Jump to content

Izbacivanje iz posjeda


miki222

Preporučene objave

Trebao bi mi savjet roditelji su kupili jednu parcelu od bake koja je bila namjenjena za mene još dok sam bio mali ali parcelu nikad nisu prepisivali . Obrađivali smo ju vise od 30god. I normalno bili u posjedu. Sad je otac preminuo a stric je svo naslijeđe od bake preuzeo ugovorom o doživotnom ugovorom gdje su upisali i ovu moju parcelu. Sad on tvrdi nakon 30 god da nije to moje nego njegovo .zanimalo bi me šta činiti da dobijem svoje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nikad se nije prepisivalo tj. nema ugovora . Posto je to zemljište u blizini sela ljudi su lako vidjeli da smo samo mi obrađivali  i nitko drugi. Postoje i par njih koji su bili upoznati da je zemljište kupljeno . I izgradili smo jednu štalu od cca80m2 na tom zemljištu, i još usred zemljišta bio je ogroman dolac kojeg smo zatrpavali godinama kako bi izravnali parcelu otišlo je na zatrpavanje na ,tisuće kubika  materijala.,sadili smo voćke .sredjivali smo sve za nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez pisanog ugovora i sa svjedocima upitne objektivne dokazne snage, šanse nisu baš najbolje.

Sugeriram vam angažman iskusnog odvjetnika, a za "rezervu" razmisliti o tome da se ide sa stjecanjem prava vlasništva građenjem.

U svakom slučaju, čeka vas parnica obzirom će stric sigurno ići na uknjižbu prava vlasništva kroz ugovor o DU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija