Jump to content

Ovrha radi računa iz bolnice


jooka

Preporučene objave

Pozdrav, može pomoć. Radi se o tome kako naslov piše o ovrhi zbog računa iz bolnice. God 2014 krajem 2 mjeseca sam imao tešku operaciju i nisam stigao napraviti dopunsko osiguranje. Kasnije kroz 3 mjeseca stiže račun da moram platiti bolnici oko 2000 kn. Naravno kako su novci uvijek problem račun nisam platio da bi jučer stigla kuverta da bolnica preko javnog bilježnika ce napraviti ovrhu na računu radi naplate u roku 8 dana. Zanima me dali se može ikako to izbjeći. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Vjerovnik ima pravo temeljem tog računa svoja potraživanja pokušati naplatiti prisilnim ovršnim putem. Na ovo nikako ne možete utjecati, ali po primitku rješenja o ovrsi možete uložiti prigovor, naravno ukoliko imate ideju čime bi pobijali ovo rješenje npr. da je račun neosnovan i slično.

Realno što se tiče svega koliko ja vidim piše sve kako i je jedino ako se može možda na zastaru ili neku drugu kombinaciju. Ipak ce to sad biti skoro 5 godina. Nerazumijem kako prije nisu poslali ili makar upozorili. Iskreno ja sam to već i zaboravio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , jooka je napisao:

Realno što se tiče svega koliko ja vidim piše sve kako i je jedino ako se može možda na zastaru ili neku drugu kombinaciju. Ipak ce to sad biti skoro 5 godina. Nerazumijem kako prije nisu poslali ili makar upozorili. Iskreno ja sam to već i zaboravio

Uvijek imate pravo na prigovor, ali tek po primitku rješenja o ovrsi. Tada ćete vidjeti što oni uistinu potražuju i temeljem toga možete se pozivati na zastaru ili neki na neki drugi dopušteni razlog za prigovor protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Pogledajte čl. 50. Ovršnog zakona za žalbene razloge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Uvijek imate pravo na prigovor, ali tek po primitku rješenja o ovrsi. Tada ćete vidjeti što oni uistinu potražuju i temeljem toga možete se pozivati na zastaru ili neki na neki drugi dopušteni razlog za prigovor protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Pogledajte čl. 50. Ovršnog zakona za žalbene razloge.

Koliko sam uspio vidjeti tu jedino što mogu iskoristiti je zastara a i ona je 5 godina tako da mislim da nemam sreće. Poslikam dokumente pa ćete vidjeti kako i sta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Mišljenja sam da Vam je bolja opcija kontaktirati pošiljatelja opomene koju ste dobili i da pokušate dogovoriti obročnu otplatu. Ukoliko oni dug pokušaju naplatiti prisilnim pute i dostave ovršni prijedlog javnom bilježniku, već u startu ćete imati dodatne troškove.

Ma to mi je već došlo od javnog bilježnika jer ih isti valjda ako se nevaram zastupa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo ste Vi već primili rješenje o ovrsi, a što znači da je ovršni postupak pokrenut i da je zastara prekinuta. Mišljenje sam da od prigovora nemate nikakve koristi, jedino si možete prouzročiti cijeli niz dodatnih troškova. Ukoliko u ovom roku od 8. dana podmirite glavnicu i nastale troškove, tada niste dužni podmiriti predvidive troškove. I to bi bilo sve što u ovoj situaciji možete. Ukoliko ništa ne podmirite, po pravomoćnosti ovog rješenja izravnom naplatom preko Fine će Vam blokirati račune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija