Jump to content

poslovno uvjetovani otkaz


User_2304

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Molim vas za pomoc u vezi poslovno uvjetovanog otkaza. Ukratko, danas je stupio na snagu novi pravilnik kojim je ukinuto moje radno mjesto, ali mi poslodavac nije urucio otkaz nego dao na potpis DOGOVOR u kojem piše da se do kraja tjedna razgovaramo i dogovaramo moguce opcije. ukoliko potpisem takav DOGOVOR, utjece li to na moja prava, rokove na zalbu za zastitu prava i slicno? 

molim vas ukoliko netko moze odgovoriti i pomoci.

hvala puno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovakvim situacijama, ili se otkazuje ugovor o radu poslovno uvjetovanim otkazom ili se daje otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora o radu (pa ako pristanete, dobro, ako ne opet dobro). Postoji i treća opcija - sporazum o prestanku radnog odnosa, no na to moraju pristati obje strane.

Ukoliko u ovom "dogovoru" stoji doslovce samo da ćete se do kraja tjedna naći i porazgovarati, onda OK (iako bih ja kao radnik inzistirao da su precizira i što je s radnim obvezama radnika u tom periodu). Ali, za takvo što ne treba pisani "dogovor", stoga je vjerojatnije da poslodavac ide za time da sporazumno raskinete radni odnos, u kojem slučaju gubite pravo na otpremninu (osim ako vam poslodavac prizna to pravo, a rijetki to čine u tom slučaju), ujedno gubite i prava za vrijeme nezaposlenosti, ponajprije pravo na novčanu naknadu. Stoga bih bio vrlo oprezan glede potpisivanja takvog nekog papira, da vam se ne podvali nešto sasvim treće. Poslodavac je donio odluku kakvu je donio, ali ona ima posljedice, i po njega i po radnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , G-man je napisao:

U ovakvim situacijama, ili se otkazuje ugovor o radu poslovno uvjetovanim otkazom ili se daje otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora o radu (pa ako pristanete, dobro, ako ne opet dobro). Postoji i treća opcija - sporazum o prestanku radnog odnosa, no na to moraju pristati obje strane.

Ukoliko u ovom "dogovoru" stoji doslovce samo da ćete se do kraja tjedna naći i porazgovarati, onda OK (iako bih ja kao radnik inzistirao da su precizira i što je s radnim obvezama radnika u tom periodu). Ali, za takvo što ne treba pisani "dogovor", stoga je vjerojatnije da poslodavac ide za time da sporazumno raskinete radni odnos, u kojem slučaju gubite pravo na otpremninu (osim ako vam poslodavac prizna to pravo, a rijetki to čine u tom slučaju), ujedno gubite i prava za vrijeme nezaposlenosti, ponajprije pravo na novčanu naknadu. Stoga bih bio vrlo oprezan glede potpisivanja takvog nekog papira, da vam se ne podvali nešto sasvim treće. Poslodavac je donio odluku kakvu je donio, ali ona ima posljedice, i po njega i po radnike.

Samo pise da se do kraja tjedna dogovaramo oko reguliranja radno pravnog odnosa i moguceg drugog angazmana. Radnik u to vrijeme nastavlja s prijenosom znanja. Nista vise od toga. 
hvala 👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija