Jump to content

Dodatni posao


Benzin

Preporučene objave

Trenutno sam na probnom radu počeo sam radit i bilo mi rečeno da ugovor ide na mjesec dana. E sad poslodavac me prijavio na mirovinsko, ali ugovor još nisam dobio. Sad mene zanima da li ja moram tražit od poslodovcA dozvole ako bi htio radit vikendom  neki ovako sastrane posao tipa Glovo ili slično koji nemaju prijave uglavnom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Benzin je napisao:

Sad mene zanima da li ja moram tražit od poslodovcA dozvole ako bi htio radit vikendom  neki ovako sastrane posao tipa Glovo ili slično koji nemaju prijave uglavnom?

Da malo dopunim odgovor Borbene - samo ako biste obavljali posao koji potpada pod tzv. zakonsku zabranu utakmice, što znači da biste obavljali poslove kojima se inače bavi i vaš poslodavac, pa mu time zapravo činili konkurenciju i (u teoriji) nanosili štetu.

No, i ja sam vas shvatio da tome nije slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Da malo dopunim odgovor Borbene - samo ako biste obavljali posao koji potpada pod tzv. zakonsku zabranu utakmice, što znači da biste obavljali poslove kojima se inače bavi i vaš poslodavac, pa mu time zapravo činili konkurenciju i (u teoriji) nanosili štetu.

No, i ja sam vas shvatio da tome nije slučaj.

Pa mislim da nije konkurencija i da mu nemogu nanosit štetu. Pošto ja radim dostave smrznutih proizvoda i sladoleda u dućane s kojima je dogovoreno ,a Glovo je dostava hrane ljudima i ostalog šta si ljudi naruče. Štetu bi mu radio da Glovo dostavlja sladolede od druge firme u iste dućane ili sam u krivu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija