Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

tomi0192

IZNAJMLJIVANJE

Preporučene objave

Na koji način fizička osoba može iznajmiti drugoj fizičkoj osobi svoje plovilo bez da otvara firmu/obrt ili ide preko agencije? Može li se raditi na principu Ubera ili nešto slično?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Znam za Uberboat, ali s obzirom da posjedujem svoj brod, koji bih htio iznajmiti turistima preko ljeta ili nekoga prevest, gledam kako to napraviti bez da otvaram firmu/obrt, znači to mogu napraviti putem Ugovora o najmu ? Ili postiji li možda mogućnost da se ja napravim nešto slično kao uber tako da me moram poslovati s njima?

Podijeli ovu objavu

Naj bolje je da uđete u poslovnu suradnju sa nekim, tko se več bavi - Najmom plovila i vozila.

Vi njemu, iznamite svoje Plovilo, po ugovoru, kako je napisao -Moderator, a vaše odnose regulira te posebnim ugovorom.

Time se izbjegli otvaranje - poslovnog subjekta, i svih troškova koji idu uz isti,, a sami vozite i održava te svoje 

Plovilo. - to je - Moj prijedlog, iako mogučnosti ima puno,

Ja uvjek gledam, da se troškovi svedu na minimalac - a da efekat bude što bolji.

poz.

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, frenki zg je napisao:

Naj bolje je da uđete u poslovnu suradnju sa nekim, tko se več bavi - Najmom plovila i vozila.

Vi njemu, iznamite svoje Plovilo, po ugovoru, kako je napisao -Moderator, a vaše odnose regulira te posebnim ugovorom.

Time se izbjegli otvaranje - poslovnog subjekta, i svih troškova koji idu uz isti,, a sami vozite i održava te svoje 

Plovilo. - to je - Moj prijedlog, iako mogučnosti ima puno,

Ja uvjek gledam, da se troškovi svedu na minimalac - a da efekat bude što bolji.

poz.

I ovo je moguće. Plovila su skupa i sigurno ih netko traži.

prije 11 sati , tomi0192 je napisao:

Hvala na odgovoru. Znam za Uberboat, ali s obzirom da posjedujem svoj brod, koji bih htio iznajmiti turistima preko ljeta ili nekoga prevest, gledam kako to napraviti bez da otvaram firmu/obrt, znači to mogu napraviti putem Ugovora o najmu ? Ili postiji li možda mogućnost da se ja napravim nešto slično kao uber tako da me moram poslovati s njima?

Problem u ovome jest da ste Vi ovo mislili činiti ne kao jedan poslovni događaj (da se računovodstveno izrazim), tako da iznajmite brod nekome i taj se onda služi njime, već ste mislili višekratno prevoziti ljude brodom, te ostvarivati prihode gospodarskom djelatnošću. A za to biste onda morali biti porezni obveznik po osnovi obavljanja samostalne djelatnosti.

Podijeli ovu objavu

On bi htjeo, da iznajmljuje Turistima plovilo, a da ne otvara, nikakav Pravni Subjekt,

zato sam i predložio, da se poslovno poveže sa nekim , tko več ima registriranu tu djelatnost.

Da mu iznajmi svoje plovilo, , ali malo je podataka napisano.

On bi Fizičkoj osobi - Turistima iznajmljivao plovilo, ali, ne može se ni svako plovilo voziti bez određene dozvole.

Pa, još , rizik, da nekome izajmite, , a da se desi neka havarija, nije to baš tako jednostavno,, jedna nezgoda,

i cijeli život ti se okrene , naopako.

Zato je najbolje - vi vozite svoje plovilo, , tu ste puno sigurniji.

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

Zahvaljujem Vam na informacijama i odvojenom vremenu.

S obzirom da je riječ o malom brodu (sedam metara) agencije i drugi slični pravni subjekti nisu zainteresirani za suradnju. Do ovog posla sam došao slučajno, kako živim uz more i posjedujem plovilo upoznavao sam turiste i oni bi me sami zamolili da ih provozam, da vide panoramu s mora, da se okupaju ili koji znaju upravljati brodam da im ga posudim sl. i poneki bi mi ostavili ili ponudili novac. S obzirom da imam stalno zaposlenje i na to vidim kao dodatni povremeni izvor prihoda, htio bih nastaviti s ovom djelatnosti ali da to bude legalno.

Podijeli ovu objavu

To mi je poznato, da u svom mjestu, nečete nači nikoga zainteresiranog za poslovnu suradnju,, to Vam se zove

>Balkanski Jal<, , ali probaj te nači nekoga iz mjesta, do vas, kome niste Konkurencija,, čak možda neko

i traži tako nekoga da smanji svoje troškove.

Nekoga tko ima reg. Taxi Boat - i ima jedno plovilo,, možda bi mu dobrodošli, za >uskakanje<,, npr..kad 

da nekome plovilo na par sati, a u međuvremenu , mora otiči neku grupu koju je odvezao,vratiti nazad,, ili - kad jednu grupu odveze,, i kad treba otiči po njih , desi se

kvar na njegovom plovilu - 

tu bi mu jako dobro došli,, jer nije uvjek sve u Novcu,, več da klijen bude zadoviljan,

Dogovorite se,, da mu priznate dio troškova, koje on ima..prema obrt-u, ili več kako je registriran.

Znam, iz iskustva, da je to specifičan posao, i da je na prvom mjestu, korektnost prema gostu, ako vas naruči

da dođete po njih u npr. 18.h. . a vi ste u to vrijeme na drugom krahu otoka,, nema cijenu, kad možete nazvati

>partnera< i dati mu lokaciju,, da ode po njih - Gost mora biti zadovoljan , a ne da čeka 2 sata,, na plaži,

tu nikakvo izvinjenje ne pomaže.

Zato mi nije jasno da nitko u vašem mjestu nije zainteresiran za poslovnu suradnju,, osim onog pod

navodnicima.

Uređeno od frenki zg
ubacivanje dijela texta.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad