Jump to content

Plaća na duljem bolovanju i invaliditet


barfly314

Preporučene objave

Molim info:

Imam 20g.staža, i još nešto malo braniteljskog cca 8 mj. Radim u drž.firmi i imam plaću cca 8500 kn.

1.10.17. Sam otišao na bolovanje radi teške bolesti sa očekivanim smrtnim ishodom predviđenim od str.doktora cca 5 god.invaliditet ocekujem 100% i mislim da se ne vracam na posao.

Koliku mogu očekivati plaću u 12 mj.te kada i tko me šalje u invalidsku mirovinu.kolika ona moze biti? Do sada sam placao alim.za dvoje mlt djece, osnovna škola i jaslice, 3000 kn. Molim savjet.ne mogu pisati a zna se što sve proističe iz situacije.hvala.

uređeno: od barfly314
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) 85% ili manje, vidjeti Pravilnik o radu ili Kolektivni ugovor, tamo je određen postotak visine naknade plaće bez putnih, naravno,

2) Kada je prema ocjeni izabranog doktora, a nakon provedenog liječenja i medicinske rehabilitacije zdravstveno stanje osiguranika takvo da se daljnjim liječenjem ne može poboljšati te je kod osiguranika nastupila trajna nesposobnost za rad na poslovima koje osiguranik obavlja, kao i u slučaju kada privremena nesposobnost osiguranika traje neprekidno 12 mjeseci zbog iste dijagnoze bolesti, izabrani doktor je obvezan obraditi osiguranika za upućivanje na ocjenu radne sposobnosti i invalidnosti te ga sa svom propisanom dokumentacijom uputiti nadležnom tijelu vještačenja mirovinskog osiguranja

3) o visini invalidske mirovine (eventualne) upitati se kod HZMO, kad za to dođe vrijeme, nikako ne prije provedenog vještačenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija