Jump to content

Punomoć za prodaju nekretnine iz inozemstva


Tintintin

Preporučene objave

Pozdrav svima,

molim savjet ukoliko netko može pomoći..

kupujem nekretninu od brata koji živi u inozemstvu (njemačka),

kod ovjere ugovora trebam njegov potpis.

 

E sad, pošto je situacija zbog korone takva kakva je, ne može doći u hrv i biti u preventivno u karanteni 2 tjedna pa onda natrag.

zanimaju me mogućnosti kako da se ovjeri ugovor o prodaji nekretnine.

možda punomoći ili nekako?

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tintintin je napisao:

Pozdrav svima,

molim savjet ukoliko netko može pomoći..

kupujem nekretninu od brata koji živi u inozemstvu (njemačka),

kod ovjere ugovora trebam njegov potpis.

 

E sad, pošto je situacija zbog korone takva kakva je, ne može doći u hrv i biti u preventivno u karanteni 2 tjedna pa onda natrag.

zanimaju me mogućnosti kako da se ovjeri ugovor o prodaji nekretnine.

možda punomoći ili nekako?

 

Lp

Putem specijalne punomoći za kupoprodaju nekretnine. Onaj koga opunomoći brat taj i potpiše ugovor s time da tu punomoć morate priložiti kod uknjižbe prava vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Tintintin je napisao:

znači, brat mora tu punomoć napraviti u njemačkoj kod javnog bilježnika? i onda pošalje ovamo?

 

lp

Ako je HR državljanin u nadležni konzulat/veleposlanstvo treba otići napraviti punomoć. Ako nema državljanstvo kod javnog bilježnika treba napisati izjavu i udariti apostillu (@Spitfire  jesam li u pravu?) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, BRKICA00 je napisao:

Ako je HR državljanin u nadležni konzulat/veleposlanstvo treba otići napraviti punomoć. Ako nema državljanstvo kod javnog bilježnika treba napisati izjavu i udariti apostillu (@Spitfire  jesam li u pravu?) 

Da, no možda bi se moglo napraviti još nešto jednostavnije pošto je brat prodavatelj, poslati mu ugovor na kojem će tamo ovjeriti potpis. Naravno, zbog trenutne situacije valjalo bi vidjeti kako primaju stranke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mali update, ako netko bude imao sličnih problema/dilema. :D

brat je ovjerio kod JB u njemačkoj. može biti samo na hrvatskom, nije nužno i na njemačkom. (ne treba biti "službeno prevedena" od strane tumača ili slično.)

Znači, sastavi se, (meni je pomogla banka u sastavljanju) i ovjeri se vani.

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
, Tintintin je napisao:

mali update, ako netko bude imao sličnih problema/dilema. :D

brat je ovjerio kod JB u njemačkoj. može biti samo na hrvatskom, nije nužno i na njemačkom. (ne treba biti "službeno prevedena" od strane tumača ili slično.)

Znači, sastavi se, (meni je pomogla banka u sastavljanju) i ovjeri se vani.

 

pozz

Postovanje, mozete li mi samo objasniti detaljnu proceduru jer sam u istoj situaciji... prodavatelj je u njemackoj...  ima hrv.drzavljanstvo... kupac je ovdje...kako ide ovjera? U konzulatu? A solemnizacija oosliej u istog biljeznika?

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija