ekcesivno. Ne samo u našem sustavu, već u bilo kojem racionalnom sustavu. A ako je derište sociopat, onda ne bi bilo ni koristi.

 

Žalosno je za reći, ali kako roditelji zakažu u odgoju i dopuštaju da internet odgaja njihovu djecu, tako s druge strane, žrtvama takvih gadarija treba pomoći razgovorom, jasno od strane same njihove obitelji, tako i prijatelja. To je jedini put, jer evo vidite primjer Kove, što se dešava kada pojedinac uzme "pravdu" u svoje ruke.

 

Paradoksalno, njegov potez je vjerojatno prevenirao neku buduću djecu da postanu žrtvom malog nasilnika, ali pod koju cijenu?

 

Ne znam jel mislimo na isti slučaj onog dečka koji je već pregazio prošle godine jednu osobu a prije par tjedana ubio curu ali koliko mi se čini tu su osobe bile punoljetne? Ispravite me ako griješim. Da, naravno da je taj slučaj sramota i naravno da su institucije zakazale, ali ako se rukovodimo tim načinom razmišljanja onda ćemo uvijek moći reći da nešto sitno nije bitno i da se treba preusmjerit fokus na Sanadera, onog sina od One2play, ne znam Čobankovića itd itd.

 

Naravno da ja i nisam očekivao ne znam kakvu presudu što sam već jednom spomenuo, ali kvragu i taj sustav kad djeca od malih nogu uvidjaju sve njegove slabosti i dobrano koriste te rupe, kažem neki dobrotvorni rad, obavezan razgovor sa psihologom/psihijatrom itd. je za ovakve stvari komotno mogao proć.

Za divno čudo ali nisu bogatuni, no istina jest da je mala razmaženo derište kojoj roditelji sve živo pravdaju i vjeruju joj, o itekako bi ona bila drugačija i bilo bi svrhe da je sustav malo stroži tu, ovako se hrani ovakvim glupostima kao troll jer zna kako sistem funkcionira.

 

Ovo glede roditelja se slažem apsolutno, ali da je tu nakon niza naših prijava još od prije CZSS recimo adekvatno reagirao pa nakon par razgovora s roditeljima počeo vršit ozbiljnije radnje itekako bi to dalo efekta, no ovako tako je kako je.

 

Da ovo što je Kova učinio je nekog klinca vjerovatno spasilo batina ali je čovjek nastradao, naravno da ni to nije način ali Bože moj, čovjek je reagirao instinktivno i u obranu svog djeteta.

 

Ne znam koliko me se sjećate, no ja sam ovdje otvorio i jednu puno težu temu o poništenoj presudi ubojicama mog oca koje su u prvom krugu oslobodjene a sada je VSRH vratio slučaj na ponovljeno sudjenje zbog niza grešaka koje je Zupanijski sud učinio i već preko godinu dana čekamo novo sudjenje dok su ubojice za to vrijeme fino na slobodi bez ikakve jamčevine. Slobodno mogu reći da znamo iz prve ruke kao obitelj kako je to kada te ovaj krivosudni sistem nagazi a ovaj zadnji slučaj je samo šlag na torti.

 

Eto, ništa osobno da me ne shvatite krivo samo sam vam htio dočarati da nisam neka kraljica drame koja očekuje da treba ne znam kakve radnje poduzet i kaznit drugoga da se zastiti njegova sestra nego čovjek koji je okusio posla sa nepravdom i zato mi je ovo samo kao sol na ranu dodatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Paradoksalno, njegov potez je vjerojatno prevenirao neku buduću djecu da postanu žrtvom malog nasilnika, ali pod koju cijenu?

po cijenu da netko mora upropastiti svoj život radi toga što "društvo" tolelira dječačka nasilja u školama,pa u zadnje vrijeme i na internetu...sistem je (zahvaljujući socijalnim službama,psiholozima itd) napravljen tako da "sileđija" maltretira cijeli razred i to svi trebaju trpiti samo zato da on završi školu...takve treba ispisati i nek ga raditelji školuju gdje hoče koji u većini slučajeva ga opravdavaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po cijenu da netko mora upropastiti svoj život radi toga što "društvo" tolelira dječačka nasilja u školama,pa u zadnje vrijeme i na internetu...sistem je (zahvaljujući socijalnim službama,psiholozima itd) napravljen tako da "sileđija" maltretira cijeli razred i to svi trebaju trpiti samo zato da on završi školu...takve treba ispisati i nek ga raditelji školuju gdje hoče koji u većini slučajeva ga opravdavaju...

 

E upravo to i ja govorim, sve počinje još od škole i njihovih službi i psihologa, izjednači zrtvu i pocinitelja i operi ruke, a o roditeljima koji podržavaju u svemu svoje male andjelcice bi se tek dalo knjiga ispisat, po meni oni su to glavni krivci i tu bi trebao biti jedan mehanizam koji bi njih dobro opleo pa nek onda podržavaju svoja razmežena i nasilna derišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaš koji je rezultat? Dodje ti psihologinja koja se cijeli dan šminka pije kavu i ništa ne radi sva ljuta, pozove i jedno i drugo dijete i kaže eto pomirite se nije lijepo svadjat se, idete u isti razred, svi ste vi jednaki itd. Klasično izjednačavanje nasilnika i žrtve.

 

Sustav u svrsi samog sebe. Nažalost, to sve više postaje pravilo.

 

A dotična psihologinja je vjerojatno bila toliko iscrpljena takvim kolosalnim poduhvatom kojeg je morala poduzeti, da je iduća dva dana morala uzeti bolovanje.

 

Ne znam jel mislimo na isti slučaj onog dečka koji je već pregazio prošle godine jednu osobu a prije par tjedana ubio curu ali koliko mi se čini tu su osobe bile punoljetne? Ispravite me ako griješim.

 

Bile su punoljetne u trenutku tragedije, ali kad su započeli određeni procesi, bile su još maloljetne.

 

Da, naravno da je taj slučaj sramota i naravno da su institucije zakazale, ali ako se rukovodimo tim načinom razmišljanja onda ćemo uvijek moći reći da nešto sitno nije bitno i da se treba preusmjerit fokus na Sanadera, onog sina od One2play, ne znam Čobankovića itd itd.

 

Krivo ste shvatili, samo sam htio ukazati da ima puno gorih stvari, a kojima se sustav opet ne bavi adekvatno. Nisam htio reći da to odobravam, jednostavno ljudi moraju shvatiti da koliko para, toliko muzike. Sustav je truo.

 

Naravno da ja i nisam očekivao ne znam kakvu presudu što sam već jednom spomenuo, ali kvragu i taj sustav kad djeca od malih nogu uvidjaju sve njegove slabosti i dobrano koriste te rupe, kažem neki dobrotvorni rad, obavezan razgovor sa psihologom/psihijatrom itd. je za ovakve stvari komotno mogao proć.

 

Pa imala je ona očito razgovor na DORH-u, pa ćemo vidjeti hoće li to utjecati na nju.

 

Ovo glede roditelja se slažem apsolutno, ali da je tu nakon niza naših prijava još od prije CZSS recimo adekvatno reagirao pa nakon par razgovora s roditeljima počeo vršit ozbiljnije radnje itekako bi to dalo efekta, no ovako tako je kako je.

 

S ovime se slažem, ali CSS-i su nam u katastrofalnom stanju, što se stručnosti tiče, što se ljudskosti tiče, što se kapaciteta tiče, a u konačnici i opsega poslova koje bi trebali obavljati. Opet se vraćam na ono koliko para, toliko muzike.

 

Da ovo što je Kova učinio je nekog klinca vjerovatno spasilo batina ali je čovjek nastradao, naravno da ni to nije način ali Bože moj, čovjek je reagirao instinktivno i u obranu svog djeteta.

 

Što se desi kada sustav zakaže, i toga će, bojim se, biti sve više.

 

Ne znam koliko me se sjećate, no ja sam ovdje otvorio i jednu puno težu temu o poništenoj presudi ubojicama mog oca koje su u prvom krugu oslobodjene a sada je VSRH vratio slučaj na ponovljeno sudjenje zbog niza grešaka koje je Zupanijski sud učinio i već preko godinu dana čekamo novo sudjenje dok su ubojice za to vrijeme fino na slobodi bez ikakve jamčevine. Slobodno mogu reći da znamo iz prve ruke kao obitelj kako je to kada te ovaj krivosudni sistem nagazi a ovaj zadnji slučaj je samo šlag na torti.

 

Sjećam se, naravno. Još uvijek nema nove rasprave?

 

Eto, ništa osobno da me ne shvatite krivo samo sam vam htio dočarati da nisam neka kraljica drame koja očekuje da treba ne znam kakve radnje poduzet i kaznit drugoga da se zastiti njegova sestra nego čovjek koji je okusio posla sa nepravdom i zato mi je ovo samo kao sol na ranu dodatno.

 

Sve u redu, ja vas ni nisam shvatio u tom kontekstu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad malo pogledamo raspravu,moglo bi se zaključiti da više-manje slično razmišljamo....jednostavno kod bilo kojih problema s kojim se susrećemo ne postoji adekvatna i svrsishovita zaštita,tako da ljudi čak moraju doći u iskušenje da sami rješavaju i onda ih još proglase budaletinama i osude......ja ne bih mogao baš sve opravdati sa "koliko novca toliko i muzike"...ima tu osim toga i dosta zasluga nesposobnih zakonodavca koji donose nekakva polu rješenja koje kasnije svako tumači kako hoče...odgvornosti nema ni za njih...ni za one koji to provode....nema kazni (skoro da nema) za socijalne službe...odvjetnike...liječnike...suce ...razne vještake...filozofe..itd....i zato imamo ovakvu situaciju.....sve je umreženo političkim vezama...prijateljstvima..nesposobnima i to i ako ima tko sposoban on se odmah "uguši".....

evo imamo slučaj maškarin...kirurg-prijava zbog nesavjesnog liječenja-njegova kćer sutkinja na tom sudu-žalba ovakva-onakva-pressuda ova-ona-on invalid godinama-liječnik u mirovini-zastara...prođe 10 godina....i to je to....pravda na nivou.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sustav u svrsi samog sebe. Nažalost, to sve više postaje pravilo.

 

A dotična psihologinja je vjerojatno bila toliko iscrpljena takvim kolosalnim poduhvatom kojeg je morala poduzeti, da je iduća dva dana morala uzeti bolovanje.

 

Upravo tako, dotična se bunila nama i drugim roditeljima kako ju svi eto "pritišćemo" i da "cendramo" bezveze jer ha Bože moj, psovat, vrijedjat i krast je veoma poželjno ponašanje u jednoj odgojno-obrazovnoj ustanovi, ladno sam je nakon svega poslao kvragu pred svima i rekao da je i ona krivac za to što se dogadja jer nije adekvatno reagirala prema njoj nego svu djecu svodi na zajednički nazivnik kako bi se što prije mogla vratit svojem ispijanju kave i šminkeraju, njena reakcija je bila kako se ja balavac usudjujem tako razgovarat dok su joj ostali roditelji rekli da se i oni slažu s mojim odgovorom. :)

 

Bile su punoljetne u trenutku tragedije, ali kad su započeli određeni procesi, bile su još maloljetne.

 

Ok, ovo nisam znao, ali sjećam se da je i ona sama u jednom momentu povlačila iskaz i odustajala od progona, to po meni baš i nije normalno, naravno ovo ne znači da opravdavam to što se dogodilo i nesposobnost sustava.

 

Krivo ste shvatili, samo sam htio ukazati da ima puno gorih stvari, a kojima se sustav opet ne bavi adekvatno. Nisam htio reći da to odobravam, jednostavno ljudi moraju shvatiti da koliko para, toliko muzike. Sustav je truo.

 

Kao što kaže i Goran ja se ne bih složio da je sve stvar u parama, jednostavno mito i korupcija, nepotizam, uhljebi i neradništvo su faktori koji lome sistem, uvijek bi se onda moglo naći opravdanja za svaku službu da eto nema novaca.

 

Pa imala je ona očito razgovor na DORH-u, pa ćemo vidjeti hoće li to utjecati na nju.

 

Čisto sumnjam, al ajd, vidjet ćemo.

 

S ovime se slažem, ali CSS-i su nam u katastrofalnom stanju, što se stručnosti tiče, što se ljudskosti tiče, što se kapaciteta tiče, a u konačnici i opsega poslova koje bi trebali obavljati. Opet se vraćam na ono koliko para, toliko muzike.

 

Da, ovdje su stručnost i ljudskost faktori od krucijalne važnosti kojih itekako nedostaje, ali opet uhljebizam i neradništvo su tu pustili svoje pipke poput hobotnice.

 

Sjećam se, naravno. Još uvijek nema nove rasprave?

 

Da nove rasprave, još nije ni pripremno ročiste održano na kojem bi se trebalo odlučiti hoće li se ponovno ispitati svi svjedoci ili samo oni od posebne važnosti i koje je VSRH stavio u presudi kao one čiji iskazi nisu pravilno reprodcuirani, valorizirani i stavljeni u kontekst sa ostalim dokazima i svjedočenjima.

Ponavljam, presuda je poništena u 6. mjesecu 2015 godine, još nije počelo a ubojice na slobodi, tu nikakav novac ne igra ulogu.

 

Sve u redu, ja vas ni nisam shvatio u tom kontekstu.

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

......ja ne bih mogao baš sve opravdati sa "koliko novca toliko i muzike"...ima tu osim toga i dosta zasluga nesposobnih zakonodavca koji donose nekakva polu rješenja koje kasnije svako tumači kako hoče...

 

Slažem se, a nisam ni mislio da sve ima spomenuto opravdanje. Ima nešto i u ljudima, definitivno.

 

evo imamo slučaj maškarin...kirurg-prijava zbog nesavjesnog liječenja-njegova kćer sutkinja na tom sudu-žalba ovakva-onakva-pressuda ova-ona-on invalid godinama-liječnik u mirovini-zastara...prođe 10 godina....i to je to....pravda na nivou.

 

Ove medijske prezentacije slučaja treba uzeti s rezervom, jer ako ćemo ići sa delegacijom nadležnosti u istovrsnim predmetima, onda u svim manjim sredinama (a što u RH nije mala sredina !) to treba napraviti jer će se uvijek moći naći veza između nekoga na sudu/DO-u i pojedinaca involviranih u predmet. Uostalom, pravi sudac će svaki pokušaj utjecaja srezati u korijenu ili ako će biti pritiskan, sam zatražiti izuzeće/delegaciju.

 

Problem je druge naravi, spomenuti predmet je izuzetno senzibilne naravi, praktički je uništen jedan mladi život, a utvrđene odgovornosti (ili neodgovornosti) nema. Nebitno zbog toga da imamo nekog "Pedra" da ga "zakucamo na zid", već da pošaljemo poruku da se takve stvari ne smiju dešavati, a ako se i dese, da sankcija mora postojati. A sve ove priče o iznimno složenom vještačenju (što je nesporno) i malom zastarnom roku (što opet stoji) se ipak mogu mačku okačiti o rep, jer da je posao napravljen kako je trebao biti, imali bismo presudu, ili osuđujuću ili oslobađajuću, ali nikako ne formalnu, koju imamo sada. Sramota.

 

Da nove rasprave, još nije ni pripremno ročiste održano na kojem bi se trebalo odlučiti hoće li se ponovno ispitati svi svjedoci ili samo oni od posebne važnosti i koje je VSRH stavio u presudi kao one čiji iskazi nisu pravilno reprodcuirani, valorizirani i stavljeni u kontekst sa ostalim dokazima i svjedočenjima.

Ponavljam, presuda je poništena u 6. mjesecu 2015 godine, još nije počelo a ubojice na slobodi, tu nikakav novac ne igra ulogu.

 

Ovo je sramotno, glede čega sugeriram pišete predstavku predsjedniku suda te VSRH-a i ministru pravosuđa, a razmislite i o tome da idete s pričom u medije.

 

Znam da je to malo škakljivo, jer gubite dio privatnosti, ali ako druge nema, onda je to jedini put. Gotovo dvije godine od ukidne odluke, a da nije napravljeno ništa po spisu, i to još kod ubojstva, je katastrofa. Blago rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Problem je druge naravi, spomenuti predmet je izuzetno senzibilne naravi, praktički je uništen jedan mladi život, a utvrđene odgovornosti (ili neodgovornosti) nema. Sramota.

što je još gore ovaj slučaj je i medijski praćen....kako tek onda prolaze slučajevi koji nisu od javnog interesa ili gdje su greške manje.....ovo društvo je totalno nesređeno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija