Jump to content

Mogućnost žalbe na drugostupanjsku presudu


Valdi1

Preporučene objave

Poštovanje,

prošli tjedan sam dobio presudu Visokog prekršajnog suda na moju prošlogodišnju žalbu na prekršaj upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola.

Riječ je o samom rezultatu alkotestiranja (1,97 g/kg) za kojeg priznajem da sam kriv ali isti nije realan s obzirom na količinu konzumirane količine pića.
Odmah sam uočio da Sud nije postupio prema čl. 202, st. 1. iako u presudi stoji da jest.
Sud je samo potvrdio odluku prvostupanjskog suda bez nikakvog posebnog obrazloženja na pojedine elemente prigovora koji su bili navedeni.
U obrazloženju presude nije nigdje posebno spomenuta mogućnost pregovaranja i sporazumijevanja između tužitelja i počinitelja prekršaja (kako propisuje čl.109.e PZ-a).

Ponavljam, ne bježim od toga da sam kriv za prekršaj kojeg sam učinio i kazne koju sam zaslužio, ali opis prekršaja nije primjeren veličini kazne koju sam dobio !

U presudi nije navedena mogućnost žalbe (u pravilu nije ni predviđena za drugostupanjske presude) ali smatram da Sud nije baš sagledao činjenično moju žalbu.

Da li da svejedno podnesem novu žalbu u cilju da se eventualno preinači ova drugostupanjsku odluku (jer smatram da nije potpuno pravična) ili da se obratim višoj instanciji ?

Hvala.
Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Valdi1 je napisao:

Odmah sam uočio da Sud nije postupio prema čl. 202, st. 1. iako u presudi stoji da jest.


U obrazloženju presude nije nigdje posebno spomenuta mogućnost pregovaranja i sporazumijevanja između tužitelja i počinitelja prekršaja (kako propisuje čl.109.e PZ-a).

U presudi nije navedena mogućnost žalbe 

Što točno ne valja po čl.202 at.1? (spominje se čl.195 st.1 toč.6,7,9 i 10)

Ne treba ni pisat jer je pregovor trebao bit  između tebe i policije (tužitelja).A pregovor je samo opcija a ne obaveza.

Ne može se ni navest kad ne postoji.

Alkotest ili vađenje krvi?Tko nije zadovoljan s alkotestom može tražit vađenje krvi.A kod vađenja je točno izračunata koncentracija.

Žalba je išla na visinu kazne i mjere ili na neslaganje s koncentracijom?

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija