Jump to content

Sanacija zgrade


anonimno

Preporučene objave

Nisam sigurna u koju kategoriju ovo pitanje spada, ali ako netko možda ima iskustva ili nešto zna o ovakvim stvarima bit ću zahvalna na odgovoru. Priča je ovakva: Suvlasnik sam jedne kuće na moru koja je morala sanirati krov rješenjem građevinske inspekcije. Jedan od vlasnika je i grad koji je sklopio ugovor za sanaciju sa svojim izvođačem radova. Svima nam je poslan troškovnik i zatraženo je da sklopimo ugovor sa tim istim izvođačem. Smatrala sam da troškovnik nije u redu i nisam potpisala ugovor. Radovi su izvršeni i grad kaže da ako ne platim da će podići hipotekarnu tužbu. Inače, osim što mi je cijena sumnjiva, radovi nisu korektno obavljeni (krov prokišnjava) i nadzorni organ je naravno gradski. A osim toga kad sam se raspitivala o mogućnostima parcijalne uplate, na gradu su mi rekli da oni nemaju ništa s time nego da se obratim izvođaču radova (on je tražio uplatu u cjelosti). Nemaju ništa s time, a dići će hipotekarnu tužbu? Sve u svemu da li imam ikakve mogućnosti da učinim bilo što po tom pitanju? Osjećam se prevareno i jadno! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nisam sigurna u koju kategoriju ovo pitanje spada, ali ako netko možda ima iskustva ili nešto zna o ovakvim stvarima bit ću zahvalna na odgovoru. Priča je ovakva: Suvlasnik sam jedne kuće na moru koja je morala sanirati krov rješenjem građevinske inspekcije. Jedan od vlasnika je i grad koji je sklopio ugovor za sanaciju sa svojim izvođačem radova. Svima nam je poslan troškovnik i zatraženo je da sklopimo ugovor sa tim istim izvođačem. Smatrala sam da troškovnik nije u redu i nisam potpisala ugovor. Radovi su izvršeni i grad kaže da ako ne platim da će podići hipotekarnu tužbu. Inače, osim što mi je cijena sumnjiva, radovi nisu korektno obavljeni (krov prokišnjava) i nadzorni organ je naravno gradski. A osim toga kad sam se raspitivala o mogućnostima parcijalne uplate, na gradu su mi rekli da oni nemaju ništa s time nego da se obratim izvođaču radova (on je tražio uplatu u cjelosti). Nemaju ništa s time, a dići će hipotekarnu tužbu? Sve u svemu da li imam ikakve mogućnosti da učinim bilo što po tom pitanju? Osjećam se prevareno i jadno! :-(

Postovana

Ne razumjem zašto se osjećate prevareno i jadno, kad ste kao suvlasnik zgrade duzni sudjelovati u troskovima sanacije krova posebno ako je prijetila opasnost od nepredviđenih šteta, a isto je utvrdila građevinska inspekcija?

Jedini prigovor je da u sanaciji nije mogao bi u strucnom nadzoru "gradski nadzor" kako pišete, već ovlašteni nadzorni inzenjer prema Zakonu o gradnji i drugim podzakonskim aktima Hr.Komore arhitekata i inženjera u graditeljstvu.

Jer ako je ovl.nadzorni inzenjer onda ne moze istovremeno biti i zaposlen u gradskoj upravi.

A mozda i drugi prigovor da grad nema svog izvodjaca, ali da su se trebale zatraziti barem

tri valjane ponude od raznih izvodjaca u ovom slucaju po Zakonu o javnoj nabavi i da se tada izabere najpovoljnija bilo bi svakako korisno za

sve vlasnike zgrade po kojem bi troškovniku onda trebalo uglaviti Ugovor o sufinanciranju s modelima financiranja i rokova, a prije sklapanja Ugovora sa izvodjacem radova.

:cool2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osjećam se prevareno iz razloga što grad nije raspisao natječaj za izvođača radova, nego je uzeo svog izvođača sa svojim troškovnikom. Taj krov je bio dugo vremena u lošem stanju i na moja pitanja o sanaciji uvijek sam dobivala odgovor tipa znamo mi to i to je u postupku, ali znate vi bi trebali preuzeti stvar u svoje ruke.(nema predstavnika stanara) Sada su oni preuzeli stvar u svoje ruke i izvlače se na hitnost postupka. Zašto prije par godina kad sam ukazivala na problem se grad nije postavio na taj način? Ispada da sam je trebala prikupljati ponude i skupljati ljude i jamčiti kod "svog izvođača" radova za isplatu. Vi se nebi osjećali jadno da vas netko dovede pred gotov čin, neda vam mogućnost obročne otplate, nego ti kaže ako nemaš za platiti prodaj svoj dio? Moje je pitanje konkretno: da li je tu sve urađeno po zakonu ili je to samo moja subjektivna procjena da tu nešto nije u redu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija