Jump to content
Vjeverica21

Osobni podaci na rješenju

Preporučene objave

Ako sam pogrijesila temu- isprika .

Imala sam prekrsajni sud (pretucena sam).

Ja i 2 protustranke dobile smo identične primjerke rješenja.

I pise moj br osobne i OIB (kao i njihovo ali sto me to briga)

Dali je sudac imao pravo napisati i dati u "druge ruke" moje te podatke tj protustrankama?

Dali je to uobičajeno ili?

Bojim se zloupotrebe ( razne registracije itd moze uciniti s mojim br osobne i OIB-om)

Hvala

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
    • objavio Zapad
      Prije nekih 8 mjeseci (23.2.2019.) sam uhvaćen s 0.6g marihuane i odmah dobio 2 uplatnice za plaćanje kazne.
      2 dana kasnije sam predao prigovor na Prekršajni nalog. U petak je stiglo rješenje od suda, gdje piše da su mi tri simpatične gospođe sa prekršajnog suda dodjelile kaznu od 5000kn plus sudski troškovi i u potpunosti odbile moj prigovor, iako mi je bio prvi prekršaj, iako je količina mala, iako se kajem i priznajem, iako su mi roditelji u teškoj financijskoj situaciji i iako se i dalje školujem. Gospođe su to učinile bez da su me zvale na sud, već su mi samo poslale rješenje.
      Moje pitanje je imam li se pravo dalje žaliti na odluku i kome(i ima li to smisla), koliko vremena imam da platim kaznu i postoji li neki razlog zašto su gospođe tako postupile, a ovdje stalno čitam da su blagi prema prvim prekršajima?
    • objavio Letalis
      Poštovani, zanima me kako je zakonom uređena prodaja rabljenih uređaja starih od mjesec dana do maksimalno godine dana. Radi se o skupim računalima i mobilnim telefonima. Dakle, kao fizička osoba imam u vlasništvu nekoliko računala. Vrijednosti pojedinog računala je oko 5000 eura, a smartphonea cca 4000 kuna. Svi uređaji zajedno u kunskoj protuvrijednosti vrijede oko 180.000,00 kuna. Pronašao sam tvrtku koja želi otkupiti dio uređaja. Moram li kod ovakve vrste prodaje platiti porez bilo koje vrste? Koliki je postotak tog poreza? Moram li izjavom dokazati poreznoj upravi da se radi o rabljenoj robi? Što ta izjava treba sadržavati? Pokušavao sam samostalno pronaći informacije, ali bezuspješno. Molim vas za pomoć. Hvala unaprijed.
    • objavio debil00
      Pozdrav, 
      Napravio sam prekrsaj radi koneg moram platit novcanu kaznu. Naime nisam stigao platit u roku od 8 dana 2/3 pa me zanima kolko vremena imam za platit cijelu kaznu prije nego mi dođe neko pismo na kucnu adresu, s obzirom da sam na faksu i roditelji neznaju i volio bih da tako ostane. 
      Hvala!
    • objavio alili15
      Pozdrav svima!
      Prošao sam kroz žuto (policajac tvrdi da sam prosao kroz crveno) ali mi se ne da vući po sudovima. Zanima me, s obzirom na to da je obavezni prekršajni nalog u pitanju, mogu li samo platiti 2/3 kazne i ako uplatim jesam li ipak dužan izaći pred sud? 
      Problem mi je što studiram u inozemstvu i što ne znam koliko traje taj postupak od plaćanja, i eventualnog poziva na sud.
  • Online korisnici

• Napravi novi...