Jump to content

Obrt bez ziro racuna - placanje na privatni racun


iphoneutrka

Preporučene objave

Pozdrav, imam pausalni obrt i poslujem preko paypala. Imam klijente koji placaju povece iznose par puta godisnje. Zatvorio sam Ziro racun jer mi je glupo placati puste naknade a placa se preko paypala po ispostavljenom racunu (uglavnom isti dan). Mene zanima jeli mogu primiti uplatu na privatni devizni racun jer ce doci ozbiljnija cifra pa da izbjegnem placanje naknade Paypalu (koja ce ispasti oko 500EUR) ili bi morao ponovno otvarati ziro racun ? 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , iphoneutrka je napisao:

Pozdrav, imam pausalni obrt i poslujem preko paypala. Imam klijente koji placaju povece iznose par puta godisnje. Zatvorio sam Ziro racun jer mi je glupo placati puste naknade a placa se preko paypala po ispostavljenom racunu (uglavnom isti dan). Mene zanima jeli mogu primiti uplatu na privatni devizni racun jer ce doci ozbiljnija cifra pa da izbjegnem placanje naknade Paypalu (koja ce ispasti oko 500EUR) ili bi morao ponovno otvarati ziro racun ? 

Hvala na odgovoru

Ljudi koje ja znam da imaju paušalni obrt primaju uplate na privatni račun ali kod predaje PO-SD obrasca napišu napomenu i prilože izvadak sa osobnog računa.  U zakonu navodno ne postoji obaveza za obrtnike da imaju odvojen račun. Koliko je to istina neko će vam tu reći.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Na 02. 04. 2020. at 17:13, iphoneutrka je napisao:

Pozdrav, imam pausalni obrt i poslujem preko paypala. Imam klijente koji placaju povece iznose par puta godisnje. Zatvorio sam Ziro racun jer mi je glupo placati puste naknade a placa se preko paypala po ispostavljenom racunu (uglavnom isti dan). Mene zanima jeli mogu primiti uplatu na privatni devizni racun jer ce doci ozbiljnija cifra pa da izbjegnem placanje naknade Paypalu (koja ce ispasti oko 500EUR) ili bi morao ponovno otvarati ziro racun ? 

Hvala na odgovor

Pozdrav, imam slično pitanje ali ja tek otvaram paušalni i isto sam plaćen na paypal, jel to komplicirano objasnit u plavom uredu i jel te pitaju kaj, zašto na paypal I slično? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonski  - mora te otvori ti, dva računa - Kunski i Devizni-

Kad vam uplata na obrt dođe na Devizni račun - vi traži te, konverziju iz Deviza u Kune, kad banka to uradi - 

iznos u Kunama je prebačen , na Kunski Račun.- i spreman vam je za raspolaganje.

Ovo je Zakonska regula, kod plačanja ili primanja uplata na Devizni račun - a, dalje slijedi - pretvaranje

u Valutu zemlje,,u kojem Subjekt posluje.

Ako bi išli nekom željenom logikom - da nema te Žiro račun - na koji račun če se eventualno aktivira ti 

Zadužnica '?

Koji Račun če vam Država Blokira ti, za ne podmirena dugovanja ?

Kako, plača ti Državne obaveze - pay- palom ili Opčom uplatnicom 

a, ima toga jako puno, tokom jedne poslovne godine, kad nam je žiro račun , potreban,

--------------------------------

Nemoj te me shvati ti pogrešno,,ali ako nam je - iznos koji banka naplati mjesečno

za vođenje računa - velika stavka u Rashodu - zatvori mo onda taj biznis.

Zakon je - jedno, a to što če netko reči - ja nisam nikome dao Zdužnicu

ili - ja svoje obaveze prema državi redovito izmirivam.

Zakoni se ne donose,,radi - Iznimaka, i zakon o Žiro računu, ne spada u grupu zakona,

koji su sami sebi svrha.- već i te kako je tim zakonom sve regulirano - Devizni iznos - Konverzacija -

u zeljenu valutu - Kurs koji se koristi prilikom konverzacije - da, to nije vrlo bitan zakon, bilo bi

na tisuče, proizvoljnih tumačenja - Konverziraj te mi 500.Eura u Kune,,po - prodajnom kursu - ili obratno,

ali po kupovnom tečaju - E, NE MOŽE,,jer to spada u domenu naših želja.

poz

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija