Jump to content

Doo> opg


Dydy777

Preporučene objave

Postovanje 

Imam doo koji se bavi eko poljoprivredom, no budući da je zarada mala, praktički sve ode na troškove računovodstva. Umjesto doo, htjela bih otvoriti opg. Zanima me, da li je potrebno potpuno zatvoriti doo i onda otvoriti opg ili se može kod bilježnika nekako samo promijeniti oblik (i u sudskom reg.) ?

Ako je potrebno zatvoriti doo, koliko bi otprilike to trajalo i koliko bi to koštalo (barem okvirno)? Inače, imam drugo zaposlenje, pa koliko znam po tome u opg-u ne bih trebala plaćati nikakve doprinose? 

Zahvaljujem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete provesti preoblikovanje, jer se radi o posve nesrodnim poslovnim modelima, s obzirom da d.o.o. regulira Zakon o trgovačkim društvima, a OPG, koji je sličniji obrtu nego d.o.o.-u, regulira Zakon o OPG-ovima. Dakle, zatvoriti jedno i otvoriti drugo. Likvidacija d.o.o.-a traje otprilike godinu dana, možda malo manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nećete imati doprinose likvidatora, već ćete to biti Vi, onda nekoliko tisuća kuna (mislim oko 4.000,00 kn).

Predlažem da odmah otvorite OPG i počnete poslovati preko njega, jer bi aktivu i pasivu d.o.o.-a trebalo svesti na nulu.

Međutim, na ovo će Vam najbolje moći odgovoriti računovođa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija