Jump to content

Povećanje plaća u pravosuđu


Totalna Parezija

Preporučene objave

prije 1 sat , Totalna Parezija je napisao:

Pretpostavljam da je i s državnoodvjetničkim savjetnicima identična situacija.

Mislim da je to jako mala plaća za tu poziciju. 

 

Ja isto mislim da je ista situacija i s državnoodvjetničkim savjetnicima, da. Nastojalo se to prebroditi uvođenjem funkcije višeg sudskog i državnoodvjetničkog savjetnika, koji ima malo višu plaću, ali još uvijek je državni službenik, a ne državni dužnosnik kao što je sudac, odnosno zamjenik državnog odvjetnika, pa ne uživa i druge iste beneficije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Totalna Parezija je napisao:

Pretpostavljam da je i s državnoodvjetničkim savjetnicima identična situacija.

U pogledu plaće je posve ista situacija, s tim da su državnoodvjetnički savjetnici u malo boljoj poziciji jer ipak postoji mogućnost za napredovanje u status višeg državnoodvjetničkog savjetnika itd.

prije 1 sat , Totalna Parezija je napisao:

Mislim da je to jako mala plaća za tu poziciju. 

Brutalno mala plaća s obzirom na obrazovanje, vrstu posla i odgovornost, a što rezultira činjenicom da ljudi ovaj posao rade dok ne nađu bilo što bolje. 

Prije 5 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nastojalo se to prebroditi uvođenjem funkcije višeg sudskog i državnoodvjetničkog savjetnika, koji ima malo višu plaću, ali još uvijek je državni službenik

Postati viši sudski savjetnik je ravno dobitku na Eurojackpotu, a plaća je do max 1.000,00 kn viša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Totalna Parezija je napisao:

Pretpostavljam da je i s državnoodvjetničkim savjetnicima identična situacija.

Identična je, nema tu razlike.

Što se viših savjetnika tiče, plaća je 1.000,00 kn viša, a kako će biti sa ovim najnovijim višim savjetnicima-specijalistima (od 01/01), to će se tek vidjeti, no vjerojatno bude isti raspon, dakle dodatnih 1.000,00 kn na plaću viših savjetnika. Jasno, ovi podaci odnose se na općinske sudove/DO-a jer se plaća određuje preko osnovice i koeficijenta, koji se razlikuju ovisno o razini.

prije 7 sati , Totalna Parezija je napisao:

Mislim da je to jako mala plaća za tu poziciju.

Plaća je mizerija (na najnižim razinama) uzevši u obzir vrijeme, trud i nažalost ponekad i zdravlje koje se uloži, pogotovo još ako ste prisiljeni napustiti mjesto prebivališta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija