Jump to content

Novčana naknada BIRO


deeiimoos

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

Trenutno sam pod ugovorom na neodređeno. Planiram prestati raditi kod trenutnog poslodavca i iskoristio bi novčanu naknadu sa BIRO-a jer želim proći fizikalnu terapiju koljena. Ukoliko dam izvanredni otkaz, pritom navedeći opravdanost (kašnjenje plaća i do 2 mjeseca, ne ispata prekovremenih, loši radni odnosi i sl.), kolike su šanse da mi BIRO odobri novčanu naknadu? Na moj-posao.net postoji članak koji govori da BIRO nije sud i neće ići u raspravu dali postoje temelji za opravdanost mog otkaza. Može li mi pomoći itko tko ima iskustva i znanja sa mojom problematikom i kakve će posljedice mog izvanrednog otkaza imati poslodavac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je izvanredni otkaz opravdan ili ne, može ocijeniti jedino sud. Prema tome, mišljenja sam da bi Vam HZZ-e trebao priznati ovo pravo na naknadu za nezaposlenost s tim da u otkazu treba biti jasno navedeno i obrazloženo ponašanje poslodavca, a ovo iz razlog jer HZZ-e nije ovlašten, a ni stručan ocjenjivati stvarnu opravdanost ovakvog otkaza.

I svakako pripazite, da se izvanredni otkaz može dati samo u roku 15 dana računajući od dana saznanja za činjenice na kojima se temelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Pitanje,radim u firmi na odredeno,ugovor mi je do 11 mjeseca,medutim kako sam  cula, produzice  radno vrijeme do 11 navecer,sto mi nikako ne pase jer imam autobus u 22 45 a poslije toga nista, ako bi ja dala otkaz i navela da je razlog prijevoz, s obzirom  da idem s autobusom,da li bi mi se to uzelo u obzir i da li bi raskidanjem tog  ugovora imala pravo na naknadu  s biroa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, wolficaa_8 je napisao:

Pitanje,radim u firmi na odredeno,ugovor mi je do 11 mjeseca,medutim kako sam  cula, produzice  radno vrijeme do 11 navecer,sto mi nikako ne pase jer imam autobus u 22 45 a poslije toga nista, ako bi ja dala otkaz i navela da je razlog prijevoz, s obzirom  da idem s autobusom,da li bi mi se to uzelo u obzir i da li bi raskidanjem tog  ugovora imala pravo na naknadu  s biroa.

Ne bi li se mogli dogovoriti sa poslodavcom da izlazite sa posla u vrijeme koje Vam je već potrebno da bi stigli na autobus, ali da zato to radno vrijeme odradite na način na započnete smjenu ranije ili da radite za vrijeme koje je predviđeno za stanku? Pitam, jer ako bi Vi dali otkaz, ne bi imali pravo na naknadu HZZ-e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija