Jump to content

Ovrha na nekretninu kako odgoditi


omis25

Preporučene objave

Ako ima neko iskustvo izgubljena su dva sudska spora jedan vrijednosti 18.000 a drugi 17.000 i preko e gradani dobiven je novi sudski broj i vrsta predmeta ovrha na nekratninu. Oba dva spora zalba je napravljena za vrhovni sud ali opcinski sud nikako da posalje na vrhovni sud proslo je vise od godinu dana. 

citamo zakon i napisano je da nemore bit ovrha ako glavnica je manje od 20.000 da li se more platit samo jedan izgubljeni spor da ide ispod 20.000 ili se mora odmah platit oba dva izgubljena spora da ne dode do ovrhe na nekratninu.

Da li se sada more napravit nesto dok sud nije procitao zahtjev za ovrhu niti jedan od sporova nema bankovne brojeve za platit nego evo direktno ide na ovrhu 

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo redom...

1. Izgubljeni sporovi su troškovi ili nekakvi iznosi koje ste trebali namiriti vjerovniku koji je ista osoba u oba predmeta?

2. Vezano za žalbu, imate li kakvih povratnih informacija o njoj - da je dostavljena na očitovanje, da je vjerovnik dostavio odgovor ili bilo kakvu drugu informaciju?

3. Jeste slali požurnice ili predstavke sudskoj upravi da se hitno postupi po žalbi?

4. Da li je pokušana naplata ovog duga preko Fine?

5. Da li je pokušana naplata preko plaće ovršenika?

6. Da li Vam je to jedina nekretnina?

7. Živite li u toj nekretnini?

8. Kolika je vrijednost te nekretnine? 

9. Je li provedena kakva zabilježba ovrhe u zk?

Znam da je puno pitanja, ali molim da mi na sva odgovorite što preciznije, jer je svaki odgovor važan da bi Vam se mogla dati uputa kako obustaviti ovrhu na nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1 To su troskovi sudskog postupka za dolazenje na rocisce i za vjestaka 

2. Nerazumjem ovo pitanje ja sam odnosno odvjetnik je napravio zalbu vrhovnom sudu za ta dva izgubljena predmeta jer su odluke ne odgovaraju zakonu zakon je jasan a sudci uopce zakon ne citaju kao da je netko sa ulice pisao sudsku odluku ovaj ima veliku svojtu tako da smo ocekivali takvu odluku na opcinskom sudu ali ostali smo van sebe da je zupanski isti. A nasli smo nekoliko predmeta sudske prakse gdje je indeticna situacija i vrhovni sudci osudio prema zakonu i isto kako nam je odvjetnik objasnio.

3. Ja saljem svaka tri mjesec zasto nisu poslali predmet vrhovnom sudu i nista vidim da je primljeno jer je upisano na e predmet sljedeci put cu stavit sa velikim slovima pozurnica. 

4. Ne ja imam novca na banci zato nerazumjem ovaj postupak.

5. Nista od placa oni direktno idu na ovrhu na nekretninu 

6. Da i ne ova je jedina nekretnina za zivljenje a imam jos jednu nekretninu gdje ima puno vlasnika ali ja i imam kljuceve od tog prostora ali nema osnove za zivit nema struju, vodu ili kanalizacija vec je tako ima 40 godina

7. Da stanujem u toj nekretnini

8. Najmanje 300.000,00 eura 

9. Sad sam pogledao nista nema

i sta mi je jos cudno sud kojem su poslali ovrhu je stalna sluzba a moja nekratnina se nalazi gdje se nalazi opcinski sud. Tako ko zna koje muljaze oni radu.

 

puno hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , omis25 je napisao:

1 To su troskovi sudskog postupka za dolazenje na rocisce i za vjestaka 

Tko je tu tužitelj, kome morate platiti? Pitam, jer je bitno da je ista osoba da bi se troškovi objedinili i da bi se glavnica zbrajala, odnosno da bi došlo do ovrhe na nekretnini?

prije 2 sati , omis25 je napisao:

2. Nerazumjem ovo pitanje ja sam odnosno odvjetnik je napravio zalbu vrhovnom sudu za ta dva izgubljena predmeta jer su odluke ne odgovaraju zakonu zakon je jasan a sudci uopce zakon ne citaju kao da je netko sa ulice pisao sudsku odluku ovaj ima veliku svojtu tako da smo ocekivali takvu odluku na opcinskom sudu ali ostali smo van sebe da je zupanski isti. A nasli smo nekoliko predmeta sudske prakse gdje je indeticna situacija i vrhovni sudci osudio prema zakonu i isto kako nam je odvjetnik objasnio.

Jeste vidjeli stanje u spisu nakon što ste dostavili žalbu, odnosno što je sudac poduzeo od tog trenutka u Vašem spisu?

prije 2 sati , omis25 je napisao:

3. Ja saljem svaka tri mjesec zasto nisu poslali predmet vrhovnom sudu i nista vidim da je primljeno jer je upisano na e predmet sljedeci put cu stavit sa velikim slovima pozurnica. 

Možete poslati predsjedniku suda predstavku na rad suca koji Vam vodi taj postupak.

prije 2 sati , omis25 je napisao:

4. Ne ja imam novca na banci zato nerazumjem ovaj postupak.

5. Nista od placa oni direktno idu na ovrhu na nekretninu 

Ukoliko nisu pokušali ovrhu na novčanim sredstvima preko Fine i ovrhu na plaći preko poslodavca, tada je ovaj prijedlog za ovrhu na nekretnini zreo za odbijanje, jer je neosnovan.

prije 2 sati , omis25 je napisao:

6. Da i ne ova je jedina nekretnina za zivljenje a imam jos jednu nekretninu gdje ima puno vlasnika ali ja i imam kljuceve od tog prostora ali nema osnove za zivit nema struju, vodu ili kanalizacija vec je tako ima 40 godina

7. Da stanujem u toj nekretnini

8. Najmanje 300.000,00 eura 

Sve ovo Vam ide  u prilog u slučaju žalbe na rješenje o ovrsi.

prije 2 sati , omis25 je napisao:

9. Sad sam pogledao nista nema

Sud ima rok za odluku od 15 dana od zaprimanja prijedloga za ovrhu, tako da uskoro bude nešto i u z.k.

prije 2 sati , omis25 je napisao:

i sta mi je jos cudno sud kojem su poslali ovrhu je stalna sluzba a moja nekratnina se nalazi gdje se nalazi opcinski sud. Tako ko zna koje muljaze oni radu.

O kojem sudu i stalnoj službi je riječ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja saljem svaka nekoliko mjeseca i nista od toga vidim da su primjeli preko e predmet. Problem je sta je taj sudac prjesednica suda. A njihov odvjetnik je bivsa sutkinja koju je ministrica pravosuda izbacila iz posla a ona je bila mentorica svim tim sutkinji a a sada je nagradili da more bit odvjetnik tako da ovdje sve veze radu.

To je vrlo brzo 15 dana to bi se iznenadio za jedan spor od smetanje posjeda trajalo je 3 godine i na kraju izgubio zbog korupcija. Zasto to kazem u tom sporu tuzenici dostavili dokaz koji je bio nevjerodojstovan i to smo dokazali na sud ne samo to tuzenici bi trebali bit kazneno odgovarat jer su lazno predstavili te dokaze da je strucna osoba napravila. Spor dobijen na sudu isao na zupanski i tuzenici dobili spor na temelju tih slika. Ja se zalio ministrarstvu ja znam da se nesmi dirat u sporove ali ovdje bi se trebalo ispitat da li je netko prominio dokumente jer sudci u zupanskom niti rijec nisu spomenuli zasto su sada te slike ispravne kako mogu na jednom sudu biti slike neispravne a na drugom ispravne.

Sve predmete koje sam izgubio nemaju logike zakon kaze jedno a sudci izmisljaju stvari da tuzenici dobiju samo jedan spor sam dobio i to prvi izgleda da je taj zupanski sud bio pre daleko za nac vezu. Interesatno je nakon svakoga rocisca tuzenici polude i svaki put policija mora doc a svaki spor dobiju vrlo interesantno. Kod mene nema ljutnje ali nerazumljem ludost a uvijek dobijes spor. 

Kuca se nalazi u Makarskoj a za ovrhu predato Imotsom sudu.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nerazumljem ako pitate sud koji opravdani razlog imaju da predmet stoji 2 godine da nema promjene neznam sta je tu krivo. 

Kada je sudac presjednik suda kome da se ja zalim ministarstvo nista da poduzme odvjetnik se isto zali ali nista od toga. Vas savjet sta bi vi ucinili 

Ja sam odgovorio na vasa pitanja kako ste me pitali ako sam falio ja cu ispravit. 

Ako uzme 15 dana onda cu znat za koju sedmicu.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, omis25 je napisao:

Nerazumljem ako pitate sud koji opravdani razlog imaju da predmet stoji 2 godine da nema promjene neznam sta je tu krivo. 

Preopterećeno pravosuđe. Neki spisi tako miruju puno duže.

, omis25 je napisao:

Kada je sudac presjednik suda kome da se ja zalim ministarstvo nista da poduzme odvjetnik se isto zali ali nista od toga. Vas savjet sta bi vi ucinili 

Na što se konkretno žalite u tim svojim pismenima?

, omis25 je napisao:

Ako uzme 15 dana onda cu znat za koju sedmicu.

Pogledajte čl. 80. a. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani,

kupila sam stan od društva koje je otišlo u stečaj. Moj stan je u cijelosti otplaćen i imam presudu Općinskog suda da sam vlasnica ja a ne tvrtka koja je izgradila zgradu i prodala stan meni. U gruntovnici je upisana hipoteka na zgradu koja je ogromna. Tim sredstvima je zgrada izgrađena ali tvrtka nije otplatila kredit i zbog toga je banka pokrenula ovrhu na cijeloj zgradi, a tvrtka završila u stečaju. Banka je prodala svoje potraživanje i sad ta tvrtka želi prodati moj stan na dražbi. Kako mogu zaštiti svoja prava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhu je pokrenula banka. Pokrenula je ovrhu na cijeloj zgradi. Banka je upisala teret na zgradu prema ugovoru o kreditu koji je podigla tvrtka. Tvrtka je digla kredit da bi izgradila zgradu. Ja sam isplatila stan nakon što je banka pokrenula ovrhu a prije pokretanja stečaja tvrtke- Stečaj je pokrenut na trgovačkom sudu radi toga što je tvrtka ostala dužna banci( taj dug je po diskontu otkupila jedna privatna tvrtka), i još nekim drugim vjerovnicima. Dakle u stečajnoj masi nije moj stan. Dobila sam izlučno pravo. Presudom općinkog suda sam postala vlasnica ali je stan pod hipotekom. Nadam se da sam sad jasnija. Gruntovnica mi je izdala rješenje da sam vlasnica, ali ostaje taj teret...…..upoooomoć 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijete mi iz tvrtke koja je otkupila hipoteku od banke da će me tužiti i da će prodati stan a mene deložirati. Napominjem da nisam kod sklapanja predugovora znala za kredit, da sam tek nakon isplate stana saznala da je banka pokrenula ovrhu na cijeloj zgradi. Ona je etažirana, uredno sam bila pozvana na svečano otvaranje …. sve se činilo ok, ali je tek nakon isplate nastao problem jer iz tvrtke nisu htjeli potpisati kupoprodajni ugovor. Tužila sam ih, i dobila spor. Presudom sam postala vlasnica. ušla sam u posjed i živim u tom stanu. On je moja jedina nekretnina. Nakon stupanja u posjed tvrtka koja je podigla kredit  je pokrenula stečaj i u stečajnoj masi priznala meni izlučno pravo na stanu. Sada je tvrtka koja je otkupila hipoteku od banke tražila ponovno pokretanje stečaja, radi naknadno pronađene imovine (ta imovina je moj stan). Čekam da trgovački sud donese odluku da li će moj stan ipak ući u stečajnu masu, pa će biti prodan na dražbi u FINI (tako tvrde u tvrtci koja je otkupila hipoteku)…….je li to uopće moguće jer sam vlasnica ja a ne tvrtka u stečaju.....Hoće li me tvrtka koja je otkupila hipoteku tužiti na prekršajnom sudu i ovršiti me (eventualno deložirati) , ako trgovački sud odluči da nije nadležan (jer je u pitanju privatna imovina /moja imovina)……..što da radim???? Kako da izbjegnem da ostanem bez uredno plaćenog stana? Mogu li tražiti da se izračuna koliki je teret na mom stanu i da platim taj teret , te tako isplatim ovrhu po nekoj fer vrijednosti? Moram li ja pretrpjeti taj financijski izdatak, ili nemam nikakvo pravo na stan? Može li se dokazati da je stan nakon što sam ga kupila zapravo trebalo osloboditi tereta? Je li to mogao napraviti stečajni upravitelj ili sud...ili netko treći..... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija