Jump to content

zabilježba


anton887

Preporučene objave

moli se za savjet....kupac bi kupio stan, međutim u tijeku je za tu zgradu postupak  povezivanja zemllišnih knjiga te je takav postupak zabilježen u KPU za stan...Kupac bi htio podići kredit, međutim banka kaže da zbog zabilježbe ne može odobriti kredit sve dok se zabilježba ne izbriše. Vlasnik je 1/1 i nije neki treći postupak oko neizvjenosti postojanja vlasništva...

Da li je ovaj stav opravdan od strane banke i čemu joj smeta zabilježba povezivanja što je u konačnici i zakonska obveza?

Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , anton887 je napisao:

Kupac bi htio podići kredit, međutim banka kaže da zbog zabilježbe ne može odobriti kredit sve dok se zabilježba ne izbriše.

Več zabilježen sličan slučaj na Legalisu

 

prije 1 sat, anton887 je napisao:

ili treća vrsta zabilježbe spora? 

Zabilježba spora nije zapreka prenosu prava vlasništva,no svakako da je prenos u takvoj situaciji  rizik koji preuzima stjecatelj nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, anton887 je napisao:

je li se stan pod zabilježbom može prodati ako je u tijeku povezivanje knjiga ili treća vrsta zabilježbe spora? 

može za keš. zabilježba ostaje na nekretnini. ostaje upisan i stari vlasnik. neetažiran stan ima dosta manju tržišnu cijenu.

na neetažiranom  stanu ne možeš više upisati  vlasništvo.

nakon etažiranja ( ili povezivanja knjiga položenih ugovora i knjige vlasništva) za kupnju stana i banke daju kredit a  nožeš i tražit upis vlasništva.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam...dakle kupnja sa zabilježbom je moguća ali ostaje onda upisan i stari i upisuje se novi vlasnik ako sam dobro shvatio.?

Samo  mi još nije jasno zasto banka neda kredit ako je u posutpku povezivanje, a vlasnik je upisan 1/1? Po toj logici banci nije neizvjesno vlasništvo budućii će se postupak provesti bez problema ?  puno hvala na odgovorima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , anton887 je napisao:

.dakle kupnja sa zabilježbom je moguća ali ostaje onda upisan i stari i upisuje se novi vlasnik ako sam dobro shvatio.?

Prodavatelj se briše,upisuje se novi vlasnik,no zabilježba i dalje stoji.

 

prije 19 sati , anton887 je napisao:

Samo  mi još nije jasno zasto banka neda kredit ako je u posutpku povezivanje, a vlasnik je upisan 1/1? Po toj logici banci nije neizvjesno vlasništvo budućii će se postupak provesti bez problema ?

Banke su takve,vjeruju samo u čiste papire,bez ikakvih zabilježbi i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija