Jump to content

Prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim - rok, prekluzivni?


dragon_slovenia

Preporučene objave

Osobi A Fina je poslala obavijest o tome da je njen vjerovnik poslao zahtjev za izravnu naplatu, temeljem ovršne isplate.

Osoba A želi u parnici dokazati da to nije osnovano, da je dug plaćen.

Koliko shvaćam, osoba A treba nadležnom Sudu poslati prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim, je li tako?

E sad, ono što me zanima je koji je rok za slanje tog prijedloga i postoji li neki prekluzivni rok za to? Znam da FINA mora u roku 60 dana dana dobiti rješenje suda da bi spriječila izdavanje naloga bankama, no taj se rok ne odnosi na slanje prijedloga.

Može li osoba A, primjerice tek 6 mjeseci nakon, slati prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim?

(Nepomena: zanima me isključivo prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim, ne pričam o odgodi ovrhe, što je druga priča koja mi nije relevantna).

Hvala :)

uređeno: od dragon_slovenia
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, dragon_slovenia je napisao:

Koliko shvaćam, osoba A treba nadležnom Sudu poslati prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim, je li tako?

Da, nadležnom općinskom sudu.

prije 1 sat, dragon_slovenia je napisao:

ono što me zanima je koji je rok za slanje tog prijedloga i postoji li neki prekluzivni rok za to?

Rok je 60 dana računajući od dana kada je Fina zaprimila zahtjev za izravnu naplatu.

prije 1 sat, dragon_slovenia je napisao:

Može li osoba A, primjerice tek 6 mjeseci nakon, slati prijedlog za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim?

Ne, ali može žalbu izvan roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija