Jump to content

Struja.


umjereni

Preporučene objave

Zelio bih vas pitati. Nosioc stana je bio moj Otac. Umro 2004. umjesto na moju majku racuni za za struju dolazili su na mene. Majka je umrla 2009. Ostavinska rasprava se provela 2011god. Znaci tek 2011 sam ja dobio dio prava na stan uz jos 2brace. E sad utuzen sam za te godine od 2004 do2011. Koji je moj pravni lijek protiv toga. Kako su mogli racuni dolazit na mene,pored zive majke. I kakva imam prava da ovo skinem sa vrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, umjereni je napisao:

Zelio bih vas pitati. Nosioc stana je bio moj Otac. Umro 2004. umjesto na moju majku racuni za za struju dolazili su na mene. Majka je umrla 2009. Ostavinska rasprava se provela 2011god. Znaci tek 2011 sam ja dobio dio prava na stan uz jos 2brace. E sad utuzen sam za te godine od 2004 do2011. Koji je moj pravni lijek protiv toga. Kako su mogli racuni dolazit na mene,pored zive majke. I kakva imam prava da ovo skinem sa vrata.

dali je otac bio vlasnik stana ili nositelj stanarskog prava (zaštičeni najmoprimac)?

ko je sve živio u stanu  od 2004. do 2009.?   Zato nisi reagirao prema HEP-u kad su stizali računi za struju na tvoje ime ?   

za troškove napravljene zbog korištenja stana odgovara vlasnik stana osim ako ugovorom tu obvezu ne prenese na korisnika.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

dali je otac bio vlasnik stana ili nositelj stanarskog prava (zaštičeni najmoprimac)?

ko je sve živio u stanu  od 2004. do 2009.?   Zato nisi reagirao prema HEP-u kad su stizali računi za struju na tvoje ime ?   

za troškove napravljene zbog korištenja stana odgovara vlasnik stana osim ako ugovorom tu obvezu ne prenese na korisnika.

 

 

Vlasnik stana.

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Premješteno u odgovarajući PF.

Ovdje Vam je ključno znati da nasljednik odgovara za ostaviteljeve dugove do visine vrijednosti naslijeđene imovine, a ako ih je više, odgovaraju na jednake dijelove. Je li stan vrjedniji od duga za struju?

Da al ja hocu da ova tuzba bude nistavna. Da prekfalikuju tuzbu. A onda nastupa zastara. Automatski. ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Računi za struju su dolazili na Vaše ime, sad sam tek registrirala da pišete. Ovo je onda Vaš dug. Zastare ima ako pet godina unatrag vjerovnik nije ništa poduzeo da naplati dugovanje, što ne vjerujem da je slučaj. Zastara ne nastupa automatski, već kad netko prigovori da je nastupila zastara. A ako Vi želite da uz Vas za dug odgovaraju oni koji su struju stvarno i trošili, onda ćete morati utužiti braću za njihov dio, a prema HEP-u odgovarate Vi koji ste se prema HEP-u i obvezali, vjerovnika ne zanima i ne mora zanimati kakvi su vaši interni odnosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija