Jump to content

Ovrha


novo.nova

Preporučene objave

Molila bih vas za savjet.

Ovako ide priča...

Banka je prodala dugovanje mog tate b2 kapitalu. B2 kapital je ovršio kuću mog tate i kuća je prodana. Moj otac je nakon smrti svoje majke nasljedio dvije nekretnine. Nedugo nakon toga B2 kapital je jednu od tih nekretnina opet ovršio (uzeo,prodao..) a drugu nekretninu tata je darovnim ugovorom dao meni. Ja sam tu nekretninu prepisala na svog supruga jer smo odlučili renovirati a on je kreditno sposoban za dić kredit na hipoteku. Sad je b2 kapital mene i supruga tužio i pobija taj darovni ugovor. Tati svih ovih godina naravno redovno svaki mjesec uzimaju dio mirovine (oko 2000kn) za ovrhu zbog kuće koju su oni već uzeli i prodali i u međuvremenu uzeli još i jednu. 

Sad je moje pitanje dal je to zakonski uopće dozvoljeno?

Kud krenuti,kako ovome stati na kraj? Ima itko još sa ovakvom situacijom da mi da neki savjet?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Analitichar je napisao:

Koliko je tatino stanje na FINI?

Neznam sad točno. Moram provjerit kod njega.

 

 

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Zato što nisu dužni godinama čekati podmirenje duga, ako ga mogu brže namiriti u ovršnom postupku.

Kužim to..

Ali po tome on nikad nece rjesit to dugovanje. Nekretnine koje su uzeli plus ovo sta su skinuli godinama s penzije je vec debelo premasilo njihovo potrazivanje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, novo.nova je napisao:

Nekretnine koje su uzeli plus ovo sta su skinuli godinama s penzije je vec debelo premasilo njihovo potrazivanje

Nekretnine se prodaju na dražbi i od postignute kupovne cijene se podmiruje dugovanje i ostali troškovi (troškovi ovršnog postupka, porezni, pristojbe...), dok preostali dio novca ne ide u korist računa ovrhovoditelja. Tako da nema pretplate dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija