Jump to content

Nemogućnost izvršenja ovhe


Nataša k

Preporučene objave

U tom slučaju kredit ima prioritet u naplati. Ukoliko po podmirenju rate kredita ostaje dio plaće koji je podoban za provedbu ovrhe, tada se s tim dijelom podmiruju ovrhe koje čekaju u redu naplate na Fini i to redom kako su zabilježene. Ukoliko nema dijela plaće koji je po podmirenju kredita podoban za provedbu ovrhe, tada sve te ovrhe čekaju u redu naplate u Očevidniku. I tako dok se ne ispune uvjeti po čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima ili dok ovrhovoditelj ne predloži promjenu predmeta i sredstva ovrhe. Ovdje bi ta promjena mogla biti na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Luane je napisao:

Pokretnina je i auto.

Ovrha na pokretninama i ovrha na autu nisu iste vrste ovrha i jedna nema baš nikakve veze sa drugom.

Prije 15 minuta, Luane je napisao:

Zakon smatra da su supružnici vlasnici svega po pola. 

Neće biti tako jednostavno u ovršnom postupku. Ovršni postupak se može pokrenuti samo u odnosu na predmet koji je upisan kao vlasništvo ili suvlasništvo ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Televizije, laptopi, zvučnici...

Da li smiju uzimati npr laptop ako dijete npr ima online nastavu preko njega i šta bi spadalo u citiram zakon  "druge stvari koje služe za zadovoljenje potreba domaćinstva nužni ovršeniku i članovima njegovog domaćinstva s obzirom na uobičajne uvjete živora svoje društvene okoline"

Tu može spadati Tv radi informiranja ili radio ,opčenito zakon o ovrhama na pokretninama je jako šturo napisan jer nema točan popis predmeta za zapljenu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, yaqyaq je napisao:

Da li smiju uzimati npr laptop ako dijete npr ima online nastavu preko njega i šta bi spadalo u citiram zakon  "druge stvari koje služe za zadovoljenje potreba domaćinstva nužni ovršeniku i članovima njegovog domaćinstva s obzirom na uobičajne uvjete živora svoje društvene okoline"

Tu može spadati Tv radi informiranja ili radio ,opčenito zakon o ovrhama na pokretninama je jako šturo napisan jer nema točan popis predmeta za zapljenu

 

Iskreno, ne znam. Rečeno mi je da sudski vještak može popisati sve sto ovrhovoditelj želi, a ja prigovorom Sudu mogu zatražiti na nekoj od stvari izuzeće od ovrhe i navesti razloge pa će Sud odlučiti. No, ja ne bih riskirala toliko, laptop bih maknula na sigurno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , yaqyaq je napisao:

Da li smiju uzimati npr laptop ako dijete npr ima online nastavu preko njega

Mišljenja sam s obzirom na situaciju da bi se pri popisu pokretnina ovršenik slobodno mogao pozvati na činjenicu da je ova pokretnina prijeko potrebna članu njegovog kućanstva s obzirom na uobičajene uvjete života svoje društvene okoline, odnosno na čl.135. st.1. toč.1. OZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija