Jump to content

IZNAJMLJIVANJE


tomi0192

Preporučene objave

Hvala na odgovoru. Znam za Uberboat, ali s obzirom da posjedujem svoj brod, koji bih htio iznajmiti turistima preko ljeta ili nekoga prevest, gledam kako to napraviti bez da otvaram firmu/obrt, znači to mogu napraviti putem Ugovora o najmu ? Ili postiji li možda mogućnost da se ja napravim nešto slično kao uber tako da me moram poslovati s njima?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naj bolje je da uđete u poslovnu suradnju sa nekim, tko se več bavi - Najmom plovila i vozila.

Vi njemu, iznamite svoje Plovilo, po ugovoru, kako je napisao -Moderator, a vaše odnose regulira te posebnim ugovorom.

Time se izbjegli otvaranje - poslovnog subjekta, i svih troškova koji idu uz isti,, a sami vozite i održava te svoje 

Plovilo. - to je - Moj prijedlog, iako mogučnosti ima puno,

Ja uvjek gledam, da se troškovi svedu na minimalac - a da efekat bude što bolji.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, frenki zg je napisao:

Naj bolje je da uđete u poslovnu suradnju sa nekim, tko se več bavi - Najmom plovila i vozila.

Vi njemu, iznamite svoje Plovilo, po ugovoru, kako je napisao -Moderator, a vaše odnose regulira te posebnim ugovorom.

Time se izbjegli otvaranje - poslovnog subjekta, i svih troškova koji idu uz isti,, a sami vozite i održava te svoje 

Plovilo. - to je - Moj prijedlog, iako mogučnosti ima puno,

Ja uvjek gledam, da se troškovi svedu na minimalac - a da efekat bude što bolji.

poz.

I ovo je moguće. Plovila su skupa i sigurno ih netko traži.

prije 11 sati , tomi0192 je napisao:

Hvala na odgovoru. Znam za Uberboat, ali s obzirom da posjedujem svoj brod, koji bih htio iznajmiti turistima preko ljeta ili nekoga prevest, gledam kako to napraviti bez da otvaram firmu/obrt, znači to mogu napraviti putem Ugovora o najmu ? Ili postiji li možda mogućnost da se ja napravim nešto slično kao uber tako da me moram poslovati s njima?

 

Problem u ovome jest da ste Vi ovo mislili činiti ne kao jedan poslovni događaj (da se računovodstveno izrazim), tako da iznajmite brod nekome i taj se onda služi njime, već ste mislili višekratno prevoziti ljude brodom, te ostvarivati prihode gospodarskom djelatnošću. A za to biste onda morali biti porezni obveznik po osnovi obavljanja samostalne djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On bi htjeo, da iznajmljuje Turistima plovilo, a da ne otvara, nikakav Pravni Subjekt,

zato sam i predložio, da se poslovno poveže sa nekim , tko več ima registriranu tu djelatnost.

Da mu iznajmi svoje plovilo, , ali malo je podataka napisano.

On bi Fizičkoj osobi - Turistima iznajmljivao plovilo, ali, ne može se ni svako plovilo voziti bez određene dozvole.

Pa, još , rizik, da nekome izajmite, , a da se desi neka havarija, nije to baš tako jednostavno,, jedna nezgoda,

i cijeli život ti se okrene , naopako.

Zato je najbolje - vi vozite svoje plovilo, , tu ste puno sigurniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zahvaljujem Vam na informacijama i odvojenom vremenu.

S obzirom da je riječ o malom brodu (sedam metara) agencije i drugi slični pravni subjekti nisu zainteresirani za suradnju. Do ovog posla sam došao slučajno, kako živim uz more i posjedujem plovilo upoznavao sam turiste i oni bi me sami zamolili da ih provozam, da vide panoramu s mora, da se okupaju ili koji znaju upravljati brodam da im ga posudim sl. i poneki bi mi ostavili ili ponudili novac. S obzirom da imam stalno zaposlenje i na to vidim kao dodatni povremeni izvor prihoda, htio bih nastaviti s ovom djelatnosti ali da to bude legalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mi je poznato, da u svom mjestu, nečete nači nikoga zainteresiranog za poslovnu suradnju,, to Vam se zove

>Balkanski Jal<, , ali probaj te nači nekoga iz mjesta, do vas, kome niste Konkurencija,, čak možda neko

i traži tako nekoga da smanji svoje troškove.

Nekoga tko ima reg. Taxi Boat - i ima jedno plovilo,, možda bi mu dobrodošli, za >uskakanje<,, npr..kad 

da nekome plovilo na par sati, a u međuvremenu , mora otiči neku grupu koju je odvezao,vratiti nazad,, ili - kad jednu grupu odveze,, i kad treba otiči po njih , desi se

kvar na njegovom plovilu - 

tu bi mu jako dobro došli,, jer nije uvjek sve u Novcu,, več da klijen bude zadoviljan,

Dogovorite se,, da mu priznate dio troškova, koje on ima..prema obrt-u, ili več kako je registriran.

Znam, iz iskustva, da je to specifičan posao, i da je na prvom mjestu, korektnost prema gostu, ako vas naruči

da dođete po njih u npr. 18.h. . a vi ste u to vrijeme na drugom krahu otoka,, nema cijenu, kad možete nazvati

>partnera< i dati mu lokaciju,, da ode po njih - Gost mora biti zadovoljan , a ne da čeka 2 sata,, na plaži,

tu nikakvo izvinjenje ne pomaže.

Zato mi nije jasno da nitko u vašem mjestu nije zainteresiran za poslovnu suradnju,, osim onog pod

navodnicima.

uređeno: od frenki zg
ubacivanje dijela texta.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija