Jump to content

Promjena vlasnika trgovackog obrta


Plan Ste

Preporučene objave

prije 9 sati , vodovod1 je napisao:

Nije potrebna više trgovačka škola, dovoljna je bilo koja SSS minimalno u trogodišnjem trajanju.

Izvor? Nalazim i dalje na popisu vezanih obrta za 2021. trgovačke obrte koji moraju imati zaposlenog komercijalista, ekonomista, ad. tajnika, upravnog referenta ili gimnazijalca da bi mogli raditi, a to su sve škole koje traju 4 godine plus baš moraju biti te struke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , BRKICA00 je napisao:

Izvor? Nalazim i dalje na popisu vezanih obrta za 2021. trgovačke obrte koji moraju imati zaposlenog komercijalista, ekonomista, ad. tajnika, upravnog referenta ili gimnazijalca da bi mogli raditi, a to su sve škole koje traju 4 godine plus baš moraju biti te struke

Članak 22. izmjene i dopune Zakona o trgovini NN 114/11

Danom stupanja na snagu ovoga Zakona, prestaje važiti:

– Uredba o posebnim uvjetima za obavljanje trgovine na malo u određenim vrstama prodavaonica (»Narodne novine«, br. 105/01.),

– Popis vezanih i povlaštenih obrta koji je sastavni dio Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica (»Narodne novine«, br. 31/95., 87/01., 47/05. i 42/08.) u dijelu koji se odnosi na stručnu spremu pod G. Trgovina na veliko i na malo.

a sve vezano na članak 7. istog Zakona:

 

Članak 7.

Članak 15. mijenja se i glasi:

»Osobe koje su zaposlene u trgovačkom društvu ili obrtu registriranom za obavljanje djelatnosti trgovine na radnom mjestu prodavača ili trgovačkog poslovođe, moraju imati najmanje završeno srednje obrazovanje u trogodišnjem trajanju. «.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , vodovod1 je napisao:

Osobe koje su zaposlene u trgovačkom društvu ili obrtu registriranom za obavljanje djelatnosti trgovine na radnom mjestu prodavača ili trgovačkog poslovođe

Ovo se odnosi na ljude koji rade u takvim obrtima, a ne koji ih otvaraju. Ovaj dio zakona je mijenjan jer je falilo radne snage u trgovini. Zvao sam referenticu u svoj ured JLS i kaže mi da moram biti trgovac (ili jedan sa liste) po struci da bi otvorio trgovački obrt. Sad ako me ona laže lažem i ja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , BRKICA00 je napisao:

Ovo se odnosi na ljude koji rade u takvim obrtima, a ne koji ih otvaraju. Ovaj dio zakona je mijenjan jer je falilo radne snage u trgovini. Zvao sam referenticu u svoj ured JLS i kaže mi da moram biti trgovac (ili jedan sa liste) po struci da bi otvorio trgovački obrt. Sad ako me ona laže lažem i ja

vidite da je taj dio prestao važiti, a zakon je jači od pravilnika, najbolje onda nazovite Ministarstvo 

  • 01/6106-111 (Ulica grada Vukovara 78, Zagreb)  javnost@mingor.hr pa nam javite rezultat
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A, zašto gospođi ne date savjet, koji svi koriste .(?)
Prijenos Obrta - 1. Ulazite kao Suvlasnik, uz postojećeg Vlasnika.
( prava između sebe i sad >suvlasnika< regulirate, međusobnim Ugovorom)
Nakon, par mjesec, jedan suvlasnik, izlazi iz Obrta . ( bivši vlasnik ) i sad ste samo vi, 
Vlasnik Obrta. ( to je posebno bitno, ako prostor u kojem se obavlja djelatnost - nema Uporabnu dozvolu,
nema prekida u poslovanju . 
Radnik sa Stručnom Spremom : Nađi te Odgovarajuću Osobu, priložite sve potrebne papire.
Kad počnete raditi,, Djelatnica se Zaljubi, da otkaz, i ode - 
Šta vam preostaje,,? - pa, nećete radi djelatnice, koja se Zaljubila,, -  zatvoriti Obrt, i sav uloženi 
kapital, neka propada ? - Naravno da nećete, nastavit če te sami raditi, a na Burzi, rada tražite radnika
potrebne struke.
U gradu Zagrebu, oko 70% Ugostiteljskih Objekata, nema - KV - Konobara, i svi rade, jer svi i znaju,
da na Burzi rada, nema KV - Konobara, koji traže posao.
Samo vodite računa o tome, da ne kršite Zakon.
Kreatiwitas in unsert Đob !:cuga:.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija