Jump to content

Pravi Big brother-pročitaj !


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav. Ovako, ja sam drzavljanin R. Hrvatske, i samim tim sam izložen jednoj velikoj nepravdi u ovom svijetu. Kao sto i znate Big Brother se ne odnosi na par onih cura i decki sto trčkaraju 3 mjeseca po stanu i zezaju se, nego se odnosi na ono da smo mi, odnosno cijela drzava veliki Big Brother. Ja sam homoseksualac. Niš strašno, volim dečke. Jednom prilikom sam završio na policiji poradi informativnog razgovora gdje sam im to rekao igrom slučaja. Da napomenem da inform. razgovor je u svezi prijatelja koji je krivotvorio dokumente za kredit (frizirao plaću). Danas, slučajno na granici piljim u policijski terminal i kad je otvorila mene gledam sto pise. Ime prezime i sve o meni i polje gdje stoji SKLONOSTI: HOMOSEKSUALAC. Bio sam šokiran i još sam. Zanima me da li je to uopće a) Bitno b) Normalno. Nisam siguran da za heteroseksualce pise da su heteroseksualci. Da li mi netko moze reci sto mogu uciniti povodom toga i da li postoji ikakav pravni nacin da se to ukloni jer je FULL diskriminirajuce. HVALA :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je ipak situacija malo drugačija. Polpulacija kojoj pripadaš na neki način diskriminira sve nas ostale koji nismo ko vi, a ne obratno. Ako se slikate po marševima, udrugama, i svemu ostalom i na neki način borite se za to da vam na čelu piše da ste homoseksulalci, ili od milja kako vas ja zovem pederi, zašto ti smeta onda kad to negdje piše u recimo službenim evidencijama.

 

Smatram da ne možeš ni na koji način utjecati na službenu zabilješku koju je s pravom učinila službena osoba, pripadaš skupini koja je potencijalno rizičnog ponašanja (valjda ti je jasno o čemu pišem) i za koju je moguće da će upravo taj podatak biti od krucijalne važnosti za rješavanje nekog budućeg slučaja.

 

Stoga ako si homoseksualac (peder) onda to budi cijelo vrijeme, a ne samo onda kad ti to paše i kad bi ostvarivao

zbog te svoje "sklonosti" neka svoja (po meni neopravdanao) prava.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

pripadaš skupini koja je potencijalno rizičnog ponašanja (valjda ti je jasno o čemu pišem) i za koju je moguće da će upravo taj podatak biti od krucijalne važnosti za rješavanje nekog budućeg slučaja.

 

Meni nije jasno o cemu pises. Koje je to konkretno rizicno ponasaje homoseksualne osobe? Seks s osobom istog spola?

 

Ili ti mozda imas neke ekzaktne pokazatelje da su osobe homoseksualne orijentacije npr. cesci pocinitelji imovinskih kaznenih djela, porezne evikcije, huliganstva na stadionima, obiteljskog nasilja, krvinih delikata.... kojima ces potkrijepiti tvoju tvrdnju?

 

P.S.

Svi sudionici ove rasprave, prije upustanje u nju, neka procitaju pravila foruma. I Ustav RH, ne bi bilo na odmet prolistati. I neka se suzdrze od svojih imena od milja. Nekome je tovar ime od milja za dalmatinca, a nekome uvreda. Uglavnom, suzdrzite se.

 

P.P.S.

Potencijalno tema seli u dio za registrirane korisnike, a nije vec zavrsila tamo jer postujemo anonimnost pokretaca (ocekujemo da prihvatite i rizik anonimnih odgovora).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje:

Homo aktivisti pretjeruju. Zapravo bi oni trebali smirivati tenzije a ne ih potencirati. Izazovu situaciju svjesno znajući za reakcije većine i onda navodno su oni ugroženi ili što ja znam već.

Dakle, pretjeruju, a nitko o njima zapravo ni ne razmišlja ili nemaju ljudi vremena za to - dok ovi ne počnu paradirati. Upravo kao da to rade namjerno - paradom se ne bore za svoja neka prava nego kako ja to vidim - zajebavaju.

Mislim , čemu parade? Evo , neka mi neki gay to objasni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad u životu nisam vidjela da je netko bio pretučen zato što je hetero. Ili da ga se nazivalo cinično ili posprdno nekim imenom zato što je hetero. Ili da ima posebnu policijsku evidenciju zato što je hetero. Ili da ga ljudi ne vole (da ne kažem mrze) bez da ga uopće poznaju zato što je hetero.

 

Ljudi se boje drugačijih. Boje se svega što ne poznaju. Osjećaju se ugroženima pa pokazuju obrambeni zid ili agresiju prema nepoznatom.

 

Neznam točno zašto (za svakog ponaosob) homoseksualne osobe izlaze na parade (osim deklariranja poruka o ravnopravnosti i pojašnjavanja da su ljudi ljudi bez obzira na vjeru, boju kože, seksualnu orijentaciju, spol....) ali znam da je u svim zemljama svijeta demokratske orijentacije dozvoljeno javno iskazivati stavove u okviru civiliziranog ponašanja. Pa zašto onda oni to ne bi radili?

 

I kako bi trebali (i zašto uostalom) navodnoj većini pokazati da su citiram odgovorni, normalni, društveno osviješteni ljudi?

 

I skinheadsi su manjina, uglavnim ratoborna, neodgovorna, ksenofobna, sklona nasilju, rasizmu i netoleranciji. Hodaju gradom vrlo jasno i nedvosmisleno deklrirajući svoju pripadnost skupini i nitko od toga ne pravi problem. Dapače, oni su kao normalni jer se seksaju s pravim spolom. To što će malog kineza prebiti, divljati na utakmicama ili maltretirati nekog gaya je valjda društveno prihvatljivo jer se ne seksaju s istim spolom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo analogije. Skinheadsi imaju svoj stil (hebiga loš im je ali je prepoznatljiv), a bogami ga imaju i homo i zato ona gornja tvrdnja o druš.osviještenosti, odgovornosti i sl.

I skinsi i homo zapravo spadaju u subkulturnu skupinu. Homo se i oblače (neke šarene boje jel) i ponašaju na jedan prepoznatljiv način i tome u prilog gornjoj tvrdnji.

O napadima i tučnjavi - to nije pravilo, nego izdvojen slučaj. Ne slušamo o tome svaki dan.

Uostalom hetero se kao što kažete ionako više međusobno tuku, a tko kaže i da se homo ne tuku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Homo se i oblače (neke šarene boje jel) i ponašaju na jedan prepoznatljiv način i tome u prilog gornjoj tvrdnji.

 

Koliko ja znam, u toj populaciji ima feminiziranim i nefeminiziranih.

 

I stvarno misliš da bi na ulici mogao prstom pokazati i točno odrediti osobu koja je gay?? Zato što ima npr. roza polo majicu??

 

Mora da se šališ! Šta ako igra nogač (npr. zadnji obrambeni ili vođa navale Vidukinih dimenzija), voli boks i mrzi umjetnost.. dakle suprotnost uvriježenom obrascu ponašanja jednog gaya i suprotnost svim predrasudama koje ti imaš o njima?

 

Kad vidim neke kolege kako se privatno obuku (dress code na poslu) onda pomislim da su bikeri razbijači, luđaci, klošari, šlampavci., šminkeri, štreberi.. jer smo različiti, ne?

 

Point je u tome da zbog toga NITKO od njih nema posebnu evidenciju u policiji. Zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno. To s nekim evidencijama je neprihvatljivo.

Dajte se osvrnite malo na te parade. To im ne ide u prilog i nije im dobra taktika. Morate priznati da se to svodi na zajebanciju. Onako "baš namjerno ću". I što se događa kasnije? Tko je to potencirao? Umjesto da se jednim pristojnim, dostojanstvenijim načinom bore za svoja prava, onda bi ih i svi ostali lakše prihvatili (oni koji ih ne prihvaćaju).

Ali ne, oni skakuću polugoli, šareni, i izvikuju parole.

Ako griješim, žao mi je, ali ja kao nepristrana osoba to tako vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno o cemu pises. Koje je to konkretno rizicno ponasaje homoseksualne osobe? Seks s osobom istog spola?

 

 

Ma ne Ane, mislio sam na to da su oni pogotovo u posljednje vrijeme česta meta određene vrste kaznenih djela. Ukoliko policija ima podatak o tome, može pretpostaviti o čemu se radi, na neki način dobiva na vremenu, kužiš. Eto to mi je palo na pamet i to sam napisao.

 

Na neki se način doduše slažem s tim da bi to zaista bila neka vrsta diskriminacije, nek to presudi netko kompetentnij od moje malenkosti,al moji osobni stavovi po tom pitanju su takvi kakvi jesu, pa obzirom na to neću se više javljati na ovu temu.

 

Pozdrav Ane.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se, ne treba raspravljati o osobnim stavovima i nasim pogledima na neciju orijentaciju.

 

Mene je zanimalo zasto neki dio osobnosti ulazi u evidenciju. Jer ako takav podatak pomaze u otkiravnju pocinitelja kaznenog djela, onda bi svi mi trebali imati podatke o sebi u evidencijama jer smo svi mi potecijalni ostecenici pocinitelja kd. Npr. tebe mogu (ne daj boze) opljackati pa bi bilo dobro da policija ima u evidenciji svu tvoju imorinu, nekog treceg mogu ozlijediti ili ubiti u prometu pa bi bilo dobro znato kakav auto vozi...

 

Zasto jednostavno kada se dogodi kd za koje se kao motiv smatra netrpeljivost ne upita covjeka smatra li da je njegova seksualnost motiv a ne da se a priori uvede u evidenciju seksualna orijentacija za zlu ne trebalo (koje se nikada ne mora dogoditi a opet svaki sluzbenik to moze saznati i vidjeti). Jer ako se covjek deklarirao kao homosesulac u sasvim, za tu cinjenicu, nebitnom postupku, onda mi se namce pitanje sto jos ulazi tamo.

 

Npr. necije zdravstveno stanje, materijalni status, politicka orijentacija i sve ostalo sto bi trebalo biti sasvim privatno. i tko sve ima pristup tvojim podacima, zna za tvoje osobne karakteristike i time barata. I kome moze pasti na pamet da te za to ucjenjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moja ane da samo znas sto sve pise u policijskim i obavještajnim evidencijama.

zar mislis da ce netko traziti da pobrisu sve podatke iako im stvarno pomazu u rjesavanju slucajeva. varas se

sve ostaje i gotovo nista se ne brise, cak i kada osobe budu pravomocno oslobodjene.

nazalost to je tako, a obzirom da smo suoceni sa sve vecim i tezim oblicima zlocina ne vjerujem da ce ta evidencija biti brisana.

 

sto se tice tog homoseksualca pa sto mu bi da to ide pricati policiji?

rubens malo pretjeruje, ali inace mislim da homoseksualci previse grakcu a mene i vecinu ljudi bas briga sto tko radi u svom stanu.

kao sto nikoga nije briga s kime ja spavam ili sto radim u slobodno vrijeme tako niti mene nije briga tko je kakve orijentacije. to vrijedi sve dok ne vrijedjam necija tudja prava.

 

meni je npr. degutantno to paradiranje i njihovo grakcanje da su obespravljeni.

zar mislite da je vecini ljudi lako? male place, veliki troskovi, ima stvarno puno bitnijih stvari od nekolicine homoseksualaca

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Ane, zahvaljujem ti na potpori homoseksualnoj zajednici i njihovim pravima. Ja sam postao tu temu i drago mi je da su ljudi pokazali veliki interes. Naime, ja sam napisao da sam njima to rekao ali nisam naveo da su znali prije jer su u mom racunalu pronasli gay slike. Da ne duljim s detaljima mislim da ne kukam bez veze i ne molim nikoga da suosjeća sa mnom. Ovim putem želim istaknuti da se po spolnoj orijentaciji nitko ne bi trebao obilježavati, a ne samo homoseksualci. Skloni preljubu nisu uvedeni u pol. evidenciju pod napomenom sklon preljubništvu, ali ja jesam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

e moja ane da samo znas sto sve pise u policijskim i obavještajnim evidencijama.

zar mislis da ce netko traziti da pobrisu sve podatke iako im stvarno pomazu u rjesavanju slucajeva. varas se

 

a kako im točno spolna orjentacija u konkretnom slučaju pomaže??? promaklo mi je!!! nisam nikada ništa krivotvorio, no čini se po nekim odgovorima da su dva penisa ključna komponenta krivotvoriteljskog posla. možeš li to malo elaborirati??'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U profilu ti stoji da si diplomirani pravnik. Iskreno, ne znam tko bi se tebi dao u ruke. Boze sacuvaj. Pravnik i homofob u jednom. Ista mi se stvar desila kada sam svom odvjetniku rekao da sam homoseksualac i on je na to reagirao ok do sljedećeg susreta u gradu kada je okrenuo glavu da ga netko ne bi vidio kako se pozdravlja sa mnom. Gospodin je završio svoju karijeru sa mnom sada sam klijent odvjetnice koja je super i kojoj je svejedno da li se ja seksam s mačkama, psima, avionima, muškarcima ili rupom u zidu. Jedino joj je bitno da joj iznesem prave činjenice da vidimo što se tu može učiniti u moju obranu čemu odvjetnici i zapravo služe.

Ti si istakao da su česta meta određene vrste kaznenih djela. Nisam čuo niti da je u prvom slučaju FINA ubojica bio gay, nisam čuo niti da je u drugom slučaju FINA čova bio peder, imao i ženu i djecu, onaj što je ubio kamionom ljude u tunelu, nije peder. Ali njima ćemo oprostiti, jer kao što je RUBENS istaknuo heteroseksualci su manjina u ovom svijetu i njihova djela ne dolaze do izražaja. Joj RUBENS dao bih ruku da u tebi čuči jedan mali prikriveni gay i da si isfrustriran što ga ne možeš izbaciti van iz sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jomat je napisao:

Naime, ja sam napisao da sam njima to rekao ali nisam naveo da su znali prije jer su u mom racunalu pronasli gay slike.

 

jedno je nemati ništa protiv drugačije spolne orijentacije, a drugo je njome se koristiti za nazovimo "borbu" za prava homoseksualaca..jer,

nemam ništa protiv ako je to tako, svatko neka uredi svoj život onako kako hoće i kako mu najbolje prija,

ali,

pažljivo sam pročitala postove koje je napisao JOMAT (a on je kao anonimac pokrenuo topic) i vidim nelogičnosti..

konkretno, ovo gore quotano i ono iz prvog posta...

otkuda policiji podatak o njegovoj homoseksualnosti? on im je rekao kako kaže..

zašto?

jer su bili kod njega doma i pretraživali računalo iz nekog razloga i u njemu pronašli gay slike..koji je to razlog bio, zašto baš kod njega, to zna jomat kao i oni koji su ishodovali nalog, obavili pretragu..i našli ove fotografije..

dakle, tada je "ušao" u sistem ovaj podatak (što i nije nelogično, jer nije bez razloga bila pretraga), pa njegov kasniji odlazak na obavijesni razgovor u vezi prijateljeva kredita s tim nema veze i nije ni bitan..a on nam ga servira kao jedini i bitan, pa potom granicu gdje ugleda ekran i na njemu svoje podatke..

eto, nekako mi baš ne ide to sve pod kapu, ne volim kad netko nešto muti, prikazuje drugačije nego što jeste, i sve to onda upakuje kao svi su protiv homoseksualaca i ja sam obilježen zbog toga..

mišljenja sam da kraj jomatovih podataka ne stoji - homoseksualac zato što on to možda jeste, već zato što je bio podvrgnut krim. obradi iz nekih razloga i postoji mogućnost da se nađe u "nedozvoljenim" vodama koje potpadaju pod kaznenu odgovornost..

 

(da nisam tako pažljivo čitala što je napisano, rekla bih - ma pustite ljude neka se sexaju kako i s kim žele..ovako, crvić sumnje je tu...jesam li jedina primjetila ovo, ili nas ima još..?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga moja, ne logičnosti koje ti tobože uočavaš posljedica su anonimnosti, naime ja nemam namjeru ovdje objašnjavat sve detalje slučaja. Ono što je bitno jest da su do podataka o mojoj spolnoj orijentaciji došli neovlaštenim pretresom računala (napominjem neovlaštenim - potreban sudski nalog ishodovali su tek tjedan dana nakon oduzimanja računala; kako saznajem to je još jedan primjer dobre prakse hrvatske policije). Još jedna bitna stvar jeste da čitav predmet nema veze sa spolnom orijentacijom, ne radi se o silovanju, bludničenju, gdje bi takav podatak mogao biti bitan. I konačno nakon kontaktiranja odvjetnika, nekoliko različitih državnih institucija kao i nekih od udruga civilnog društva, kojima je detaljno predočen cijeli slučaj, svi su suglasni u jednome - postupak policije je protuustavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po čemu je to Big brother???

 

Opiši mi usporedbu u kratkim crtama!!

 

Big brother dostupan svima, cjeloj planeti, a podaci sa terminala dostupne ovlaštenim osobama, koje su Zakonom ovlaštene voditi takve vrste evidencija!!!

 

Kao što je netko već naglasio, takvi podaci mogu biti ponekad značajni za razrješavanje određenih slučajeva!!

 

Slučajeva koji mogu možda biti od koristi i po samog nositelja tog epiteta!!

 

Bitno je da podaci nisu dostupni neovlaštenim osobama!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zip je napisao:

 

Kao što je netko već naglasio, takvi podaci mogu biti ponekad značajni za razrješavanje određenih slučajeva!!

 

Bitno je da podaci nisu dostupni neovlaštenim osobama!!!

 

dva zanimljiva stava! prvo, možeš li mi objasniti slijedeću situaciju: marko horvat priveden je zbog toga jer je maznuo čokoladu. zašto bi mu pobogu u policijskom terminalu pisalo da je preljubnik??? na koji to način pomaže policiji u rješavanju slučaja čokolade??? riječ je o krešenju ustava, a ja bi to nazvao "policijskim žutilom".

 

drugo, kako je lik vidio da mu piše da je homić??? što da je s njim granicu prelazila mara marić, sklona piljenju i istog mentalnog sklopa kao i žuti policajac??? toliko o tajnosti podataka!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok..vidim da nisam pogriješila..nešto je ipak bilo..

jomat je napisao: Ono što je bitno jest da su do podataka o mojoj spolnoj orijentaciji došli neovlaštenim pretresom računala

 

a zašto baš kod tebe pretres i još neovlašten?

zašto meni ne ulete i zašto ja nisam sumnjiva?

 

sorry, ali ja sam vrlo sumnjičava osoba..

 

(usput, jako dobro znam kako se vrši pretraga i što znači "neovlaštena"..

pa, i kada kažeš da su svi redom rekli kako je postupak policije protuustavan, ok..u redu, moguće..ne bi bilo prvi puta da predmeti padaju zbog procesnih grešaka, ali,

to ne znači da nečega protupravnog nije bilo u radnjama toga koga su eto nezakonito pretraživali.. :-D

taj puta je imao sreće zbog eventualno učinjenog propusta, što ne znači da će je imati i drugi puta...

vidiš, nadošli smo..

eto ti na kraju razlog zašto to stoji u podacima..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ne znači da nečega protupravnog nije bilo u radnjama toga koga su eto nezakonito pretraživali.. :-D

quote]

 

ajme, daj pojasni mi slijedeće: uzmimo da je razloga za pretres bilo iz kojeg već razloga (da se ne vraćam na prvi post)... ako razlozi za pretres ne uključuju neki delikt seksualne naravi kakve veze ima spolna orjentacija s tim? ako si ti pretresli stan zbog sumnje na krađu, primjerice, od kakvog je značenja za istragu činjenica da te rajca nošenje muškog rublja??? karikiram, ali sve mi to i izgleda ko jedna velika i loša karikatura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dva zanimljiva stava! prvo, možeš li mi objasniti slijedeću situaciju: marko horvat priveden je zbog toga jer je maznuo čokoladu. zašto bi mu pobogu u policijskom terminalu pisalo da je preljubnik??? na koji to način pomaže policiji u rješavanju slučaja čokolade??? riječ je o krešenju ustava, a ja bi to nazvao "policijskim žutilom".

 

drugo, kako je lik vidio da mu piše da je homić??? što da je s njim granicu prelazila mara marić, sklona piljenju i istog mentalnog sklopa kao i žuti policajac??? toliko o tajnosti podataka!!!

 

A jebote, ovo prvo je komplicirano za objasniti, daj gledaj malo šire, šire, najšire, kako da objasnim pichka mu materina :-D

Kako si reko da se zove taj hebeni marko horvat može se sutra pojaviti u nekom drugom kaznenom djelu, u pedeset drugih kaznenih djela, recimo ubojstvo(mrtva je osoba homoseksualac recimo) i sad kriminalist Franjo dođe na mjesto događaja i traži svjedoke, informacije, željan je informacija, jednostavno bi gutao informacije, traži ubojicu, traži marka horvata, još nezna za njega!!

Dođe na mjesto događaja nitko ništa nezna, baba jula spavala, nije čula ništa, dida đuro bio pijan, nije siguran šta je čuo a kamoli vidio, mali krešo se boji policije pa ne priča ništa, susjed stipo nema vozačku pa mrzi policiju, nitko ništa nezna majku mu milu ali je zato prije neki dan mali matej vidio sumnjivu osobu u blizini sa crvenim adidaskama na nogama, a mali dražen tog tipa zna od prije, ma čuo je u školi spiku da je on homoseksualac.

Homoseksualac, patike, trag po trag i rješenje možda postoji!!

#### ga, sad ja kakam, valjda gledate CSI, hebote tamo nađu sve!!

 

A #### ga sad za preljubnika, takva skupina nije okvalificirana kao skupina, ma prekomplicirano za pisat o tome!!

 

A za ovo drugo nema opravdanja!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme, daj pojasni mi slijedeće: uzmimo da je razloga za pretres bilo iz kojeg već razloga (da se ne vraćam na prvi post)... ako razlozi za pretres ne uključuju neki delikt seksualne naravi kakve veze ima spolna orjentacija s tim? ako si ti pretresli stan zbog sumnje na krađu, primjerice, od kakvog je značenja za istragu činjenica da te rajca nošenje muškog rublja??? karikiram, ali sve mi to i izgleda ko jedna velika i loša karikatura.

 

pa što ne čitate? sam je rekao da je bila pretraga računala!!! da su našli gay slike..ali, da je pretraga bila nezakonita..eto, što nije jasno?

nije bila pretraga zbog krivotvorenja, nije ni zbog krađe..sam je tako rekao..išli su baš na računalo očekujući da će u njemu nešto naći..a to sigurno nisu iz prsta isisali..znali su zašto idu kod njega, i očekivali su da će nešto naći....samo mi nije jasno kako su mogli dozvoliti da onda i procesno sve ne bude ok..eto..

(a baš bih zavirila i u taj nalog da vidim koji članak kz-a je tamo stajao...)

 

za ostalo, naravno da je nebitno što tko nosi od odjevnih predmeta na sebi..ima nas svakakvih, a i ukusi su različiti..i ja volim bokse..

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. ...( ovo je odgovor na post moje pametne i visprene Ane, "midgeti" , odstup i ostav )

....ne treba raspravljati o osobnim stavovima i nasim pogledima na neciju orijentaciju...

 

...slažem se, o našim ne....naši i "naši" su često uvjetovani etičkim i civilizacijskim kaosom , ali o postupcima, stavovima i nečijoj seksualnoj orijentaciji, kao i o uzrocima nečijih postupaka i nečije seksualne orijentacije .....DA.

 

Štoviše, ovaj portal gubi svoj smisao i stručnu i znanstvenu utemeljenost, ukoliko se o ljudskim postupcima, njihovoj orjentaciji, pa i seksualnoj....odnosno o duboko prožimajučim obrascima ponašanja, organski uvjetovanim s početkom u ranoj odrasloj dobi, s podlogom u vidu poremećenog funkcioniranja starijeg, dubljeg, limbičkog dijela mozga, zaduženog za emocije i nekih novijih djelova mozga (prefrontalni režanj - agresija ), ... koji bitno utiču na - češće sukobe sa zakonom, češći neuspjeh u braku, češći neuspjeh na radnom mjestu, tj. u poslu.....i doživljavanje istog, odnosno sistemske, pa i pravne posljedice takvog ponašanja i doživljavanja, kao i način na koji sistem, pa i pravo, njih tumači i odnosi se prema njima......

 

Onda nam preostaje samo suho, suhoparno nehumano "slovo zakona", ili još gore subjektivno iznošenje neistinitih stavova bilo tzv. primitivnih homofobnih, bilo još gorih tzv. tolerantnih prema seksualnim manjinama......

 

Jer ako takav podatak pomaze u otkiravnju pocinitelja kaznenog djela, onda bi svi mi trebali imati podatke o sebi u evidencijama jer smo svi mi potecijalni ostecenici pocinitelja kd. Npr. tebe mogu (ne daj boze) opljackati pa bi bilo dobro da policija ima u evidenciji svu tvoju imorinu, nekog treceg mogu ozlijediti ili ubiti u prometu pa bi bilo dobro znato kakav auto vozi...

 

...slažem se da je nemoguće i da ovi podatci ne bi trebali biti u evidencijama, iako uistinu dobrom policajcu mogu biti faktor rizika za određene događaje...recimo da stvarno spadaju u tajne i !!! - osobne!!!!- podatke. ...Ali....osobnost, a pogotovo poremećena osobnost ( kao trajni obrazac postupaka, ponašanja i poremećenioh odbrambenih mehanizama, poremećene slike o sebi, o drugima, poremećene kontrole emocija i sklonosti neprihvatljivim društvenim postupcima, ponašanju i drugim duševnim, pa i tjelesnim bolestima (pr. HIV, tbc, infarkt, suicid )...trebala bi pri prvom ispoljavanju takve osobnosti protiv druge osobe biti - PREVENTIVNO OTKRIVENA I POD PRIJETNJOM OBAVEZNOG PSIHO-SOCIJALNOG LIJEČENJA (ukoliko je moguće, ukoliko ne - pod prijetnjom civilizacijsko pravnih penalitetnih mjera ) evidentirana...kako bi se zaštitila poremećena osoba, a isto tako i druge osobe ( kod BPD-a bliske osobe, supružnici, roditelji i djeca ), koje pod definiciji trpe zbog stabilnih i duboko prožimajučih obrazaca postupaka i ponašanja osobe sa poremećajem. ( sve je opisano u proširenom opisu kliničke slike poremećaja i duševnih smetnji iz axis II, DSM IV - Klasifikaciji duševnih poremećaja i smetnji američke udruge psihijatara - " standardnog alata" današnje znanosti psihijatrije )

 

 

Sve drugo nije bitno, čak ni moj osobni stav - koji nije znanstveno dokumentiran ( štoviše , sličan službeni stav, 1992 god je izbačen kao takav iz DSM -IV klasifikacije duševnihz bolesti, mada je ostao pod drugom šifrom - kao nerazvijeni spolni identitet, homoseksualni, heteroseksualni,. biseksualni ), a koji glasi: ....da je nestabilni spolni identitet samo dio šireg poremećaja identiteta, najvjerovatnije u sklopu dubljeg poremećaja osobnosti. Stabilni homoseksualni identitet, coming out, legalizacija homoseksualnih brakova....ne razlikuje sadašnji zapadnoevropski civilizacijski trenutak od onih predpovijesnih plemena koji su shizofreničare sa halucinacijama legalizirali kao plemenske vračeve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da si ti u njihovoj evidenciji jer je počinjeno neko kazneno djelo, a ti si po policijskim podacima još uvijek osumnjičenik.

a kome policija ide ovak iz zezancije na pretragu stana?

malo se ti zamisli. netko te prijavio jer je saznao da se bavis necime nemoralnim pa eto dodje policija na pretragu.

sad se vadis na nezakonitu pretragu, a da su imali nalog ne bi niti dolazio ovdje na net nama drzati moralne prodike.

nekima pise da su alkoholicari a njih sigurno ima puno vise nego homoseksualaca pa se ne bune kada im to pise u evidencijama.

zasto je problem ako u evidenciji pise koje si boje koze, kako izgledas, i slicni podaci.

pa ionako sada po novim izmjenama zkp-a policija smije od svih tijela koje vode evidencije za potrebe kaznenog postupka saznati sve podatke koje se vode o toj osobi.

 

sretan sam sto su konacno nabavili kompjuter za pretrazivanje otisaka pa bi mogli citavu evidenciju otisaka svih drzavljana rh staviti u taj komp pa kada netko pocini kazneno djelo da se lako nadje.

ma sto vise podataka policija ima to lakse nadje pocinitelja. jedino bi trebalo osigurati da ti podaci ne budu zlouporabljeni i to je to.

 

a ti prestani zamarati o svom seksualno opredjeljenju jer to uopce nije bitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

mislim da si ti u njihovoj evidenciji jer je počinjeno neko kazneno djelo, a ti si po policijskim podacima još uvijek osumnjičenik.

 

lol, repliciraš meni, a ja nemam veze s tim... na sreću ni s vašom banana državom... u mojoj bi žuti polacajac odavno jabuke na tržnici prodavao. jer po vašem stavu ispada da ako je netko osumnjičen za neko kazneno djelo više nema nikakva prava, odmah u vodu pada ustav, zakoni.... malo mi je to nakaradno. ako zakon kaže da to ne smije stajati, onda je sasvim nebitno je li razloga za pretres bilo ili nije bilo. takav podatak ne smije stajati! ovako imate situaciju da ga gone zbog kršenja zakona, kršeći isti??? osim toga, da su ovi uistinu sumnjali da će nešto naći potrudili bi se prije dobiti nalog.... ovako čini se da su se samo igrali, što poznavajući mentalni sklop zaposelinika u takvim ustanovama ne začuđuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako zakon kaže da to ne smije stajati, onda je sasvim nebitno je li razloga za pretres bilo ili nije bilo. takav podatak ne smije stajati! ovako imate situaciju da ga gone zbog kršenja zakona, kršeći isti???

 

to zakon ne kaže..zakon se nije prekršio..to su baze podataka kojima određena tijela raspolažu i koji podaci su službena tajna..

druga je stvar što je službenica na granici bila aljkava, šlampava, a možda i svjesno dozvolila/omogućila ovome da vidi taj podatak..e, to je već kršenje određenih pravila službe koje podliježe stegovnoj odgovornosti, a dvojbeno je da li bi bilo i neke druge, jer je taj podatak vidio upravo taj na kojega se on i odnosi... to naravno ovisi o konkretnim okolnostima, načinu, itd.

eto, baš me zanima i sama ta situacija na granici..na koji način je on vidio što piše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm.... zanimljivo je koliko je ova tema uzela maha u vrlo kratkom vremenu.

Apsolutno potpisujem sve što je gore navela Ane.

 

Policijska evidencija je nešto što je ponekad svima čudno. Imaju tamo hrpu podataka za koje ni u snu ne bi vjerovali.

U eventualnim policijskim izvidima, pregledavaju svoje podatke misleći da će im možda pomoći u svojim radnjama, izvidima. Jednom sam imao priliku biti predmet policijske obrade, ma zatekao se na krivom mjestu u krivo vrijeme. Danas mi u policijskom "dosjeu" piše "boravio u društvu tih i tih, viđan u kasnim jutarnjim satima"... Zamislite!!!

 

Kao prvo malo mi nije jasno kako si uspio vidjeti u monitor računala te policajke, svoje podatke, jer obično to čuvaju od pogleda..

U svakom slučaju, bez obzira koje si seksualne orijentacije, Ustav ti jamči jednakost, ravnopravnost, pristup sudovima i da ne nabrajam. Dakle, po Ustavu i zakonima, jednak si kao i Rubens i slični.

Iliti kao Kovačević, uvaženi saborski zastupnik za kojega se zna gdje je ženama mjesto, moš mislit što misli o vama homoseks.. Ili bivši ministar policije, doktor čak, Mlinarić..

Pa mora ti biti jasno tko su sve policajci u ovom našem BB.. ili ja kažem, Jami..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaže, kaže :) i zakon i ustav... vrlo eksplicitno...

 

ukinimo/pobrišimo sve baze podataka, policiji dajmo zviždaljke u ruke i neka šetaju ulicama..

ako i kada vas netko namlati pa pobjegne, zakači autom pa pobjegne, seksualno iskoristi pa pobjegne, opelješi stan pa pobjegne...javite se policajcu sa zviždaljkom i recite mu da može da zviždi!!! a možete i vi skupa s njim!!!

 

koja katastrofa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukinimo/pobrišimo sve baze podataka, policiji dajmo zviždaljke u ruke i neka šetaju ulicama..

ako i kada vas netko namlati pa pobjegne, zakači autom pa pobjegne, seksualno iskoristi pa pobjegne, opelješi stan pa pobjegne...javite se policajcu sa zviždaljkom i recite mu da može da zviždi!!! a možete i vi skupa s njim!!!

 

koja katastrofa...

 

i opet mi promače veza?? stvarno misliš da podaci o tome tko koga ševi podižu efikasnost policije??? strašno zanimljivo! pa daj se onda svi prijavite i izjasnite o spolnoj orjentaciji. pomozite policiji.

 

LOL

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da gospon wow i to moze biti bitno za rjesavanje slucaja kao i situacija s kime si bio u drustvu.

to su operativni podaci policije kojima ona dolazi lakše do nekih zaključaka a nakon toga vrši izvide i druge radnje pa konačno podnosi kaznenu prijavu.

nakon toga ODO utvrđuje da li ima osnove za progon pa ide u sferu kaznenog postupka.

 

dakle, vise filtera ima dok ne dodje do kaznjavanja, a te baze podataka su jako bitne da bi sustav bio efikasan.

a taj mali homoseksualac je sam dao izjavu da je homoseksualac a oni su to sebi zabiljezili pa eto.

da ja dam izjavu o necemu takodjer bi stajalo kao sluzbena zabiljeska u evidenciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O tom potom.. Ne treba policija imati samo zviždaljke u ustima, kako je ovaj fantom rekao. O policijskoj efikasnosti bi se dalo govoriti. Uglavnom riješe ove primitivne krvne delikte, koji su uglavnom u obiteljima, pljačka Fine i slično.. međutim, gotovo sva malo ozbiljnija ubojstva, pljačke, koje su soficticiranije i planiranije napravljene, nije riješeno mnogo slučajeva.

Ali da ne duljim, da ne skrenem sa teme. Osobno smatram da u policiji RH. rade vrlo, vrlo neškolovani ljudi, ljudi koji su došli u policiju početkom 90 tih godina, na temelju zasluga u ratu, političkih podobnosti i sl. To su ljudi koji na neki način imaju ograničene sklopove, konzervativni su i kada god imaju priliku se sresti sa nečim što nije baš uobičajeno (homeseksualizam ili kako ih vole zvati, pederi) toga se boje, to smatraju prijetnjom i slično.. Broj policajaca proporcionalno broju stanovnika, imamo daleko više.. ali bitan je učinak.

Nadalje, svi političko mafijaško tajkunsko privredni kriminali, gotovi da uopće nisu ni dotaknuti, naravno da je tu i drago nam pravosuđe odigralo glavnu ulogu, ali sve je to narod birao.

A vama dušebrižnicima koji brinete o tome gdje ćemo se međusobno hebati, pitam vas, gdje ste bili sa vašim kritičkim komentarima u vrijeme demokratske privatizacije Hrvatske, gdje ste bili mladi intelektualci kao i vaši roditelji kada se imovina Hrv. dijelila šakom i kapom... uglavnom ste svi šutjeli, ma kao i danas... samo svi šutite...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to misliš da ih ima daleko više, proporcionalno broju stanovnika??

 

Zar si i ti jedan od onih koji razmišlja samo matematički, logika odsutna??

 

Problem vidi samo u broju policajaca, a evikasnost i dosljednost sudstva, a organizacija posla unutar policije, a školovanost kako si rekao, a ovo, a ono??

 

Država je efikasna onoliko koliko joj je efikasan narod i ukoliko donese dobre zakone koje poštuje 90 posto građana, ali kažem poštuje!!

 

Mi smo narod koji napravi revoluciju, pompu, donese neki zakon onda ga nitko ne poštuje, najmanje oni koji su ga donosili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbitnije u cijeloj ovoj priči je da oni krše USTAV RH. A gospoda koja navode da je to policiji bitno neka odu u prvu policijsku postaju i nek kažu što oni vole u krevetu raditi sa ženama. Nek kažu kako vole da im rade felatio, kako vole sex na javnom mjestu, kako neki od njih vole probati sa kućnim ljubimcem kad im žena nije doma. Neka sve to podijele sa policajcima jer oni naprosto obožavaju taj tip ljudi a da ne govorim koliko im je to bitno prilikom recimo prometnog prekršaja. Čuo sam ako zgaziš pješaka da su statistike pokazale da su to sigurno u većem broju homići.

Dajte ljudi malo se stavite u kožu čovjeka koji je homoseksualac i koji je diskriminiran radi toga. To su priče za Titovu Jugoslaviju ali ne za modernu demokratsku državu kojoj Hrvatska teži.

Čovjek, što ti imam reći nego potrudi se za svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbitnije u cijeloj ovoj priči je da oni krše USTAV RH. A gospoda koja navode da je to policiji bitno neka odu u prvu policijsku postaju i nek kažu što oni vole u krevetu raditi sa ženama. Nek kažu kako vole da im rade felatio, kako vole sex na javnom mjestu, kako neki od njih vole probati sa kućnim ljubimcem kad im žena nije doma. Neka sve to podijele sa policajcima jer oni naprosto obožavaju taj tip ljudi a da ne govorim koliko im je to bitno prilikom recimo prometnog prekršaja. Čuo sam ako zgaziš pješaka da su statistike pokazale da su to sigurno u većem broju homići.

Dajte ljudi malo se stavite u kožu čovjeka koji je homoseksualac i koji je diskriminiran radi toga. To su priče za Titovu Jugoslaviju ali ne za modernu demokratsku državu kojoj Hrvatska teži.

Čovjek, što ti imam reći nego potrudi se za svoja prava.

 

A policajci obrađuju samo prometne nesreće??

Daj ne kakaj!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Pratila sam ovu raspravu i od pocetka me na nesto podsjetila, mislim, nije slicno pa se nisam javljala, ali evo, buduci je rasprava zamrla, idem i ja ispricati neugodno big brother iskustvo, cisto kao ilustraciju kako se podaci mogu upotrebljavati, zloupotrebljavati i nekome zagorcati zivot. Poanta svega, iliti pouka basne: Pricaj sto manje i lazi gdje stignes.

Kad je moj sin kretao u skolu, prosao je onaj obavezni ljecnicki pregled. Ja sam kao mama morala odgovoriti na tridesetak pitanja o njemu...izmedju ostalog, bilo je: ima li ovisnosti u obitelji. I sad, kako sam kronicno iskrena, a i vodjenja mislju, pa neces valjda lagati ljecnici svog sina, kazem ja njoj s punim povjerenjem (A NISAM TREBALA!!!!), da, njegov otac je alkoholicar. (Usput receno, vec odavno izasao iz nasih zivota!) I zapise ona. Nakon dvije godine, idu djeca na sistematski, i, pazite sa, u hebenom domu zdravlja, djeca koja obavljaju sistematski, izmedju ambulante, laboratorija, okulisticke ordinacije.... svoje medicinske kartone nose SAMI. I naravno... pritom se zabavljaju citajuci te svoje kartone... kad je ko prohodao, koliko je tezio na porodu.... Sto je to logicno za djecju znatizelju. Ali, nije logicno da krmace od sestara zbog vlastite ljenosti daju u ruke djeci nesto sto TOJ DOBI JEDNOSTAVNO NE ODGOVARA! I da skratim, najveci huligan u razredu je naravno dohvatio karton mog sina i uz urlike zlobnog odusevljenja zbog svog otkrica procitao naglas cijelom razredu da je Markov tata alkoholicar!!! (vjerojatno je i njegov, ali je njegova mama bila pametnija od mene, pa to nije rekla!!!). Odonda je moj sin zigosan! Iako je najbolji ucenik u cijeloj skoli, sportas, i iako ja imam cijenjeno zanimanje, njega u zbornici i medju ucenicima svi znaju kao onaj MALI CIJI TATA LOCE! Gotovo! Kuzite vi to? Jedan podatak, izgovoren strucnoj osobi, u povjerenju i postenju, nemarom i totalnom netakticnoscu medicinskog osoblja (KOJE SE BRINE, NAVODNO I ZA MENTALNO ZDRAVLJE DJECE!!!!) zagorcalo je zivot mom sinu, i to dobrano! Ne mozete zamisliti koliko suza, koliko tuge ...

Nisam spomenula da ni on nije znao za to. Smatrala sam da ga ne treba opterecivati takvom teskom cinjenicom dok ne dodje u dob kad ce se lakse nositi s time. Da ne spominjem da je mozda medju medicinskim podacima druge djece takodjer moglo biti stvari koje djeca ne bi trebala saznati u dobi od 8 godina, ne znam, ...suicidi, shizofrenije...

Ej, ako onda nisam razbila njusku toj krmaci od doktorice, onda necu nikom. Nikad mi nitko nije ucinio vise nazao!

Sori, duljila sam...ali, sad mi je lakse kad sam sve ispricala.

Sto mislite o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite gospodjo ali niste u pravu.

nije kriva doktorica koja je valjano ispunila sve u karton vec medicinska sestra.

nju ste trebali prijaviti pa bi odgovarala. ovako vi pljujete i ljutite se bez argumenata na doktoricu koja je radila svoj posao.

i oprostite cinjenica sto je njegov otac alkoholicar bitna je zbog vise stvari.

taj podatak je valjano unesen i on je ustvari bio sluzbena tajna kojom se mogu sluziti samo ovlastene osobe, a sto je ta medicinska sestra povrijedila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite gospodjo ali niste u pravu.

nije kriva doktorica

 

Lijecnik je duzan cuvati tajnost podataka. Medicinska sestra je njegov zaposlenik (sve su to privatne prakse pod ugovorom sa hzzo) i lijecnik dobro zna nacin rada u svojoj ordinaciji.

 

I vjezbenik je duzan cuvati tajnu principala u odvjetnickom uredu bas kao i odvjetnik koji odgovara za oboje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto mislite da je potrebno meni to objasnjavati?!

Pa zar ja time sto sam doktorici rekla taj podatak nisam pokazala da sam svjesna da je to bitno?! Upravo se o tome i radi ovdje. Pitanje je samo kako je ona obavila SVOJ dio posla, a to je ljecnicka diskrecija! Ja vas pitam kako se ljecnica, a onda i njezino osoblje odnosi prema takvoj jednoj, u povjerenju, izrecenoj cinjenici! Ljecnica sigurno zna za praksu da se djeci za vrijeme sistematskog daju u ruke kartoni, ne? To cini i nju odgovornom za sr.... koje su skuhale! A i sestre, naravno, pa to se razumije. Sve u svemu, uzas!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opet greška.

medicinske sestre vode brigu oko kartona.

one kada pacijent ulazi uzimaju karton i donose doktorici da izvrši uvid a ista ga predaje pacijentu (ako je dijete onda roditelju ili nastavnici ovisno s kime dijete dolazi) a isto daje sestri karton.

mislim i dalje da je to samo greška medicinske sestre što je omogućila da se povrijedi službena tajna.

 

što se tiče ovog homoseksualca koji opet daje usporedbe ističem da je zbog zaštite interesa djeteta bitno da takav podatak piše u evidencijama jer ako bi došlo do spora između roditelja oko roditeljske skrbi ili slicno to je jedan od elemenata na temelju kojeg centar daje mišljenje.

 

jeste li vi znali da je kod nas moguć brak između homoseksualaca stranaca? naravno teoretski.

ali to je druga tema već ulazimo u norme medjunarodnog privatnog prava koje je mozda pretesko za vecinu komentatora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da... Narodna shvaćanja i stereotipi su bez granica.

Za vrijeme studiranja sam radio kao konobar a i druge poslove, nisu me mogli roditelji financirati a i oni su teško živjeli. To je bilo prije skoro deset godina. Danas radim u odvj. uredu, položio sam i pravosudni, ali svi me iza leđa zovu konobar!!

Sjetim se tih zadimljenih, mračnih godina moga rada, sjetim se tih kolega i kolegica koji su lokali i zabavljali se do ranih jutarnjih sati, i za njih sam ja i danas samo konobar.

Naravno da me to ne brine, jer znam da sam daleko veći i jači od njih.

Malograđanština je nevjerovatna u našem društvu, pa se sa tim komentarom nadovezujem na ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izletilo ti je u policiji pa su to zapisali-tako da su ti ispale pare pred lopovom sta bi se desilo?

A da smo mi kojim slucajem prisiljeni tusirati se s tobom i recimo meni ispadne sapun?Npr na vojnoj vjezbi?

Sta bi ja napravio da sam pametan?

a) sagnio bi se i dovatio bi sapun

b) otusirao bi se bez sapuna

c) reka bi tebi da mi ga dovatis

 

Eto kad je pojacan rizk pojacano i mozak radi. :couple:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ªvaki intelktualac zna da je su obrazovanje i odgoj dvije potpuno različite stvari. Nažalost.

Eto jende istinite anegdote:

Pita frendica drugu frendicu na pilates za novu trenirku "Di si to kupila, ne vidim etiketu. Trenirka je "nekaj" ili "nikaj" ?" A ovo joj odgovori: "Neznam. Nisam ja snob nego intelektualka. Kupila sam jer mi se sviđa."

 

Naše društvo i životne vrijednosti... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto mi je to izletilo?

dao sam moje misljenje i nemam se sto opravdavati tebi. ti imas pravo na svoje misljenje i necu te sigurno vrijedjati zbog toga.

mislim da se oko homoseksualaca stvara nepotreban publicitet. to su ljudi koji imaju drugacije seksualno opredjeljenje od vecine i po tome su vec drugaciji.

to sto je malom na saslusaanju kod policije izletilo da je homoseksualac to je njegov problem. policija cuva sve sluzbene zabiljebe i vodi evidencije o svim mogucim prijestupima bili oni procesuirani ili ne.

da nema tih evidencija bio bi kaos jer se nista ne bi moglo rjesavati.

al necu opet u sirinu.

ti brani svoje misljenje ja cu svoje ali bez vrijedjanja.

to sto ti mislis da ja nemam nikakvu emocionalnu inteligenciju (izgleda da si nedavno citao tu knjigu staru vise godina) tvoje je subjektivno misljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto mi je to izletilo?

dao sam moje misljenje i nemam se sto opravdavati tebi. ti imas pravo na svoje misljenje i necu te sigurno vrijedjati zbog toga.

 

Kazes da ti je u policiji izletilo da si pederikos i normalno da su oni to unjeli u sve moguce obrasce i dosjee jer im je to PROFESIONALNA DEFORMACIJA a sad opet kazes da se to tvoj prika-ljubavnik izlajao? Hm nemema vremena citati ovu kobasicu od teksta ali nekaj ne stima?

Ja te ne osudjujem a ovo je moj standardni nacin komunikacije (sta cu takav sam u krvi) ali mi to nije normalno da .ebes prijatelja apojkraj svih onih sisojki sta se .urce na sve strane i jedva cekaju da naleti kakav muzjak.

Priznaj da i tebi se na neke stvari dize zeludac ajde nemoj bit malogradjanin ni ti.

A zna se kako homoseksualnost nastaje-gadjenje prema zenama-neko gadno iskustvo-trauma-isto kao i lezbe.

Treba bit jaki jaki pa izdrzati sve traume zivota a ne ovako vatat se sa prijateljima :)

Zelim ti sve naj naj i da uskoro nadjes zenu koja ce te izvesti na pravi put i u koju ces se zaljubit tj na koju ce ti se podignut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zna se kako homoseksualnost nastaje-gadjenje prema zenama-neko gadno iskustvo-trauma-isto kao i lezbe.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Hvala bogu na ovakvim tipovima koji ce pomoci medicini na svjetskoj razini i rijesiti najvece misterije te struke. U nastavku ocekujemo tvoju dijagnozu kako nastaje karcinom i lijek za autizam.

 

Sva sreca da je natjecaj za nobelovu nagradu otvoren. Prijavit cemo ga!!! :bonk:

 

P.S.

Sto ili tko se ogadio grupi ljudi koji su biseksualci?? Kako su oni nastali doture??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija