Jump to content

Piramidne sheme i Multi-Level Marketing


chinematico

Preporučene objave

Pozdrav, kako hrvatski zakoni gledaju na piramidne sheme i multi level marketing? Pune su drustvene mreze tih recruitera koji nude zaradu preko interneta, naravno da bi se moglo saznati o toj zaradi prvo posalju link na bankovnu uplatu 10 eura, a nakon toga 1000 eura, oni koji su dovoljno naivni da to naprave nemaju druge nego pronaci nove budale koje ce opet uplatiti tako da barem sebe pokriju. Na kraju se bogate samo oni na vrhu. Imaju legalno registrirane firme i legalne bankovne racune. Naravno oni sebe ne vide kao prevarante nego kao marketing strucnjake. Imam zapravo cijelu pricu koja stoji iza toga nakon sto su me pokusali uvuci u tu piramidnu shemu (naravno nisam uplatio), ali sama cinjenica da su imali legalno registriranu firmu u RH i time se bave me zaintrigirala, pa me zanima ima li tu kakvog temelja za postupanje DORH-a? Znam da su piramidne sheme zabranjene u pojedinim americkim drzavama, a kako nasi zakoni gledaju na to i imamo li definirano nesto takvo? Je li se nase pravosude s tim ikad susretalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji zakon, vezan uz spomenutu tematiku, preuzet iz zakona ex-ju, kad su bujale piramidalne >štedionice<
ali, nisam se osobno dugo vremena susreo sa sličnim problemom.
Nedavno je bilo u medijima, govora na tu temu, činimi se da se Ministar MUP-a osvrnuo na piramidalne prevare
putem društvenih mreža. 
DORH če reagirati, tek na nečiju prijavu, samoincijativno, ne vjerujem, moguće u smislu javnog upozorenja.
Radi se o malom iznosu. - Postoji jedna knjiga, naziva - kako se obogatit u kratko vrijeme - naziv, je tu, negdje,
u knjizi piše svašta, ali na kraju vam daje traženi odgovor - Uradite ovo isto, kao ja, kad knjigu prodate, obogatili ste se - naravno, knjiga je bila tražena, prodana u nekoliko miliona primjeraka, i pisac nije nikoga prevario.
Poanta je : Kreativitas in unsert Đob !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija