Jump to content

Valjanost pravnog posla


IvancicaOsijek

Preporučene objave

Molim savjet. Otac mi je kupio proizvod od XX firme. U međuvremenu je otkriven lanac prevare te je ista zatvorena. Budući da je s njima sklopio kartični ugovor-potrošački kredit zanima me šta možemo učiniti i da li išta možemo učiniti? Da li je ugovor valjan ako je tvrtka/firma zatvorena a dužna je vršiti servis i garanciju? Koju dokumentaciju bi trebali prikupiti da raskinemo naplatu preko XX?

Hvala puno unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte ugovor detaljno.

Nađite u ugovoru koji su elementi za raskid ugovora..?

obratite se državnom odvjetništvu,sa zamolbom ,,dali je protiv koga pokrenut kazneni

progon.?

Obratite se obavezno..proizvođaču navedenog uređaja..da vidite..kako stojite..

dali je uređaj koji ste kupili orginalan..?

gdje je naj bliži servis..itd.

vi morate voditi računa..samo o jednoj stvari..a toje..

dali ste vi osobno oštečeni..??

Ako vi niste oštečeni..onda je sve u redu.,mislim..uređaj je orginal..a vama treba,,

dobijete kontakt za servis,,itd.

u.prijevodu..to što je firma zatvorena..ne znači automatizmom. da ste vi oštečeni.

zato..prvo to utvrdite...a ako jeste..napravite gore napisano..

i..javite se ponovo..sa što opširnijim detaljima svega.

poz. frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Postovani.

Moj decko je pred godinu dana cca. Sklopio ugovor sa XX firmom o kupnji elektromagnetskog lezaja. iznos je bio 10 000kn na 18mj po 400 i nesto kuna. Platili smo prve 3 rate i nakon toga je bio prilog na Provjerenom da se radi o prijevari i da je prevareno jako puno ljudi u Hrvatskoj. Tada smo prestali placati i nakon toga posto su oni dobili velih broj tuzbi,ugasili su firmu i samo otvorili drugu . uplatnice vise nisu stizale. Samo nam je dosao dopis na cudnom prljavom papiru da temeljem ugovora o cesiji sada smo duzni uplacicati firmi pod drugim imenom n drugi broj racuna sa sjedistem u Bratislavi. Mi nismo placali. I danas nam je dosla Opomena pred tuzbu od odvjetnickog ureda kome su oni to ustupili. Napominjem da sve prethodno sta smo dobivali je bilo naivno,nesluzbeno,nesto cak i pisano kemijskom. Ovo od odvjetnickog ureda je prvo ozbiljno. Sta nam je ciniti? Kome se obratiti? Utvrdeno je da se radi o prevari,kako mogu potrazivati to od nas? Hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, najprije bi ste trebali pročitati post iznad vašeg pitanja pa sami sebi i nama odgovoriti na ta . Dakle, ugovorne uvjete, je li on direktno oštečen, postoje li eventualne tužbe za nezakonitu djelatnost i imal li kakav epilog istih. Sve ostale su za povrat proizvoda u zakonskom za što nisu izvršili povrat sredstava te sam poslovni subjekt koji navodite, koliko ja vidim, još ima Aktivan status.

Od relevantnijih informacija ste naveli da ste prestali plačati, dobili obavjest o ustupu duga (cesiji), niste ni njima plačali te dobili opomenu od odvjetničkog društva, pa to što je u medijima nešto označeno kao prevara i muljaža ne pomaže nešto ni vama ni nama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija