Jump to content

djeca


gavro9

Preporučene objave

Dobar dan..ja sam samohrani otac 3 djece.supruga nas je napustila..djeca su emocionalno u problemima psihickima i fizickima..supruga ima svoje dane za druženja..vodimo djecu po doktorima i gdje treba..djeci treba majka..moje pitanje glasi..ona planira otići raditi na brod na sezonu od 6 mjeseci..dali ona smije na toliko dugo vrijeme otići..a da nevodi brigu o djeci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakvu odluku o susretima i druženjima imate, te kako glasi? Poštuje li majka uredno svoje dosadašnje obveze po toj odluci? Imaju li djeca adekvatan tretman potrebnih stručnih osoba s obzirom na navedeno stanje, mislim u smislu da ime se olakša prihvaćanje okolnosti koje su ih zadesile i da im se pomogne u svakodnevnoj prilagodbi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Kakvu odluku o susretima i druženjima imate, te kako glasi? Poštuje li majka uredno svoje dosadašnje obveze po toj odluci? Imaju li djeca adekvatan tretman potrebnih stručnih osoba s obzirom na navedeno stanje, mislim u smislu da ime se olakša prihvaćanje okolnosti koje su ih zadesile i da im se pomogne u svakodnevnoj prilagodbi?

Odluka suda dasu djeca s njome svaki utorak i četvrtak od 14-17h.i svaka druga subota od 09-16h..djeca su u procesu psihologa i ostalog tima..djeci je majka potrebna..ostavila ih je ovko i sada jos da ode na 6 mjeseci da je nema da je djeca nevide..dali smije ona otići na toliko vrijeme..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem Vas, a još više djecu, jer su im prijeko potrebna oba roditelja (naravno kad god se to može omogućiti). Na žalost, majka smije otići na ovo vremensko razdoblje, jer joj ne možete zabraniti slobodu kretanja. Jedino bi se moglo zatražiti da sud izmijeni svoju odluku i uredi je u skladu s novonastalim okolnostima, ali to jedino ima smisla ukoliko majka planira ubuduće ovako raditi, a ne samo jednu sezonu. I u svakom slučaju, ukoliko je ovo konačna odluka majke s istom bi što prije trebali upoznati stručni tim koji vodi Vašu djecu tako da ih pravovremeno mogu pripremiti na ovu informaciju, odnosno da djeca to ne dožive kao dodatnu traumu već kao životnu okolnost da majka radi u specifičnim uvjetima i da se po završetku posla vraća njima. Također, i Vi kao tata možete tu puno doprinijeti na način da ovu informaciju pred njim ne doživljavate kao problem. Mada vjerujem da nipošto nije lako. U svakom slučaju, svaka Vam čast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, gavro9 je napisao:

Ona je već upozorena nekoliko puta od czss da se pridržava odluke suda..a ona baš to neispunjava..za sada su mi rekli da se strpim par dana i da će pokrenuti postupak za lišenje roditeljske skrbi

Zato sam Vas i pitala, da li majka poštuje uredno svoje obveze po toj sudskoj odluci, jer prema navedenom dalo se naslutiti da se ne pridržava i da je to uzrok emocionalnog problema kod djece. Uredu je da po ispunjenju uvjeta pokrenu postupak oduzimanja roditeljske skrbi, a s obzirom da CZSS ima sve raspoložive podatke o Vašoj obitelj, uistinu vjerujem da je onda ovo najbolje rješenje za djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato sam Vas i pitala, da li majka poštuje uredno svoje obveze po toj sudskoj odluci, jer prema navedenom dalo se naslutiti da se ne pridržava i da je to uzrok emocionalnog problema kod djece. Uredu je da po ispunjenju uvjeta pokrenu postupak oduzimanja roditeljske skrbi, a s obzirom da CZSS ima sve raspoložive podatke o Vašoj obitelj, uistinu vjerujem da je onda ovo najbolje rješenje za djecu.

 

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato sam Vas i pitala, da li majka poštuje uredno svoje obveze po toj sudskoj odluci, jer prema navedenom dalo se naslutiti da se ne pridržava i da je to uzrok emocionalnog problema kod djece. Uredu je da po ispunjenju uvjeta pokrenu postupak oduzimanja roditeljske skrbi, a s obzirom da CZSS ima sve raspoložive podatke o Vašoj obitelj, uistinu vjerujem da je onda ovo najbolje rješenje za 

Koliko sada da pricekam vremenski od tog zadnjeg upozorenja da mogu prijaviti opet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, gavro9 je napisao:

zadnji dan je vidjela tad kad smo bili na soc,,20.2.a to zanemarivanje traje već 3 mjeseca

Vi uvijek možete prijaviti majku CZSS zbog nepoštivanja njenih obveza, a koja se sada već i naočigled odražavaju na djeci. Pri tome možete zatražiti i pomoć CZSS u smislu kako pristupiti djeci kada se razočaraju zbog majčinih postupaka.  Međutim, na CZSS je odluka kada pokrenuti postupak, jer osim ispunjenja uvjeta za oduzimanje roditeljske skrbi, bitno je da se ovo poduzima radi zaštite prava i interesa djeteta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete je prijaviti za činjenje KD iz čl. 172. i čl. 173. KZ RH, kao i zatražiti oduzimanje roditeljske skrbi, samo morate razmisliti koliko bi to išlo u pravcu dobrobiti djece, poglavito u situaciji u kojoj se ona sada nalaze.....Što je sa uzdržavanjem djece, da li joj je određeno plaćanje i da li se pridržava toga? Ako joj je određeno i ako se niti toga ne pridržava, nemate što čekati sa podizanjem kaznene prijave za naprijed navedena KD-a, jer se ne pridržava niti jednog segmenta sudske odluke o roditeljskoj skrbi, što Vam je najbolje učiniti direktno u ODO-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da određeno je.ovaj mjesec nije platila.a šta znači te skračenica ODO

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Zato sam Vas i pitala, da li majka poštuje uredno svoje obveze po toj sudskoj odluci, jer prema navedenom dalo se naslutiti da se ne pridržava i da je to uzrok emocionalnog problema kod djece. Uredu je da po ispunjenju uvjeta pokrenu postupak oduzimanja roditeljske skrbi, a s obzirom da CZSS ima sve raspoložive podatke o Vašoj obitelj, uistinu vjerujem da je onda ovo najbolje rješenje za 

Koliko sada da pricekam vremenski od tog zadnjeg upozorenja da mogu prijaviti opet

uređeno: od gavro9
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Željac047 je napisao:

Možete je prijaviti za činjenje KD iz čl. 172. i čl. 173. KZ RH, kao i zatražiti oduzimanje roditeljske skrbi, samo morate razmisliti koliko bi to išlo u pravcu dobrobiti djece, poglavito u situaciji u kojoj se ona sada nalaze.....Što je sa uzdržavanjem djece, da li joj je određeno plaćanje i da li se pridržava toga? Ako joj je određeno i ako se niti toga ne pridržava, nemate što čekati sa podizanjem kaznene prijave za naprijed navedena KD-a, jer se ne pridržava niti jednog segmenta sudske odluke o roditeljskoj skrbi, što Vam je najbolje učiniti direktno u ODO-u

Previše rano je za sve ovo navedeno. 

Prije 14 minuta, gavro9 je napisao:

Da određeno je.ovaj mjesec nije platila.a šta znači te skračenica ODO

Zbog mjesec dana zakašnjenja nikome neće biti oduzeta roditeljska skrb. ODO je kratica za Općinsko državno odvjetništvo.

Prije 15 minuta, gavro9 je napisao:

Koliko sada da pricekam vremenski od tog zadnjeg upozorenja da mogu prijaviti opet

Na ovo ste već dobili odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Previše rano je za sve ovo navedeno. 

Zbog mjesec dana zakašnjenja nikome neće biti oduzeta roditeljska skrb.....

Poštovana, nisam ni mislio na oduzimanje roditeljske skrbi, već podnošenje KP za KD iz čl. 172. i 173. KZ RH, jer je razvidno da nije u pitanju samo tih mjedec dana zakašnjenja plaćanje uzdržavanja, već i nepoštivanje sudske odluke na uštrb djece, a to je nepoštivanje sudske odluke u segmentu provođenja kontakata sa djecom, što nikako nije dobro za djecu, a i moje razmišljanje što se tiče plaćanja uzdržavanja za djecu, da je to samo početak i da neće ostati samo na tome, zato, kad su djeca i kršenja njihovih prava u pitanju, nema se što čekati, jer svi trebaju na vrijeme i adekvatno reagirati kako se nebi nastavilo sa kršenjem njihovih prava, no opet, kako sam i u svom prethodnom komentaru naveo, treba dobro razmisliti prije određenih radnji kako se tom radnjom nebi dovelo djecu u nezavidni položaj, dakle, djeca i njihova prava bi svima nama trebala biti na prvom mjestu, pa tako propisuje i Obiteljski zakon..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Željac047 je napisao:

kad su djeca i kršenja njihovih prava u pitanju, nema se što čekati, jer svi trebaju na vrijeme i adekvatno reagirati kako se nebi nastavilo sa kršenjem njihovih prava

Ovdje se ažurno postupa i svi su uključeni, od stručnjaka koji pružaju pomoć i podršku djeci, pa do CZSS koji je u više slučajeva upozorio majku i koji nadzire njene postupke. Ako je sam CZSS uputio oca da bude strpljiv, jer da čekaju pravi trenutak za pokretanje postupka oduzimanja roditeljske skrbi, tada je uistinu nepotrebno da se otac bavi kaznenim prijavama koje predlažete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ne znači da je onemogućeno ocu samostalno pokretanja određenih radnji i postupaka ako smatra da mu se djeci krše određena prava koja su predviđena Obiteljskim zakonom i donesenim sudskim odlukama, jer bi time i on, indirektno, kršio ta prava, a što se tiče djelatnika CZSS, upoznati smo svi kako oni, u određenim situacijama, postupaju, pa na kraju puni su mediji o njihovim neadekvatnim i nepravovremenim postupanjima u određenim slučajevima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se tiče majke, ako se takva osoba uopće može nazvati majkom, bazirati ću se na početak posta pokretača teme ne ulazeći u razloge takvog postupka majke:

prije 5 sati , gavro9 je napisao:

..ja sam samohrani otac 3 djece.supruga nas je napustila..

Eto, zbog ovog i kasnijih postupaka majke, moramo se svi zapitati da li je riječ o osobi kojoj su njezina djeca i njihova prava na prvom mjestu, što bi joj trebalo biti, no, razvidno da nisu, da li je treba "štititi" i omogućavati joj da i dalje radi to što radi, što bi se događalo da je, kojim slučajem, otac u pitanju i kako bi se tada postavili djelatnici SZSS....itd.,itd..? Postavlja se niz pitanja, a ponavljam, svima nama bi prava djece trebala biti na prvom mjestu i kategorički, svim sredstvima, bi trebali štititi ta prava i kažnjavati osobe koja ih krše, bez obzira radi li se o majki ili ocu....

Uopće ne generaliziram, već se moji postovi odnose na tu i takvu majku, a isto bi bilo da je i otac u pitanju, dakle, baziram se na konkretni slučaj ne genarilizirajući druge...

uređeno: od Željac047
dodatak postu kao odgovor na prethodni post
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Željac047 je napisao:

A što se tiče majke, ako se takva osoba uopće može nazvati majkom, bazirati ću se na početak posta pokretača teme ne ulazeći u razloge...

Uopće ne generaliziram, već se moji postovi odnose na tu i takvu majku, a isto bi bilo da je i otac u pitanju, dakle, baziram se na konkretni slučaj ne genarilizirajući druge...

I ponovno generalizirate. Ta sami kažete da nećete ulaziti u razloge, pa što je to nego generaliziranje. Ovdje iz upita saznajemo jako malo informacija, da ne kažem priču samo s jedne strane i svakakva osuda je suvišna i brzopleta. Situacija je i sama od sebe komplicirana, a poticanje na žurno podizanje kaznenih prijava, kao i "rušenje" povjerenja u ustanove i stručnjake koje ovoj obitelji trenutno pomažu i daju višestruku pomoć i podršku, je sasvim nepotrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

..I ponovno generalizirate. Ta sami kažete da nećete ulaziti u razloge...

..razloge ponašanja takve majke u konkretnom slučaju, u pokrenutoj temi, ne u ostalim slučajevima, dakle ne generaliziram ostale slučajeve, jer nisam rekao da je ovakvo postupanje majke pravilo, nego, na sreću, loša iznimka...ne osuđujem nikoga, zato nemam nikakvo pravo...no ako se radi o zaštiti prava djece, onda stvarno generaliziram, jer bi nam, svima i u svakom slučaju, zaštita prava djece trebala biti na prvom mjestu

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Željac047 je napisao:

..razloge ponašanja takve majke u konkretnom slučaju, u pokrenutoj temi, ne u ostalim slučajevima, dakle ne generaliziram ostale slučajeve, jer nisam rekao da je ovakvo postupanje majke pravilo, nego, na sreću, loša iznimka...ne osuđujem nikoga, zato nemam nikakvo pravo...

I opet generalizirate konkretni slučaj. Kažete da je ovakva majka loša, ali da je ne osuđujete, a ovo tvrdite na temelju informacija koje zapravo i nemamo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne umanjujuci i ne sumnjajuci u strucnost i znanje Borbene, opet iz iskustva i prakse svoje bliznje osobe (a o tome sam vec dio pisao ovdje) ja cu podcijeniti rad sluzbi, ne svih, naglasak cu staviti na CZSS. Svi znamo da ta institucija, odnosno djelatnici te instirucije ne rade svoj posao (cast izuzecima kojih je malo). Sto se tice kaznenih djela gdje postupa policija, kasnije i odcjetnistvo to je isto relativno. Ali hajde da ne kudim, mislim da za prijavu kaznenog djela nije rano jer svaki gradjanin je duzan prijaviti kazneno djelo ako zna za njega. Zasto mislim da nije rano. Zbog istrage i izvida. U slucaju meni bliske osobe godinu dana je trebalo da ODO podigne optuznicu otkako je prijavila prvo KD,  a isto je prijavila odmah. Naravno, svaki slucaj je za sebe, ali opet... mislim da nije rano..i svakako svako KD u ovom slucaju treba prijaviti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija