Jump to content

Kupljena nekretnina u novogradnji nije u skladu sa projektom


Meaow

Preporučene objave

Dobar dan,

molim savjete ili iskustva sa sljedećim problemom.

Kuplla sam stan koji je tek trebao niti izgrađen, predugovorom (avans 90%). Uz Ugovor je priložen i tlocrt stana po projektu, i tehnički opis.

Međutim, sada kada je zgrada izgrađena, a prije primopredaje stana, vidljivo je da je u nekim stavkama realizacija odstupila od projekta.

Oko nekih (značajnijih stavki) već sam se svađala sa vlasnikom i neke su riješene. Međutim, zbog brojnih izmjena projekta, za koje mene nije tražena suglasnost, postoji određeno nezadovoljstvo i gorčina.

S obzirom, da se stana ne žalim odreći, odnosno odustati od kupnje, koje su moje opcije?

Odnosno,

na koji način i u kojem trenutku dati konačne primjedbe? Da li uključiti odjvetnika? Da li tražiti financijsko odobrenje ili zahtjevati izradu po projektu?

Bilo koji savjet i iskustvo su dobrodošli.

Unaprijed zahvaljujem!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je predugovorom specificirano to stanje, odnosno ako je tlocrt stana po projektu sastavni dio predugovora, onda po mom mišljenju imate pravo zahtijevati da Vam bude isporučen točno takav stan, po mom mišljenju. Predlažem da radije uključite odvjetnika. Financijsko odobrenje je računovodstveni termin, pravni je sniženje cijene :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija