Jump to content

Prekšaj prebrze vožnje -


invisible_man

Preporučene objave

 Pozdrav, trebao bih pomoć u ovom slučaju. 

Radi se o prekršaju za prebrzu vožnju. Vozilo je 01.01.2021.  slikano u naselju u naselju na dijelu kolnika gdje ograničenje brzine kretanja iznosi 60 km/h. Izmjerena je brzina kretanja vozila od 105 km/h, koja umanjena za sigurnosnu razliku iznosi 94 km/h, čime je dopuštena brzina kretanja prekoračena za 34 km/h. 

Kada pogledam slike vozila koje mogu pronaći na stranicama epreksaji.mup.hr na slikama se vidi da je vozilo slikano u odlasku i ne postoji mogućnost utvrđivanja tko je vozilo vozio. Postoji li ikakva mogućnost da se na temelju navedenog uspije odbaciti krivnja za navedeni prekršaj?

Isto tako naveo bih da je vozilo tih dana bilo posuđeno mojoj djevojci koja u obitelji ima ukupno 5 vozača koji su se slobodno mogli koristiti vozilom što dodatno otežava utvrđivanje tko je vozač vozila u tom trenutku.  Prilažem i slike prekršaja.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći. 

 

 

download1.png

download2.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, mkriznjak je napisao:

 Kada pogledam slike vozila koje mogu pronaći na stranicama epreksaji.mup.hr na slikama se vidi da je vozilo slikano u odlasku i ne postoji mogućnost utvrđivanja tko je vozilo vozio. Postoji li ikakva mogućnost da se na temelju navedenog uspije odbaciti krivnja za navedeni prekršaj?

Ne postoji, jer fotografija nije dokaz identiteta počinitelja, nego činjenice da je prekršaj počinjen.

 

Prije 44 minuta, mkriznjak je napisao:

 Isto tako naveo bih da je vozilo tih dana bilo posuđeno mojoj djevojci koja u obitelji ima ukupno 5 vozača koji su se slobodno mogli koristiti vozilom što dodatno otežava utvrđivanje tko je vozač vozila u tom trenutku.

U tom slučaju ćeš dobiti kaznu za nedavanje vjerodostojnih podataka, što je veća novčana kazna (5000 kn umjesto 3000 kn), ali nema bodova (za brzinu su 3 boda). Dodatno, ako si već imao takvo prekoračenje brzine, ide i zabrana upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, drot13 je napisao:

Ne postoji, jer fotografija nije dokaz identiteta počinitelja, nego činjenice da je prekršaj počinjen.

 

U tom slučaju ćeš dobiti kaznu za nedavanje vjerodostojnih podataka, što je veća novčana kazna (5000 kn umjesto 3000 kn), ali nema bodova (za brzinu su 3 boda). Dodatno, ako si već imao takvo prekoračenje brzine, ide i zabrana upravljanja.

Znači ne mogu navesti nekoliko osoba koje su se koristile vozilom u tom periodu, već bih na temelju obrisa sa slike trebao navesti osobu koja je vozila :/.... zanimljivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mkriznjak je napisao:

"Isto tako naveo bih da je vozilo tih dana bilo posuđeno mojoj djevojci koja u obitelji ima ukupno 5 vozača koji su se slobodno mogli koristiti vozilom što dodatno otežava utvrđivanje tko je vozač vozila u tom trenutku.  Prilažem i slike prekršaja"

ne možete više. Visoki prekršajni sud ovakvo što okarakterizirao je kao nevjerodostojan podatak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, 

prijatelj je dobio 3 kazne za prekoračenje brzine (za 22km/h) na istom mjestu u razdoblju od 3 tjedna. Međutim kazne je pisao na oca, iako nije bio siguran tko je zaista vozio. Otac je pisao prigovore, ali nije znao da su po zakonu za taj prekršaj predviđeni i bodovi jer u nalogu od policije oni ne pišu. Problem je u tome što otac već ima bodove i s ovima mu prijeti oduzimanje dozvole na 2 godine, ponovno polaganje i itd. Sud još nije odgovorio na prigovore. Zanima me može li otac tražiti da pogleda snimke kamere, pa da prebaci kazne na drugoga te koje su posljedice za prijatelja zato što je dao podatke o vozaču a nije bio siguran tko je zaista vozio? 

Unaprijed hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:
, sivko je napisao:

Nije sigurno ni da će ga sudac zvat jer ovisi što je napisano u prigovoru.

Prijatelj bi dobio 3x5000 kn kazne.

 

Pozdrav! 

Imam još jedan upit. 

Dobio sam poziv kod sudca za prekršaj, ali poštu sam primio danas 24.3.2021. i to je druga dostava. Kad sam otvorio pismeno piše da je ročište bilo zakazano za 22.3. 2021. 

Zanima me koja je sada procedura jer sam pismeno primio kasnije. 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija