Jump to content

Obveze nakon otvaranja d.o.o.


HrvojeTK

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Evo bliži se kraj godine, iduće godine krećem s jednim poslom koji zahtjeva da imam d.o.o. i sada sam u procesu osnivanja. Kužim postupak osnivanja, no zanima me koje su mi obveze nakon osnivanja? Idućih 6mj neće biti zaposlenih u d.o.o. niti će d.o.o. poslovati. Treba nešto dodatno plaćati, podnositi prijave poreznoj i sl? Ne bih htio zaraditi kakvu kaznu.

Planiram također povratiti temeljni kapital, odnosno isplatiti si ga s računa tvrtke - molim Vas i savjet kako se to radi i koje su tu cake i obveze.

Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim onoga što Vam kaže računovođa da treba plaćati, koliko je meni poznato, nećete imati nikakve obveze. Što se tiče isplate iznosa TK, konzultirajte se s računovođom, može li to biti u vidu pozajmice direktoru ili nešto slično, i koje su obveze na navedeno.

Dakako, ako niste nigdje drugdje zaposleni, morate biti zaposleni u svom d.o.o. i s te osnove si isplaćivati plaću i uplaćivati doprinose, bez obzira na to što društvo ne posluje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

>Možete< ,i sa Kamatom, a i ne mora te.

Najbolje je da stavi te 6% godišnja kamata, jer je to ,koficijent koji u slučaju Revizije,

Revizor mora zaračunati, ne ovisno što piše, - beskamatno, tako kad stavite 6%

uklopiti će se svima u matematiku.

A, i jednostavno je za - izračunati 0.5% Mjesečno., na >pozajmljeni< iznos.

Temeljni kapital vam je 20.000.kn , znači, mjesečna kamata vam je =100.kn.

Sitnica..:cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija