Jump to content

Otac odlučio da ne dobijem ništa


Tužna i

Preporučene objave

Opisat ću vam na kratko svoju situaciju:

 

Poslije mamine smrti je otac (p)ostao vlasnik 1/1  svih nekretnina koje su on i pokojna mama zajedno stekli. To smo mu omogućili nas troje djece koji smo na ostavinskoj raspravi, posline mamine smrti, odlučili da on ostane vlasnik 1/1 jer je to i bio dok je majka još bila živa. E sada se on sa svojih 80 godina, odlučio da to sve razdijeli na 2 jednaka dijela. Meni , jer sam ženska, ne treba ništa.  Znači sa darovnim ugovorima je sve nekretnine razdijelio između svoja dva sina, sebi nije ostavio ništa a ni meni, trećem svome djetetu. Imam li ja ikakvo pravo da nešto od toga dobijem iako je to  već katastarski prešlo na moja dva brata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nakon očeve smrti možete pobijati darovanje radi namirenja nužnog dijela, u roku od 3 godine od njegove smrti. 

Postovanje,moj otac je prije par godina darovnim ugovorom kucu jedinu prepisao na mog brata.otac je radno nesposoban jer je jos prije 10 god imao mozdani udar.raspitivala sam se ali mi nitko nemoze dati konkretan savjet -da li ja imam pravo u toj obiteljskoj kuci u kojoj sam odrasla

uređeno: od Zeki86
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija