Jump to content

prometna dozvola


rave

Preporučene objave

Postovanje,potrebna mi je pomoc oko nacina na koji se pise pisana obrana sudu.Radi se o tome da me je policija zaustavila u Zg i saopstila da mi je istekla registracija,ja sam im dala papire o tehnickom pregledu na uvid  i papire osiguranja koji su jasno pokazivali da je tehnicki vazio jod mjesec ipo dana,pokazala sam i na naljepnici na sofer sajbi koja je jednako pokazivala da tehnicki ili registracija jos vaze.Onda mi je policajac rekao da tehnicki vrijedi il da je auto registrirano kao i to da ima vazece osiguranje ,al da mi je istekla prometna???i napisao kaznu.Pisala sam prigovor,a sad sam pozvana na sudenje u Zagreb o slucaju,a stvar bude gora zivim 400km od Zagreba.Na moje pitanje kako je to moguce ako po zakonu tehnicki vazi godinu dana,a prometnu dobijes onog momomenta kad prodes tehnicki i platis sva  potrazivanja,odgovor sam dobila da pisem zalbu da je to tako.UNAPRIJED HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tehnicki vazi 12 mjesec ,po zakonu .kada prodes tehnicki i platis sva potrazivanja  dobjes prometnu dozvolu,jedna od stavki na platnoj listi tehnickog je i prometna dozvola.znaci da bi produzio dozvolu moras ici na tehnicki pregled.meni su ukrali tri mjeseca tehnickog kojom osnovom i ko to ima pravo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravu ste, tehnički pregled uvijek vrijedi godinu dana, ali nikako ne dulje od zadnjeg dana važenja police automobilskog osiguranja.

u praksi se dešava da ljudi kasne s tehničkim pregledom, primjerice ugovore policu osiguranja a onda poslije obavljaju tehnički.

tom prilikom se tehnički pregled produžuje, ali je ograničen zadnjim danom važenja police obaveznog osiguranja.

ako se taj slučaj vama dogodio onda ste svakako krivi za prekršaj.

iskreno sumnjam da vam je netko "ukrao 3 mjeseca tehničkog".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  ovdje nesto ne stima ili je  ovo rupa u zakonu za lov u mutnom. Prometnu dozvolu mozes produziti samo na nacin da ides na tehnicki pregled,platis sve  ,a medu stavkama platis i prometnu.kojim to zakonom i tko to ima pravo  meni ukrast tri mjeseca  vazenja tehnickog pregleda ako zakon jasno kaze da vrijedi 12 mjeseci. uostalom tehnicki je naplacaen punom cijenom za dvanaest mjeseci. O cemu se ovde radi   

 

 

osiguranje je placeno u petom mjesecu ,a na tehnicki sam isla krajem osmog mjeseca,naljepnicu na sofer sajbi sam dobila do osmog mjeseca . OSIGURANJE AUTA nema poveznicu s tehnickim pregledom vozila.  da pandur kad me zaustavio rekao je da mi je tehnicki istekao ,ja sam mu dala tad papire koji su to pobili,a  onda je rekao ne prometna je istekla.po tom se da zakljuciti da se moje auto tog momenta vodilo kao ne registrirano,opet pitam kojom osnovom ako tehnicki vazi god dana. E zbog ovog i do evropskog suda pravde cu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , rave je napisao:

  ovdje nesto ne stima ili je  ovo rupa u zakonu za lov u mutnom. Prometnu dozvolu mozes produziti samo na nacin da ides na tehnicki pregled,platis sve  ,a medu stavkama platis i prometnu.kojim to zakonom i tko to ima pravo  meni ukrast tri mjeseca  vazenja tehnickog pregleda ako zakon jasno kaze da vrijedi 12 mjeseci. uostalom tehnicki je naplacaen punom cijenom za dvanaest mjeseci. O cemu se ovde radi   

 

 

osiguranje je placeno u petom mjesecu ,a na tehnicki sam isla krajem osmog mjeseca,naljepnicu na sofer sajbi sam dobila do osmog mjeseca . OSIGURANJE AUTA nema poveznicu s tehnickim pregledom vozila.  da pandur kad me zaustavio rekao je da mi je tehnicki istekao ,ja sam mu dala tad papire koji su to pobili,a  onda je rekao ne prometna je istekla.po tom se da zakljuciti da se moje auto tog momenta vodilo kao ne registrirano,opet pitam kojom osnovom ako tehnicki vazi god dana. E zbog ovog i do evropskog suda pravde cu 

Nema tu što radit nikakav sud za ljudska prava.Prometna je istekla po datumu i za to je napisana kazna.I to je točno po zakonu a sve drugo su kemijanja.Uostalom sud još nije rekao svoje a jedini je on nadležan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uplatila sam osiguranje otisla na tehnicki , pala sam izdatak je bio veci od moji trenutni mogucnosti,u meduvremenu umro mi je muz,jednostavno nisam mogla ni psihicki ni materijalno pokrenuti se...

 

ok   zakon je takav kakav je,dali itko od vas ima savjet ili ideju kako i na kojem principu da pisem obranu sudu.Jer ruku na srce  dali sam bila u prekrsaju ,sve je placeno,po dokumentaciji se jasno vidi da moj tehnicki nije istekao,da sam imala osiguranje...da citiram zakon nema potrebe  poznajete ga dobro...unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako vam i treba, znači kasnili ste i onda s obavljanjem tehničkog pregleda.

Znači tada ste se od svibnja do kolovoza mogli voziti bez tehničkog pregleda. 

Žalite se da Vam je netko ukrao 3 mjeseca tehničkog (što nije istina), a zašto ste bi ste Vi bili iznad zakona i suprotno od većine građana RH obavljali pregled 3 mjeseca kasnije?

Polica obaveznog osiguranja je itekako vezana za auto, i s njenim datumom isteka istječe i važenje prometne dozvole.

Upitno je u ovom slučaju isto jeste li bili pokriveni osiguranjem u trenutku Vašeg zaustavljanja.

Što se tiče ova 3 mjeseca zaključno moram reći da Vama nitko nije branio da nakon isteka police osiguranja sklopite novu policu s važenjem od 3 mjeseca, pa bi Vam se na stanici za tehnički produljila prometna za ta 3 mjeseca obzirom da tehnički kao takav važi.

Sve u svemu nemate se na što žalit i s pravom ste kažnjeni.

 

prije 2 sati , rave je napisao:

ok   zakon je takav kakav je,dali itko od vas ima savjet ili ideju kako i na kojem principu da pisem obranu sudu.Jer ruku na srce  dali sam bila u prekrsaju ,sve je placeno,po dokumentaciji se jasno vidi da moj tehnicki nije istekao,da sam imala osiguranje...da citiram zakon nema potrebe  poznajete ga dobro...unaprijed hvala

Pišite obranu tako da za početak priznajete prekršaj u cijelosti i izražavate kajanje.

Ako to ne napravite sud nije vezan visinom kazne i može ju povisiti, a to je vrlo izgledno ako će Vaša obrana na sudu izgledati kao i na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebala sam ,ali nisam znala da ce to utjecati na duzinu vrijednosti tehnickog. Ja sam vam objasnila svoju situaciju ,nadala sam se pomoci ,a ne osudi,pobogu pa nisam nikog ostetila niti ugrozila neciji zivot.Zahvaljujem se na vasem ulozenom trudu da mi objasnite  da sam kriva sto sam mislila da tehnicki vazi god dana 🥺

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NISAM GA VOZILA  U TOM PERIODU,A  KAD SAM ZAUSTAVLJENA IMALA SAM VAZECI TEHNICKI I OSIGURANJE.MORATE SHVATITI DA SAM IMALA SVE STO ZAKON NALAZE DA BI AUTO BIO U PROMETU.   DA SU MI ODUZELI TRI MJESECA TEHNICKOG , A DA SU NAPLATILI SVA POTRAZIVANJA ZA GOD DANA . ZASTO NISAM REGISTRIRALA ISTI DAN KAD JE PLACENO OSIGURANJE ,ZATO STO SAM TAD IZGUBILA SVE SMRTNI SLUCAJ,ETO ZATO.NETREBATE BEZVEZE TRAZITI  NACIN DA ME OKRIVITE JER KRIVA NISAM I NITKO U OVOJ DRZAVI NEMA PRAVO ICI PROTIV ZAKONA  ,AKO ZAKON KAZE DA TEHNICKI VAZI GODINU DANA VAZI I PROMETNA , KOJOM OSNOOM BI MENI NEKO UZEO TI MJSECA A PRITOM IH NAPLATIO. HVALA NA SURADNJI   I NEPOMOCI.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , rave je napisao:

NISAM GA VOZILA  U TOM PERIODU,A  KAD SAM ZAUSTAVLJENA IMALA SAM VAZECI TEHNICKI I OSIGURANJE.

MORATE SHVATITI DA SAM IMALA SVE STO ZAKON NALAZE DA BI AUTO BIO U PROMETU. 

,AKO ZAKON KAZE DA TEHNICKI VAZI GODINU DANA VAZI I PROMETNA , KOJOM OSNOOM BI MENI NEKO UZEO TI MJSECA A PRITOM IH NAPLATIO. HVALA NA SURADNJI   I NEPOMOCI.

 

Ja ne osuđujem nikog.

Zakon nalaže da vozilo mora imati i važeću prometnu dozvolu,veoma prosto i jednostavno.I točno zbog toga je i napisana kazna,po čl.238 st.1 a kažnjivi po čl..238 at.7.

Platili ste izvršenje tehničkog pregleda a ne važenje od 1 godine.

Priznaje prekršaj ili nemojte uz obrazloženje da ste misli da tako možete vozit pa javite što je sudac odlučio po tom obrazloženju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija