Jump to content

Gradnja na poljoprivrednoj parceli


anonimno

Preporučene objave

Da li se hipotetski može graditi na poljoprivrednoj parceli.

S tim da se prije napravi podrum.

Naime načuo sam da ako se napravi podrum to se može registrirati kao za potrebe vinograda,maslinika i sl.

A na to poslije nadograditi kuča.

Ako može po kojem zakonu (molio bih broj NN)

 

Zanima me da li je moguče dobiti priključak struje i vode na osnovu toga

 

Zaboravih najvažnije parcela nije urbanizirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pametan si ti ali ima i pametnijih.

Nemoraš graditi hipotetski, možeš i stvarno.

Evo kako:

 

Zakon o gradnji

Članak 116.

Građevinska dozvola nije potrebna za:

...

4. građenje sljedećih jednostavnih građevina:

...

– gospodarskih građevina tlocrtne (bruto) površine do 100 m2, raspona konstrukcije do 6 m i visine vijenca do 4 m od razine okolnog tla namijenjenih isključivo za poljoprivrednu djelatnost, te gospodarskih građevina većih od 100 m2 namijenjenim isključivo za poljoprivrednu djelatnost koje se grade prema tipskom projektu iz članka 70. ovoga Zakona,

 

Znači nemožeš prijeći zadane gabarite i nemožeš napraviti vilu s bazenom već eventualno spremu i kuću za kravicu. Možeš ti probat i više al će te ćopit kad-tad pa ćeš platiti globu i još će ti sve srušiti.

 

Priljučak za vodu možeš dobiti relativno jednostavno, postoje sitni uvjeti koje moraš ispuniti i treba ti suglasnost lokalne samouprave. Raspitaj se u nadležnom vodovodu. Pis of kejk!

 

Šta se tiče priključka struje e to je već malo kompliciranije. Možeš ga dobiti na poljoprivrednom zemljištu ako imaš registriranu firmu za poljoprivrednu djelatnost, sličan obrt ili seosko domaćinstvo. Ali moguće je.

 

ZAKLJUČAK:

Moguće ali kao što sam već rakao nikakvi apartmani za turiste ili vile s bazenom. Bar ne legalno.

 

Pogledaj si Zakon o gradnji NN 175/03 ili http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zg00.asp

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Pozdrav ,pošto ima hrpa ovih postova ja ću postaviti svoje pitanje ovdje .Imam poljoprivredno zemljište, naravno, koje se nalazi u dvije čestice ukupne površine 6400 kvadrata, imam i planiram daljnju poljoprivrednu proizvodnju na tom zemljištu , uz poljoprivredu bavim se i uzgojem pasa mene zanima sljedeće, da li je moguće izgraditi boksove za te pse površine 30 kvadrata cca plus otvoreni ispusti , dakle da pojednostavim dolje betonska ploča 30 kvadrata zidovi s prednje strane visine 1.80 zatvoreno sa mrežom i sa zadnje 1.20 ,koje su dozvole potrebne dali uopće što treba ,molim Vas za odgovor

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija