Jump to content

Kaznena Prijava


ZabrinutaInes

Preporučene objave

Pozdrav,

Nisam platila javnom bilježniku račun jer nemam novaca, već mjesec dana mi šalje poruke da će podignuti prijavu kaznenu da sam ga prevarila.

Dotični zna da smo otišli u inostranstvo raditi da se izvadili iz krize u koju smo upali.

Zanima me dali može podnijeti kazneni prijavu i što slijedi kada podnese.

Uplatila sam 20e jer više nisam mogla jer nemam tek smo se zaposlili i za mjesec dana mogu ostatak uplati, dali sam postupila sa tom mizernom uplatom ispravno.

Što mi može se desiti pošto ne živimo u Hrvatskoj trenutni nego smo u Njemackoj

Hvala i oprostite na dugom i možda nejasnom postu jer sam pod stresom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako može biti prevara kad se javljam i molim ga doslovno da pričeka, muka mi je od svega da sam imala novaca platila bi .

I ne bježim od duga i nikad nisam se ne javila i pokušala dogovoriti

 

Ažurirano

 

Znači molim ga do 15.5 da pričeka kad mi sjednu novci da platim.al čovjek ne odustaje

 

Ažurirano

 

Znači molim ga do 15.5 da pričeka kad mi sjednu novci da platim.al čovjek ne odustaje

 

Ažurirano

 

Mene zanima što može biti ako podnese prijavu omjer živim u Njemackoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i dalje sam misljenja da nema elemenata kaznenog djela prijevare.

jer nije bilo namjere.

 

platio je dio, dio ce platiti za mjesec dana.

ista bi bila odbacena ekspresno...

 

kao sto je i sam korisnik napisao... situacija je takova kakova je...

 

moja preporuka,

pisanim putem se obratiti javnome biljezniku da ce te za mjesec dana uplatiti ostatak duga...

- samim time imate dokaz da isti dug imate namjeru platiti, u slucaju da se i podnese kaznena prijava, isti dopis slobodno prilozite...

 

Dakako,al se nisu dogovorili na rate a i one su upitne.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ne bježim od duga i nikad nisam se ne javila i pokušala dogovoriti

 

Mene zanima što može biti ako podnese prijavu omjer živim u Njemackoj

Kad je trebalo bit plaćeno?Ne piše da će plaćanje bit u ratama?I bilježnik ne vjeruje da će bit plaćen.

 

Ako dođe do suda pa se ne javite na poziv sud može raspisat tjeralicu i na granici policija dočekat i sprovest na sud.

i dalje sam misljenja da nema elemenata kaznenog djela prijevare.

jer nije bilo namjere.

doveden je u zabludu da će mu se sve platit a pogotovo ako se znalo da se nema novcau toku rada bilježnika.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba vidjeti sve elemente priče, slažem se, ali ovako na prvu sumnjam da bi ovdje došlo do optuživanja, pogotovo u ZG, koji je pretrpan poslom.

 

Istražni zatvor je smiješan, i nema smisla to uopće ni komentirati budući ne vidim nijednu osnovu za isti.

 

Opreza radi, dajte platite čovjeku što veći dio možete odmah, a ostatak postepeno rješavajte. Odradio vam je posao, red je da se plati usluga koja je isporučena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim prijevare.Obećao si platit a nisi.

onda bi u hrvatskoj 300 000 blokiranih bilo kazneno odgovorno.....digli kredit pa nisu vratili ,uzeli mobitel pa nisu platili itd....

 

Probajte onda od obitelji ili prijatelja pozajmiti nešto novaca, pa uplatite. Bolje da ste dužni njima nego nekome tko "prijeti" kaznenim postupkom.

slažem se,.....iako bi se možda trebalo razmisliti i da se tom genijalcu pojasni da bi mogao i on dobiti kaznenu za ucijenu ili lažnu kaznenu prijavu....njemu nije cilj dogovor niti uvažava priznavanje duga ,želju za dogovorom ,nego ucijenjuje kaznenom prijavom za koju zna da je lažna jer osoba želi platiti i to vrlo brzo,štoviše s obzirom da je pravno potkovan i da zna da to u praksi ne prolazi i dalje ipak to koristi kao ucijenu....obje prijave imaju istu šansu za uspjeh,odnosno skoro nijedna.....pa nek malo i on razmisli o kaznenim prijavama..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatej iz hr je uplatio 400kn ,Odvjetnika sam morala kontaktirati u hr jer je gospodin napisao poruku.

Ja ću svejedno pokrenuti Kazneni postupak sa mojim zahtjevom zabodredjivanje istražnog zatvora

 

Ažurirano

 

Eto sad čekam da mi jave iz hr da me traži policija, nit mogu na posao nit ista trese se od svega više

 

Ažurirano

 

Eto sad čekam da mi jave iz hr da me traži policija, nit mogu na posao nit ista trese se od svega više

 

Ažurirano

 

Prijavio me je sa njegovim zahtjevom za istražni zatvor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo sam napisao ranije da ja nijednu osnovu ne vidim, a druga stvar je što dotični JB može predlagati štogod želi, u ovoj fazi jedino koga se pita što o istražnom zatvoru je DORH, koji, po meni, a prema vašim informacijama (još pogotovo zagrebački) nema šanse da pokrene postupak, već će odbaciti prijavu.

 

@ Gorand

 

I nije nužno da zna da mu je prijava neosnovana, jer kaznenim pravom se ozbiljno bavi šačica pravnika, u usporedbi sa ostalim granama prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.

@ Gorand

 

I nije nužno da zna da mu je prijava neosnovana, jer kaznenim pravom se ozbiljno bavi šačica pravnika, u usporedbi sa ostalim granama prava.

ja sam gore iznio neko svoje mišljenje da bi se možda moglo ići i na kaznenu prijavu protiv njega....jasno je kad se netko "prijeti" prijavom nadležnim tijelima da to nije prijetnja u smislu kaznenog djela ....ali ovdje se on prijeti (i prijavljuje) nekoga za prevaru ,a vidljivo je da osoba želi platiti i da se našla u financijskoj lošoj situaciji i da sredstvo kaznene prijave koristi kao zastrašivanje.....tko bi imao više šanse za uspjeh ...njegova ili prijava protiv njega iz dostupnih podataka koje imamo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se slažem sa vama i hvala Vam na odgovorima, možda i je zastrašivanje sl svaka mu čast kad tako zastrašujuće.

10 god poslovanja samostalnog i nikad se nisam prijetila dužnicima, propala sam preko noći financijski.

Al ova prijetnja me dotakla do kraja, danas na posao nisam mogla otići niti funkcionirati normalno.

4 mj se potucamo ja i muž na ulici smo bili završili pa nikom se nisam prijetila. Želim samo to da isplatom i da ga mogu pošteno pljunuti u facu...isprike na ružnim riječima, al pukla sam više

 

Ažurirano

 

Hvala Vam puno ste mi pomogli i ohrabrili me

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Nemojte se uopće sekirati ,već mu napišite pismo i pošaljite to pismo s povratnicom .U pismu navedite da ste bez novaca i imovine , ali da ćete od svog životnog minimuma pokušati vratiti iznos koji je opisao kao dug ,da ga molite da Vam opiše radnje koje je izvršio i izda za to račun kao bi imala informaciju za što Vas tereti i mogla se ravnati u vezi s tim .

 

Sigurno je da neće ići sa kaznenom prijavom jer je to jalovi posao . On mora dokazati namjeru prijevare ,koja bi u konkretnom slučaju bila teško dokaziva .DO bi odbacilo takvu prijavu .Dalje po žalbi njegovoj rješava sudac istrage , a to vam traje godinama .

 

Nema straha dok naše institucije rade kako rade .

Običnim parničnim postupkom koji isto traje u nedogled nema šanse da se namiri .

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam gore iznio neko svoje mišljenje da bi se možda moglo ići i na kaznenu prijavu protiv njega....

 

Razumio sam vas što ste htjeli reći, bez brige.

 

...tko bi imao više šanse za uspjeh ...njegova ili prijava protiv njega iz dostupnih podataka koje imamo?

 

Nijedna. Odnosno da ja odlučujem, obje bi odbacio isti dan kada bi mi ih Kancel dostavio. Ovakve prijave inače dobro dođu da si "zbegecate" statistiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija