Jump to content

Je li poslodavac (općina) prekršio Zakon?


ninanana

Preporučene objave

Želim si samo potvrditi svoje mišljenje.

Ukratko - gospođa u radnom odnosu u JLRS nakon 12 godina staža nije napravila DSI.

Dva puta joj se radilo novo rješenje sa rokom za polaganje u godinu dana.

Obadva puta - ćorak.

Zadnji je rok istekao ove godine u 6.mjesecu, međutim, otkaz joj nije uručen jer je bila na bolovanju, da bi sad "šmugnula" u mirovinu neposredno prije nego su od Ministarstva uprave došle naredbe o uručenjima otkaza takvim slučajevima.

Smatram da je načelnik držanjem iste u radnom odnosu, bez obzira na bolovanje, oštetio i općinski i državni proračun.

Jesam li u pravu?

Hvala.

uređeno: od ninanana
Dopuna naslova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka joj čast i slava!!

 

Ja sam se ubio, skoro doslovno jer sam na povratku gotovo uganuo gležanj, polažući taj nesretni DSI i NEMAM NIŠTA OD TOGA! Premda zabavan je to ispit...kad si specijalist za tu granu pravu. A eto gospođa je uspjela 12 (riječima: DVANAEST) ljeta izbjegavati to i još se spasila penzijom. G E N I J A L K A! Mora da je bila nezamjenjiva kad su je toliko tolerirali...znam ja sličan primjer gdje dama radi i gore stvari, ali je - nezamjenjiva. Da, ipak ima DSI...

 

Btw: A gdje ste Vi bili dosad s tim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka joj čast i slava!!

 

Ja sam se ubio, skoro doslovno jer sam na povratku gotovo uganuo gležanj, polažući taj nesretni DSI i NEMAM NIŠTA OD TOGA! Premda zabavan je to ispit...kad si specijalist za tu granu pravu. A eto gospođa je uspjela 12 (riječima: DVANAEST) ljeta izbjegavati to i još se spasila penzijom. G E N I J A L K A! Mora da je bila nezamjenjiva kad su je toliko tolerirali...znam ja sličan primjer gdje dama radi i gore stvari, ali je - nezamjenjiva. Da, ipak ima DSI...

 

Btw: A gdje ste Vi bili dosad s tim??

 

Ja sam bila izložena takvom mobingu dok je ona carevala pod okriljem šefa, da sam prošle godine dala otkaz. Sa položenim stručnim!

Mene zanima konkretan odgovor na moje pitanje. A bila sam posvuda i na kraju završila s prijetnjom da će me prijaviti DORH-u koja mi je došla pisanim putem od strane odvjetnika.

Kako ste se naljutili Vi, zamislite kako je meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznata ova materija, Vlada RH je odredila nekakav definitivan rok unutar kojeg su službenici bili dužni položiti DSI, i ukoliko je taj rok probijen, a za njegovo produljenje nema odobrenja s više instance (Ministarstva) - načelnik je pogriješio, a vjerujem da bi i revizija uočila tu pogrešku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznata ova materija, Vlada RH je odredila nekakav definitivan rok unutar kojeg su službenici bili dužni položiti DSI, i ukoliko je taj rok probijen, a za njegovo produljenje nema odobrenja s više instance (Ministarstva) - načelnik je pogriješio, a vjerujem da bi i revizija uočila tu pogrešku.

 

Taj rok je bio izmijenjen svojevremeno, i Ministarstvo uprave je odobrilo produženja. Dotičnoj se dva puta produzavalo po godinu dana, i nije ga napravila već je svaki put doslovce pobjegla na bolovanje, a sad u invalidsku (ne znam ni sama po kojoj osnovi).

Novi ZOR jasno i glasno definira da bolovanje ne opravdava urucivanje otkaza posebice kada je u pitanju povreda dužnosti, a ova spada u teže.

P.S. Kumovi, prvi susjedi i rodbina....tako da dalje ne moram pisati o slučajnim pogreškama gospodina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj rok je bio izmijenjen svojevremeno, i Ministarstvo uprave je odobrilo produženja.

 

U tom slučaju, ne vidim načina da načelnik bude odgovoran, jer ima pokriće u višoj instanci. Jedino bi, teoretski gledano, osoba na toj višoj instanci mogla biti odgovorna, ali nema šanse da se to desi, jer zasigurno je sve to urađeno u dogovoru na razini ministarstva odnosno Vlade RH i odobreno u više slučajeva, a ne izolirano.

 

Novi ZOR jasno i glasno definira da bolovanje ne opravdava urucivanje otkaza posebice kada je u pitanju povreda dužnosti, a ova spada u teže.

 

Sve stoji, ali isto tako treba imati na umu da je Zakon o radu u ovom slučaju supsidijarne naravi u odnosu na poseban zakon koji regulira status dotične službenice. Plus učinjeno produženje, a prije isteka roka kojeg ste dali, ne možete ići sa razrješenjem/otkazom osim ako bude drugih povreda ili razloga na strani službenice.

 

P.S. Kumovi, prvi susjedi i rodbina....tako da dalje ne moram pisati o slučajnim pogreškama gospodina.

 

Ma sve mi je jasno, Nina. Znam ja o čemu vi pričate i slažem se s vama da je ovo zakonski vrlo rubno, ali ipak unutar zakona. A moralno definitivno nije, ali tko danas više pita za moral? Pogotovo u politici, jer danas više časti imate u prostituciji doli u politici, svaka čast izuzecima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda je načelnik definitivno pogriješio, a sad - bi li za to bio i kažnjen nešto ozbiljnije, ne mogu vam definitivno potvrditi jer kako i sama spominjete da je Ministarstvo uprave poslalo dopis da se ide s otkazima, očito je da je više JLS-a u RH postupalo na identičan način, jer je u igri politika.

 

Da ne bi bilo zabune, odgovornost je tu čista (po meni), ali bi li bila adekvatno i sankcionirana - to je pravo pitanje. Što naravno, ne znači da ne možete podnijeti prijavu, pa čekati ishod. Samo nemojte imati prevelika očekivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija