Jump to content

čl.227 st.1 Kaznenog zakona, pomoć?


frenkie89

Preporučene objave

Pozdrav,naime osumljicen sam za izazivanje prometne nesreće iz clanka 227. st.1 kaznenog zakona.

1 osoba je teško ozljeđena.

 

Mogu li ocekivat uvjetnu kaznu? Nikad nisam kaznjavan u prometu u bilo kojem smislu do sada.

 

Zanima me dali cu posebno dobiti NOVČANU kaznu za izazivanje prometne nesreće,alkohol 1,02 u krvi, i ostati bez vozacke?

 

Dali me mogu 2 puta kaznjavati za isto djelo?

 

HVALA!! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,naime osumljicen sam za izazivanje prometne nesreće iz clanka 227. st.1 kaznenog zakona.

1 osoba je teško ozljeđena.

 

Mogu li ocekivat uvjetnu kaznu? Nikad nisam kaznjavan u prometu u bilo kojem smislu do sada.

 

Zanima me dali cu posebno dobiti NOVČANU kaznu za izazivanje prometne nesreće,alkohol 1,02 u krvi, i ostati bez vozacke?

Bit će uvjetna a taj isti sud će donijet sigurnosnu mjeru zabrane ipravljanja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju, kvalifikacija djela će ići, prema našoj praksi (iznad 1,00 promila), na namjeru, a u slučaju da dosad niste osuđivani, uz priznanje, kajanje, biti će uvjetna osuda sa najvjerojatnije sigurnosnom mjerom u trajanju od 1 ili 2 godine, kako Sivko piše.

 

Hvala

na odgovorima,imam jos jedno pitanje ako nije problem?

Imam li kakve sanse da mi se smanji sigurnosna mjera upravljanja vozilom,pošto mi je vozacka vise nego potrebna,te imam li pravo na zalbu nakon odluke suda? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na količinu alkohola, DO će teško pristati na osudu bez mjere, a što se tiče suda, tu je teško anticipirati ishod.

 

Svakako istaknite kroz postupak potrebu za vozačkom, npr. da vam o njoj zavisi zaposlenje ili je ona nužna radi prijevoza neke osobe koja ovisi o vama, kao i činjenicu dosadašnje, kako kaznene, tako i prekršajne nekažnjavanosti u prometu i zamolite za razumijevanje. Pokušajte uvjeriti sud da se radilo o izoliranom incidentu, pojasnite razlog povećane konzumacije alkohola, npr. svadba ili neki važni događaj člana obitelji ili najboljeg prijatelja ili nešto slično, pa ste se malo "zaboravili", a kako inače ne konzumirate alkohol, "lupilo" vas je brzo i bogovski...

 

Jasno da ćete imati pravo žalbe na odluku suda, osim ako se odreknete istog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na količinu alkohola, DO će teško pristati na osudu bez mjere, a što se tiče suda, tu je teško anticipirati ishod.

 

Svakako istaknite kroz postupak potrebu za vozačkom, npr. da vam o njoj zavisi zaposlenje ili je ona nužna radi prijevoza neke osobe koja ovisi o vama, kao i činjenicu dosadašnje, kako kaznene, tako i prekršajne nekažnjavanosti u prometu i zamolite za razumijevanje. Pokušajte uvjeriti sud da se radilo o izoliranom incidentu, pojasnite razlog povećane konzumacije alkohola, npr. svadba ili neki važni događaj člana obitelji ili najboljeg prijatelja ili nešto slično, pa ste se malo "zaboravili", a kako inače ne konzumirate alkohol, "lupilo" vas je brzo i bogovski...

 

Jasno da ćete imati pravo žalbe na odluku suda, osim ako se odreknete istog prava.

 

Hvala,tako je i bilo,nadam se da ce imati bar malo razumijevanja jer bez vozacke sam nula,par mjeseci jos nekako al ako bude godinu ili dvije mogu se pozdraviti s poslom...

 

Što se tice novcane kazne; nebi je trebalo biti? Osim naravno troskova suda?

 

Ispricavam se što sam dosadan ali nikad nisam bio u slicnoj situaciji (i ne planiram nikad vise) pa mi nije bas svejedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tice novcane kazne; nebi je trebalo biti? Osim naravno troskova suda?

 

Neće biti novčane kazne.

 

Teoretski bi ona mogla biti moguća u slučaju da kvalifikacija ide na nehaj, ali prema našoj praksi, ni tada se ne izriče novčana kazne, već uvjetna osuda.

 

Troškove postupka ćete podmiriti ukoliko vam financijska situacija nije "u banani", u kojem slučaju možete tražiti oslobođenje od plaćanja troškova postupka.

 

Ispricavam se što sam dosadan ali nikad nisam bio u slicnoj situaciji (i ne planiram nikad vise) pa mi nije bas svejedno.

 

Ma koja dosada, pa zato smo tu. Sve OK, nema beda. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće biti novčane kazne.

 

Teoretski bi ona mogla biti moguća u slučaju da kvalifikacija ide na nehaj, ali prema našoj praksi, ni tada se ne izriče novčana kazne, već uvjetna osuda.

 

Troškove postupka ćete podmiriti ukoliko vam financijska situacija nije "u banani", u kojem slučaju možete tražiti oslobođenje od plaćanja troškova postupka.

 

 

 

Ma koja dosada, pa zato smo tu. Sve OK, nema beda. :palac:

 

Hvala,G-man,

a koja je razlika između poziva na sud i poziva na prvo ispitivanje?

Tko sve bude prisutan na prvom ispitivanju,koji je proces? :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ispitivanje provodi se u DO-u, a prisutni ste vi, ako želite vaš branitelj, te DO ili istražitelj. Prvo ispitivanje se snima audio-video uređajem i sve što tamo kažete, biti će dokaz u postupku.

 

Ispitivanje na sudu je klasika, sudac, zapisničar, DO, branitelj (ako ga imate), oštećeni (ako je prisutan) i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija