Jump to content

Skrbništvo i ugovor o DU


Pskornelija

Preporučene objave

prije 17 sati , Pskornelija je napisao:

na centru za socijalnu skrb kažu da je to sukob interesa i da nemože a odvjetnik mi je rekao da može ???

Ni jedni nisu u pravu,no CZSS je dao točan ishod ali pogrešno obrazloženje,obzirom da se neradi o sukobu interesa,več sklapanje ugovora u konkretnom slučaju  jednostavno nedopušta analogna primjena odredaba čl.248 st.6 Obiteljskog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Pskornelija je napisao:

Molim Vas pomoć da mi se razjasni

Ja sam skrbnica svojoj psihićki bolesnoj teti a muž bi trebao sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju na centru za socijalnu skrb kažu da je to sukob interesa i da nemože a odvjetnik mi je rekao da može ???

ko je odredio da budeš skrbnica teti?

dali ima nasljednik? brata,sestru? šta posjeduje?

psihički  bolesna osoba  kojoj je oduzeta poslovna sposobnost nemože potpisat valjan ugovor. to može  učiniti skrbnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , bovu je napisao:

ko je odredio da budeš skrbnica teti?

dali ima nasljednik? brata,sestru? šta posjeduje?

psihički  bolesna osoba  kojoj je oduzeta poslovna sposobnost nemože potpisat valjan ugovor. to može  učiniti skrbnik.

Czss je odredio skrbništvo jer je lišena poslovne sposobnosti, ima brata i posjeduje 1/3 kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija