Jump to content

Otvaranje studia za odrzavanje tijela


iniuria

Preporučene objave

POSTOVANI,

U stalnom radnom odnosu sam.Nemam nikakve diplome,majstorske ispite,edukacije.Prodavac sam po struci,SSS.

Otvorila bih studio za masazu,pedikiranje,manikiranje,njega lica,prodaja kozm.proizvoda.Nasla sam prostor,namjesteno ali bojim se da bez nekih ispita,diploma ili strucnih osobljavanja ne mogu otvoriti obrt\zanima me najpovoljnija verzija,najbolja za mene/

Ponavljam ostala bih i na dosadasnjem poslu kod drzavnog poslodavca.Jos sam na probnom roku do 2/21.

Zanima me mogu li otvoriti pausalni obrt bez obzira sta nemam diplomu?

Zaposlila bih 1.radnicu ali ne znam da li ona ima skolu ili samo tecajeve/ radila je donedavno u kozmetickom/...i ne bi htjela jdoo jer su davanja navodno-ogromna?

Koja je razlika u otvaranju sa imenom

Kozmeticki salon

Salon za njegu lica i tijela

Studio za odrzavanje tijela

Ima li neka caka i u tome???

Sp

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. U pravu ste. Bez diplome kozmetičarke i pedikerke ne možete otvoriti obrt (ne samo paušalni već i obični) i raditi. Možete ga otvoriti ali morate zaposliti nekoga s tom spremom da bi obrt mogao raditi. Ako ćete imati dvoje zaposlenih onda paušalni obrt nema smisla zbog administracije i troška knjigovođe. 

2. Ajde saznajte šta ima ta potencijalna djelatnica pa napišite. Ne možemo znati šta onda ima od škole. Davanja za njenu plaću će biti jednaka bila ona zaposlena u j.d.o.o. ili u paušalnom obrtu (cca 50% neto plaće). Ako biste ostali na toj poziciji kod trenutnog poslodavca onda bas ne bi kačila obavezna prijava na direktorski minimalac. J.d.o.o. možete otvoriti bez obzira što nemate spremu za to ni vi ni radnica za kozmetičke i pedikerske usluge

Koliko znam razlika između ovog tu jest samo u specijalizaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za masažu trebate položiti kurs u obrtničkoj komori-1200 kn pa vam država poslije vrati 70%.

Za pedikuru treba pediker s majstorskim ispitom.

Bez ikakve stručne spreme možete raditi: SALONI ZA ULJEPŠAVANJE: UGRADNJA EKSTENZIJA TREPAVICA, DJELATNOSTI ZA NJEGU RUKU, MANIKURA, UGRADNJA UMJETNIH NOKTIJU, ŠMINKANJE, MASAŽA LICA 

Trgovinu možete otvoriti s obzirom da imate SSS:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija