Jump to content

Nasljeđivanje dugova


Zrintrn

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me da li mene kao suprugu može zahvatiti dug od mog supruga, koji je stekao kao direktor tvrtke, za vrijeme trajanja našeg braka, gdje je vlasnik tvrtke njegova majka, a on je direktor? Pritom moram naglasiti, ako može imat poveznicu i to da nemamo zajedničko prebivalište, naime suprug je prijavljen da živi sa svojom majkom, a ja imam prijavu prebivališta kod svojih roditelja.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tvrtci u kojoj je moj suprug direktor, a njegova majka vlasnik, napravljen je dug preko 150.000,00 kn, uz dodatna utuženja mimo tog dugovanja koja se u ovom trenu realiziraju, a sve to prije nego je kupljena imovina na moje ime. Za to sam doznala tek sada jer je banka pokrenula postupak sa tvrtkom za potraživanja gore navedenog iznosa.

Mene zanima da li se vjerovnici mogu namiriti od imovine koja glasi na moje ime, a stečena je za vrijeme trajanja našeg braka i to bez obzira što ne živimo u istom kućanstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zrintrn je napisao:

Mene zanima da li se vjerovnici mogu namiriti od imovine koja glasi na moje ime, a stečena je za vrijeme trajanja našeg braka i to bez obzira što ne živimo u istom kućanstvu?

Sada u ovom statusu ne, jer imovina glasi na Vaše ime, a dužnik za svoje dugove odgovara isključivo sa svojom imovinom. Međutim, postoji mogućnost da se vjerovnik upusti u zasebni sudski postupak s ciljem dokazivanja da to nije isključivo Vaš imovina već da se radi o bračnoj stečevini. Ukoliko bi mu to uspjelo, tada bi suprug sa svojom bračnom stečevinom mogao odgovarati za svoje dugove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, osim dakle u situaciji koju ste gore naveli “da se vjerovnik upusti u zasebni sudski postupak s ciljem dokazivanja da to nije isključivo moja imovina već da se radi o bračnoj stečevini” (ako sam dobro upućena da su i vlastita primanja tokom braka bračna stečevina)?

, Borbena7 je napisao:

Ne, nikako. Ni na Vašu plaću, ni na išta što je u Vašem vlasništvu (nekretnine, pokretnine, auto, oročene štednje, novci na Vašem računu itd...)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zajmovi tipa kao Feratum  ,  cash expert, pitanje

Mogu li biti ugovoreni na nacin da je duznik na kojeg glasi Ugovor jedna osoba, a isplata ide drugoj osobi-npr
odvjetnici/ opunomoceniku ( sumljivih
namjera ,prevara , to joj koristi da izmami novac)
Duznik umre, dug ostaje njemu, kaznena prijava se ne moze podnijeti, kasno je.
Dolazi do ovrhe nad sredstvima
zakonskog nasljednika.
Kako to prolazi na sudu, ako zakonski nasljednik pokrene zastitu svojih prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, gecko_1 je napisao:

Mogu li biti ugovoreni na nacin da je duznik na kojeg glasi Ugovor jedna osoba, a isplata ide drugoj osobi-npr
odvjetnici/ opunomoceniku

Pojasnite ovo, tko su ugovorne stranke i što točno ugovaraju?

Prije 58 minuta, gecko_1 je napisao:

Kako to prolazi na sudu, ako zakonski nasljednik pokrene zastitu svojih prava

O kojoj zaštiti prava govorite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija