Jump to content

Hitno prijetnja nelagoda i dug!! Danas molim!


Slyder

Preporučene objave

Pozdrav,

hitno mi je potreban odgovor, do ponoci!

Ako je krivi pdf neka se izmjeni i obavijesti me se o tome.

Situacija je sljedeća:

jednom sam dečku dužan 2800kn(nije kamatar,), 6 mjeseci me cekaoi sada misli da imam novca, nezna da sam bez posla i ne zelim da to zna.

Uglavnom, prekipilo mu je i trazi svoje sutra do 7 ujutro da mi nebi "morao dolaziti doma ".

Rekao sam mu da cemo se sutra naci ,a i dalje novca nemam, on isto ima svoje platne odgovornosti pa mu je problem!

Kako je rekao, dođe mu da uzme pištolj i puca u mene, ako se sutra ne vidimo "nedao bog da te sretnem u gradu ako me sutra zaj..."

Ovo s pištoljem me nije strah, ali da bi mogao DOCI KUCI I napraviti glupost bi!

Starci su mi bolesni i netreba im taj stres, nedo bog da dođe ja sam u gabuli, a starcima ce pozliti!

Jedino kad bih ga probao uvjeriti da je placa od zadnjeg zaposlenja otisla na finu?

U strahu sto ce biti, molim Vas za pomoć, za detalje sam budan do 04 ujutro ako imate pitanja.

DECKO JE DOBAR ALI I EKSPLOZIVAN, KADA NESTO NAUMI NE RAZMISLJA PUNO!

kako da mi ne dođe doma?

Kako rjesit to kad vec misli da sam zaposlen, odnosno nezna za otkaz?!

u nadi za pomoć

LP

:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gorand: nebi pomoglo nažalost jer je takav, ha jednostavno je lajav pa bi svi saznali...

Gman, to čak nije ni posuđen novac već po dogvoru jer me učio vozit na parkingu, znaci ja bi dogovor ispostivao da imam, sutra me strah kaj ce bit.

Ne zelim da to dođe do staraca jer su bolesni, a od toga je posuđeno samo 600kn, ostatak za vožnju, što mi je činiti?!

a mogo bi ja isto racunat troskove zbog poziva na njem broj jer ne koristi hrv.

Prijetnja kao prijava bi samo upropastila stvar jbga, moja rijec protiv njegove.

On i tako nemoze nista dokazat, ja mogu jer imam snimku poziva. Prijava za kazneno djelo?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, 600,00 kn je posuđeno, a ostalo dogovoreno kao cijena za učenje vožnje? Dođe na isto, zbog ovih 600,00 kn.

 

Glede snimke - jeste li mu najavili da ga snimate? Jer ako niste, pitanje je bi li ta snimka bila uzeta u obzir kao zakonita budući je snimanje bez znanja snimane osobe također kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, 600,00 kn je posuđeno, a ostalo dogovoreno kao cijena za učenje vožnje? Dođe na isto, zbog ovih 600,00 kn.

 

Glede snimke - jeste li mu najavili da ga snimate? Jer ako niste, pitanje je bi li ta snimka bila uzeta u obzir kao zakonita budući je snimanje bez znanja snimane osobe također kazneno djelo.

 

Pozdrav,

točno je kako ste naveli.

Što se tiče snimke, svi znaju da imam snimač pa tako i on, no nažalost nisam napomenuo u snimci. Znaći ona otpada kao dokaz.

Sad je samo moja protiv njegove rječi onda, što se tiće samog duga i dogovora oko cijene niti za jedno ne postoji pisani trg već je dogovoreno usmeno.

Tako da on nemože dokazati, no nisam a čovijek koji bi tako razmišljao jer poštujem dogovore.

Jednostavno nemam trenutno novac a on prijeti iako je sam svjestan da mu se to ne isplati.

Sutra ga moram zvati, što mu reći? kad ne želi slušati!

Već sam naveo da su i roditelji bolesni pa mi na samu pomisao da dođe do mene kući i da njima bude loše jer neznaju ništa otome radi njihove zaštite, dođe zlo.

zapravo već govorimo o danas, prošla je ponoć... što i kako dalje?!

ne javiti mu se? ili?, a kad dode?

ne razmišlja glavom jer ima i on racune pa je racunao na taj novac ali ga to ne opravdava a ja sam pogrjesio sto mu nisam rekao za otkaz...

Sve me strah što će biti ujutro, ne mislim da ce upotrijebiti vatrano oruzje bas ali da bi me mogao napasti i ozlijediti teskom ozljedom bi sigurno, ne pred mojom kucom ali da u gradu. I sam je rekao da ako se sutra nevidimo da bolje da me ne sretne u gradu samo grubljim rjecima, uz to je u razgovoru rekao kako bi mi najrade noge slomio itd....

Help please!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče snimke, svi znaju da imam snimač pa tako i on, no nažalost nisam napomenuo u snimci. Znaći ona otpada kao dokaz.

 

Ne nužno, iako nam praksa po ovom pitanju nije jednoznačna.

 

Sutra ga moram zvati, što mu reći? kad ne želi slušati!

 

Gledajte, ako razum nije moguć, imate dvije opcije - zaštiti sebe putem prijave policiji, ili popiti batine (ili još i gore). Odluka je samo vaša.

 

Znam da nije nimalo ugodno živjeti u takvoj atmosferi, ali ako druga strana najavljuje veliko zlo, onda vas zapravo dovodi u situaciju da birate između njega i sebe, a u ljudskoj je naravi da će se prvo pobrinuti za sebe. I nipošto ne putem konfrontacije s njim, jer bi mogli sami završiti sa kaznenom osudom, već prijavom policiji ili Državnom odvjetništvu.

 

I nema potrebe da pišete sa dva različita profila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nužno, iako nam praksa po ovom pitanju nije jednoznačna.

 

 

 

Gledajte, ako razum nije moguć, imate dvije opcije - zaštiti sebe putem prijave policiji, ili popiti batine (ili još i gore). Odluka je samo vaša.

 

Znam da nije nimalo ugodno živjeti u takvoj atmosferi, ali ako druga strana najavljuje veliko zlo, onda vas zapravo dovodi u situaciju da birate između njega i sebe, a u ljudskoj je naravi da će se prvo pobrinuti za sebe. I nipošto ne putem konfrontacije s njim, jer bi mogli sami završiti sa kaznenom osudom, već prijavom policiji ili Državnom odvjetništvu.

 

I nema potrebe da pišete sa dva različita profila.

 

"I nipošto ne putem konfrontacije s njim" kako to mislite, možete li mi pojasniti?

"I nema potrebe da pišete sa dva različita profila."- slažem se ali se nadam da on ovo ne čita

"I nipošto ne putem konfrontacije s njim, jer bi mogli sami završiti sa kaznenom osudom, već prijavom policiji ili Državnom odvjetništvu."- kako, zašto?

Danas se nismo čuli iako je pokušao doći do mene telefonom... sve me strah što će biti sutra

Mogu li ako ga prijavim, tražiti od policije da moja obitelj nezna za slučaj?

u isćekivanju pojašnjenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije to tako veliki novac. Zašto ne tražiš od roditelja? Ovo nije toliko pravni koliko ljudski problem, riješi to. Ne gubi obraz za ubuduće zbog sitne love, osim ako ti je praksa posudba , a nevraćanje.

Pa i suci kažu strankama neka uđu 10 minuta iza njega u sudnicu, jer im daje zadnju šansu za dogovor. Tako i ti. Dogovori se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoja stvar. Dužan si jer ste se tako dogovorili, tko zna zašto i njemu treba, ali to i nije bitno. G-man ti je objasnio postupak, ali to nije rješenje. Rješenje je vraćanje duga, neće te dovijeka čekati. Znam, grubo zvuči, ali stvari inače tako stoje, a roditelji kako god okreneš- pomognu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"I nipošto ne putem konfrontacije s njim, jer bi mogli sami završiti sa kaznenom osudom, već prijavom policiji ili Državnom odvjetništvu."- kako, zašto?

 

Dakle, nemojte ulaziti u sukobe s njim, jer bi onda on vas mogao prijaviti i tu će onda biti začarani krug.

 

Mogu li ako ga prijavim, tražiti od policije da moja obitelj nezna za slučaj?

u isćekivanju pojašnjenja...

 

Obzirom ste punoljetni, roditelje se ovdje ništa ne pita ni tiče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hasko, sivko,

mogu se donekle složiti ali nemam jer sam ostao bez posla.

Što se roditelja tiče to je duga priča i oni mi nažalost nebi niti mogli pomoći

također dragi Hasko, kako god bilo to ne opravdava njegove prijetnje na moj život! Neću i nemogu dozvoliti da mi nešto napravi jer to isto nije rješenje, jeli?

Otkud mi kad nemam?

Imam osjećaj da ga opravdavati, grubo zvuci ali tako ispada.

Biste li Vi dopustili da se budite u strahu, da se okrenete oko sebe svako malo?

Ponavljam, držim svoju riječ i uvijek jesam ali NEMAM!

 

G- man hvala Hasko i sivko su me malo izludili tražio sam pravni savjet.

Nije ni meni ugodno, mislite da jest? Ipak je to Kazneno djelo kako ste naveli, nije li? A oni sad meni pričaju psihologiju.

Cilj mi je zaštititi sebe, nebi li to trebalo biti na prvom mjestu?

Još ktome je spreman na sve!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ti je objašnjeno a pravni savjet si dobio.Zaštit te ne može ni policija (a to moraš shvatit),a sam možeš da mu vratiš lovu.

 

Kako nemože ? Pa ja sam bar oduvijek imao povjerenje u našu policiju...

 

A kad si već kod kaznenih djela i ti si počinio prijevaru.

 

Koju, kakvu, kako, zakon, članak?

 

Da si 6 mjeseci skupljao boce nešto bi mu vratio.

 

da mogu fizički, mogu,možda i bih. Fascinantno kakve imaš ideje a neznaš jesu li izvedive.

uređeno: od Spitfire
...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija