Jump to content

Komunalna naknada za suvlasništvo nekretnine


Dalmatinka_M

Preporučene objave

Poštovanje!

Molila bih odgovor na slijedeće:

suvlasnica sam nekretnine (1/4) po nasljeđivanju!Zadnjih god.dana pokušavam mirnim putem riješiti problem suvlasništva tj podjelu zajedničke imovine (da se zna šta je čije),međutim sve ostale strane tome se opiru (svi koriste istu, osim mene).Što znači da sam u vlasništvu,ali ne i u posjedu!

Živim u drugom mjestu stanovanja, s obzirom na nekretninu!Dobila sam uplatnicu za komunalnu naknadu,na djevojačko prezime i adresu na nekretninu,na istoj uplatnici,dok mi je to sve stiglo na moju adresu u drugom mjestu stanovanja!Nikada nisam plaćala ništa od toga,niti mi je stizao ikakav račun i sigurno sada to nije  slučajnost!

Nisam uz uplatnicu dobila nikakvo pojašnjenje na kvadraturu na koju je komunalna naknada obračunata,jer nemam nikakve dokumente nekretnine,niti njene stvarne kvadrature,s obzirom na gore navedeno,da podjela nije izvršene,te se ne zna šta i koliko je čije.

Nisam kročila nogom u istu već gotovo 15 g.,niti imam ključ,niti išta koristim,što je vrlo lako dokazivo!

Ne želim plaćati nešto,za nešto što ne koristim i što mi je od strane drugih suvlasnika (za sada) onemogućeno!

Imam sumnje da je neko od njih dostavio moje podatke iz Rješenja o nasljeđivanju na djevojačko prezime,pa me zanima da li je to (protu)zakonito?!

Također me zanima šta da poduzmem u svezi tog računa koji mi je ispostavljen i kakva su moja prava s obzirom na sve gore navedeno?!

Zahvaljujem i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Prije 46 minuta, ksa W123 je napisao:

Pozdrav. Da ne otvaram novu temu zanima me u kojem trenutku kreće teći obaveza plaćanja komunalne naknade: u onom kada se nekretnina upiše u zk i katastar ili kada se dobije uporabna i upiše u zk i katastar?

Zakon o komunalnom gospodarstvu to propisuje u čl.94 st.1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija