Jump to content

odricanje nasljedstva


marin12323245

Preporučene objave

Ako otac osim te kuće koju je već prepisao na Vas nema nikakve druge vrjednije imovine, tada se ostavinski postupak neće niti provoditi jer nema imovine koja bi se nasljeđivala. Kuću niste naslijedili već ste je dobili, pretpostavljam darovanjem, dakle, Vi ne odgovarate za dugove darovatelja, već se odgovara za dugove ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđene imovine. Kuća nije naslijeđena, nego darovana. 

Ako ipak bude ostavinskog postupka jer ima neke imovine (npr. automobili, mirovina itd.), tada se po svojoj volji možete odreći nasljeđivanja istoga ili prihvatiti, jer odgovarate za dugove ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Pravo slijedi određenu logiku

kamo sreće da je uvijek u skladu sa razumom i logikom :)

prije 5 sati , marin12323245 je napisao:

Znači najbolje sta mi je sada ciniti jest odreći se nasljedstva a kuća i ostalo sve sta mi je prije prepisao ostaje meni

samo mala napomena,a ako nisam u pravu ,valjda ce me netko ispraviti...

u principu je tako kako ti je rečeno da ti ostaje sve ,ako sve to prije prepišeš na sebe.....ali ipak postoji (iako mala šansa) da vjerovnik pokuša na sudu to poništiti unutar roka od 3 godine ,od datuma darovanja ,ako se dokaze da on na taj način "spašava" nekretninu od mogućih ovrha....znači idučih dvije godine postoji ta mogućnost bez obzira da li je otac  živ ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , marin12323245 je napisao:

kad si reko ako se dokaze da on spasava nekretninu od ovrha, tada si mislio na mog oca koji ju je prepisao na mene?

da ,na njega.....jer on tebi daruje,a ima nekih dugova....ali to je samo ako vjerovnici pokrenu taj postupak ,ali u svakom slučaju je to bolje kako ste napravili (prepisali) nego da se čeka da nasljeđujete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija