Jump to content

Kupovina zemljista sa ucrtanim putem kroz isto?


One

Preporučene objave

Pozdrav sivma,

imam pitanje u vezi zemljista koje planiram kupiti (oznaceno crvenom bojom 3075).
Na zemljistu postoji ilegalan objekt koji se mora srusiti,
u ZK nije upisan nikakav put i bio sam na zemljistu ima trag da netko povremeno prodje autom (trava zelena, ne vide se crte samo je blago ugazeno).

Sirina fronte je oko 18.5m , sveukupno oko 1800m2 .
Na snimci se vidi ugazeniji trag, i oznacena crta.
"cesta" ide skoro kroz polovicu zemljista, odnosno od lijevog ruba do samog traga ima 10m od 18.5. sto zapravo cini zemljiste beskorisnim.

Ono sto mene zanima je:
Da li je to ucrtana cesta kroz zemljiste?
Ako kupim zemljiste a nigdje to nije upisano, da li mogu traziti naknadu ili jednostavno se ograditi i nedopustiti prolaz?

Imate li koji prijedlog?

Hvala


forum.thumb.jpg.ac640005dfae950b2ad831fab5fdd116.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, One je napisao:

Da li je to ucrtana cesta kroz zemljiste?

Ne jer bi u tome slučaju bilo označena kao zasebna čestica. To su trenutno samo tragovi vozila na zemljištu vidljivi na snimci iz zraka. Bilo bi oportuno u JLS provjeriti ima li slučajno tu nekakov planirani put.

Prije 42 minuta, One je napisao:

Ako kupim zemljiste a nigdje to nije upisano, da li mogu traziti naknadu ili jednostavno se ograditi i nedopustiti prolaz?

Naknadu možete tražiti ukoliko bi osnovali pravo služnosti tome nekome za provoz, ili naknadu eventualne štete u sudskom postupku za posjedovnu zaštitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Spitfire je napisao:

Ne jer bi u tome slučaju bilo označena kao zasebna čestica. To su trenutno samo tragovi vozila na zemljištu vidljivi na snimci iz zraka. Bilo bi oportuno u JLS provjeriti ima li slučajno tu nekakov planirani put.

Naknadu možete tražiti ukoliko bi osnovali pravo služnosti tome nekome za provoz, ili naknadu eventualne štete u sudskom postupku za posjedovnu zaštitu.

Ali na slici je oznaceno sa tankom bijelom crtom kao i pjesacka staza ispred.
I ako ju se prati, vidi se da skrece u desno prema drugoj parceli.
S tim, da je tu i kanal na toj parceli (izmedju tragova auta i druge parcele) , ne znam tko je to iskopao i zasto ali pretpostavljam da je to isto mogu samo zatrpat.

 

 

uređeno: od One
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , One je napisao:

Ali na slici je oznaceno sa tankom bijelom crtom kao i pjesacka staza ispred.

Što god značila ta crtica, iz sličice je barem meni vidljivo da nije dobro uplanjena u digitalni snimak. Ukoliko bi se točno pomakla, ispada da ide desnom međom te gore nastavlja susjednom regulacijskom linijom. Kao što napomenuh prije, bilo bi vam oportuno provjeriti ima li JLS tu kakav već ucrtani ili planirani put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Spitfire je napisao:

Što god značila ta crtica, iz sličice je barem meni vidljivo da nije dobro uplanjena u digitalni snimak. Ukoliko bi se točno pomakla, ispada da ide desnom međom te gore nastavlja susjednom regulacijskom linijom. Kao što napomenuh prije, bilo bi vam oportuno provjeriti ima li JLS tu kakav već ucrtani ili planirani put.

Ok, probat cu.
JLS je skracenica za?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija