Jump to content

sto ce se dogoditi


vkdk

Preporučene objave

Citao sam obiteljski zakon,pa me zanima jedna stvar,koja mi jos

uvijek nije jasna.Uzmimo jedan primjer...bezveze.evo:

Radi se o curi koje ima 17 god. te zivi sa majkom i bakom. Sve je ok zasad.Pohada srednju skolu,

godinu dana je s deckom i trenutno ne moze bolje.Otac i majka su joj vec godinama rastavljeni.Otac

joj zivi na moru,daleko od nje,te curi to i nije problem,jer nema

bas dobre uspomene na oca iz djetinjstva (zbog cega je i doslo do razvoda)...pa ga i ne zeli

vidati,a kamoli ici zivjeti njemu.Kako sam cuo, ona je birala kod koga ce ici,i naravno,birala

je mamu.Zanima me,da se kojim slucajem nesto dogodi majci (nedaj Boze gubitak majke iz nekog

razloga), sto bi se dogodilo s tom curom? Da li ona mora ili ne mora ocu,koji je od mame

rastavljen,uz napomenu da cura tamo ne zeli nikako,kao i svi njeni rodaci i uza i sira obitelj...te da zeli ostati gdje je jos tu jednu godinu dok

je maloljetna? ( zbog mnogih razloga...srednja skola koju dijete pohada

nema u mjestu gdje otac zivi,a tu joj je i decko s kojim je sretna vise od godinu dana...a da ne spominjem da je u djetinjstvu otac bio los prema majci i djetetu....itd

Članak 105. Obiteljskog zakona nesto govori,al konkretno sto bi se tu moglo dogoditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledajte, zakon je rekao točno ono što je trebao.

u tom slučaju će vjerojatno prvi reagirati centar za socijalnu skrb. oni će, pošto je djevojka maloljetna morati pokrenuti postupak dodjeljivanja novog skrbnika.

odluku o novom skrbniku donosi sud

kakva će ta odluka biti to se ne može ovako na preskokce reči, ali jedno je sigurno, u svim postupcima u kojima se radi o maloljetnicima, sud MORA MORA I MORA paziti da donese odluku koja ide u najboljem interesu djeteta. dakle, ako je istina ono što ste pisali gore, sud će vjerojatno presuditi, s obzirom na to da je djevojka već 17 godina stara i ima već izgrađen "sustav" prijatelja, rodbine, škole, dečka.... oko sebe, da nikako ne bi bilo u njenom interesu da to sve sad napušta i odlazi u nepoznato, osobi kojoj i ne želi iči....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija