Jump to content

Vlasnički list


Gogi1234

Preporučene objave

Dakle odlučio sam se na kupnju kuće sve je prošlo uredu i zapelo je oko vlasničkog lista, naime u banci traze izmjenu lista pošto je jedna od suvlasnica promijenila prezime u listu je djevojačko  i upis oiba suvlasnika ima ih troje problem je što su oni u Njemačkoj i zbog korone ne mogu u RH, dali ja kao kupac mogu riješiti taj problem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško, eventualno bi mogli s punomoći (ako nemaju dodjeljen) ishodovati OIB iz porezne, no što se tiče punomoći i zastupanja stranke u zemljišnoknjižnom predmetu projene bilo kakovih upisa vrijedile bi odredbe parničnog postupka, dakle stranku može po punomoći zastupati srodnik po krvi u pravoj liniji, bračni drug...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Gogi1234 je napisao:

Dakle odlučio sam se na kupnju kuće sve je prošlo uredu i zapelo je oko vlasničkog lista, naime u banci traze izmjenu lista pošto je jedna od suvlasnica promijenila prezime u listu je djevojačko  i upis oiba suvlasnika ima ih troje problem je što su oni u Njemačkoj i zbog korone ne mogu u RH, dali ja kao kupac mogu riješiti taj problem 

Kada je promijenila prezime? Po novome gruntovnica iz oiba saznaje promjene i sami rade te promjene. Rodni list od te osobe ili vjenčani list, prijedlog i dokaz o plaćenoj pristrojbi vam treba. Treba vam punomoć. neka vam napišu punomoć u konzulatu i pošalju (ako nije i kod njih nastupila maksimalna zabrana kretanja) jer pošta navodno nije obustavila promet. Čak bi vam mogli dozvoliti da ovdje za nju izvadite rodni list jer imate pravni interesi. Usput u svakom matičnom uredu možete izvaditi rodni list.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Gogi1234 je napisao:

Kada se točno udala neznam poslala mi je riješenje ostavine da se vidi da nije bračna stečevina i vjenčani list se sprema poslati poštom

Ako ima kojim slučajem e građani ili novu osobnu (preko koje može doći do vjenčanog listaneka vam preko tog sustava izvadi rodni list i pošalje mailom). Ako se već sprema i konzulat joj je daleko neka udari apostillu na punomoć i neka vam i to pošalje. Usput pitajte koliko je star taj vjenčani list da vam ga ne bi vratili u gruntovnci (mislim da mora biti mlađi od 30 dana).

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Gogi1234 je napisao:

Dali je moguće da ta izmjena traje 15 dana pošto sam se planirao prijaviti na drzavni natječaj za subvencije 

Traje kraće od toga. Mislim do 3 dana. Nije kompliciran postupak. I usput kad predate papire na urudžbeni onda odmah napišite požurnicu za svaki slučaj. Bitno je da odmah priložite sve potrebne papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BRKICA00 je napisao:

Traje kraće od toga. Mislim do 3 dana. Nije kompliciran postupak. I usput kad predate papire na urudžbeni onda odmah napišite požurnicu za svaki slučaj. Bitno je da odmah priložite sve potrebne papire.

Saznao sam da njezin stric ima punomoć od njene sestre i majke(dali je to od pomoći) uz vjenčani list i rodni ako ga uspijem izvaditi kako do požurnice, koji sljedeći korak je pošto nemamo e gradjanin, kako do uplatnice za pristojbu 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Gogi1234 je napisao:

Saznao sam da njezin stric ima punomoć od njene sestre i majke(dali je to od pomoći) uz vjenčani list i rodni ako ga uspijem izvaditi kako do požurnice, koji sljedeći korak je pošto nemamo e gradjanin, kako do uplatnice za pristojbu 

 

Ovako uplatnicu možete dobiti u nadležnom zk sudu ili možete naći podatke o uplati pristrojbe na stranici nadležnog zk suda. Što se tiče punomoći ona je beskorisna. Vlasnica na čijem se udjelu izvodi promjena mora napisati da daje punomoć da se u njeno ime i za njen račun mora provesti promjena prezimena u vlasničkom listu (i koga ovlašćuje za taj posao). Jedino od čega vam može biti korisna ta punomoć ako je u njoj dozvoljeno stricu da potpiše kupoprodajni ugovor u ime mame i sestre. Što se tiče požurnice ne postoji propisani obrazac već napišete u wordu naslovljenu na sad se ne sjećam ali mislim da ide na predsjednika suda da se vaš predmet uzme u prioritet i zbog čega (lijepo Vas molim da se moj predmet uzme u razmatranje prije svih ostalih jer mi je potrebna promjena prezimena na vlasničkom listu kako bi kupac mogao ostvariti pravo na subvenciju APN-a). Idući korak matični ured po rodni list i vjenčani list. Sad trebali biste ponijeti ugovor o kupoprodaji i objasniti svoj pravni interes tamo kako biste dobili rodni i vjenčani list.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, BRKICA00 je napisao:

Ovako uplatnicu možete dobiti u nadležnom zk sudu ili možete naći podatke o uplati pristrojbe na stranici nadležnog zk suda. Što se tiče punomoći ona je beskorisna. Vlasnica na čijem se udjelu izvodi promjena mora napisati da daje punomoć da se u njeno ime i za njen račun mora provesti promjena prezimena u vlasničkom listu. Jedino od čega vam može biti korisna ta punomoć ako je u njoj dozvoljeno stricu da potpiše kupoprodajni ugovor u ime mame i sestre. Što se tiče požurnice ne postoji propisani obrazac već napišete u wordu naslovljenu na sad se ne sjećam ali mislim da ide na predsjednika suda da se vaš predmet uzme u prioritet i zbog čega (lijepo Vas molim da se moj predmet uzme u razmatranje prije svih ostalih jer mi je potrebna promjena prezimena na vlasničkom listu kako bi kupac mogao ostvariti pravo na subvenciju APN-a). Idući korak matični ured po rodni list i vjenčani list.

A upis oib-a na vlasnički list pošto i to traže u banci 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Gogi1234 je napisao:

Vlasnički list sam izvadio prije mjesec dana i nije upisan

Da vam pojasnim. Na novim rodnim i vjenčanim listovima piše OIB. Kada se podnese zahtjev za promjenu prezimena posljedično će biti upisan OIB. Dokle god se ne donese u gruntovnicu neka isprava sa OIB-om i ne podnese zahtjev neće biti OIB-a na vlasničkom listu. Možete čak tražiti od PU oib ali opet mislim da će vam za to trebati punomoć. U biti nek vam da odmah punomoć da možete izvaditi i oib, a ne samo promijeniti prezime u vlasničkom listu. Da budete spremni na sve.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, BRKICA00 je napisao:

Da vam pojasnim. Na novim rodnim i vjenčanim listovima piše OIB. Kada se podnese zahtjev za promjenu prezimena posljedično će biti upisan OIB. Dokle god se ne donese u gruntovnicu neka isprava sa OIB-om i ne podnese zahtjev neće biti OIB-a na vlasničkom listu. Možete čak tražiti od PU oib ali opet mislim da će vam za to trebati punomoć.

Dakle za upis sva tri oiba morao bi priložiti sva tri rodna lista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Gogi1234 je napisao:

Dakle za upis sva tri oiba morao bi priložiti sva tri rodna lista

Za drugih dvoje suvlasnika treba potvrda o OIB-u jer neće proći rodni list jer nije došlo do nikakve promjene. Za ovu sestru kojoj treba mijenjat prezime trebalo bi autizmom. U biti i ne mora biti potvrda o OIB-u može i potvrda iz MUP-a o promjeni adrese. I ako onaj stric ima punomoć da može izvaditi potvrdu o prebivalištu/OIB-u sad bi mogla biti korisna. Mislio sam da ovih dvoje ima upisan OIB.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da ne pišem španjolski pa ću još jednom upozoriti na svoju prvu objavu. Stranku u zemljišnoknjižnom postupku, a to je i promjena imena ili prezimena koji se pokreće predajom prijedloga uz potrebne isprave, mogu kao punomoćnici zastupati samo oni koje sam već naveo. Ako i dalje nešto nije jasno možda pomogne prilog gdje valja pogledati naslov Kako podnijeti prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Spitfire je napisao:

Znam da ne pišem španjolski pa ću još jednom upozoriti na svoju prvu objavu. Stranku u zemljišnoknjižnom postupku, a to je i promjena imena ili prezimena koji se pokreće predajom prijedloga uz potrebne isprave, mogu kao punomoćnici zastupati samo oni koje sam već naveo. Ako i dalje nešto nije jasno možda pomogne prilog gdje valja pogledati naslov Kako podnijeti prijedlog.

https://uprava.gov.hr/o-ministarstvu/ustrojstvo/4-uprava-za-e-hrvatsku-1080/drzavne-matice-14595/isprave-iz-drzavnih-matica/817 prema ovome može izvaditi rodni list? Jer koliko vidim ima pravni interes.
Valjda je do sada trebao shvatiti da neće ići bez punomoći promjena i sve ostale radnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, BRKICA00 je napisao:

prema ovome može izvaditi rodni list? Jer koliko vidim ima pravni interes.

I tu piše "druge osobe koje imaju pravni interes, koji je prije izdavanja isprave potrebno utvrditi." a u ovome slučaju bi se mogao utvrditi samo kao i eventualno traženje određivanja OIB iz PU uz punomoć,

Prije 14 minuta, BRKICA00 je napisao:

Valjda je do sada trebao shvatiti da neće ići bez punomoći promjena i sve ostale radnje.

no za sam zemljišnoknjižni postupak sam odmah jasno napisao tko može biti punomoćnik, a to korisnik koji je postavio pitanje ne može biti i prijedlog će mu biti odbijen (ako ga uopće zaprime) pa baš ne vidim smisla u svom ovom trudu oko pojašnjavanja što i kako.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija