Jump to content

Kršenje ugovora o radu


Andi_83

Preporučene objave

Poštovani

Moj poslodavac koji je vlasnik dvije firme mi je htio podvaliti na istom radnom mjestu novi ugovor o radu na ime svoje druge firme sa lošijim uvjetima koje naravno nisam potpisao, međutim čuo sam od kolegice koja radi u upravi da su i bez našeg potpisa mene i kolegu pribacili na ime druge firme sa lošijim uvjetima. Tim postupkom očito krše postoječi ugovor o radu jer ja novi ugovor koji su mi htjeli podvaliti nisam potpisao.Što mi savjetujete mogu li ih tužiti ili prijaviti radnoj inspekciji kakve su mi mogučnosti mogu li dobiti odštetu, koliko traje sudski proces dali znate?

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Borbena7 je napisao:

Kakav ste točno dokument odbili potpisati?

dakle odbio sam potpisati sporazumni raskid trenutnog ugovora o radu koji je na ime jednog d.o.o. gdje sad radim i odbio sam potpisati novi Ugovor o radu na ime drugog d.o.o.  od istog poslodavca koji u svom vlasnistvu ima te dvije razlicite firme a knjigovodja mi je rekla da sam bez obzira sto nisam potpisao raskid trenutnog ugovora ugovora o radu koji mi odgovara i bez obzira sta nisam potpisao pristanak na novi ugovor vec zaposlen od 01.04. po uvjetima novog ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Svašta. A tko je umjesto Vas potpisao novi ugovor o radu s obzirom da se radi o dvostranom pravnom poslu?

Pa mogu jedino eventualno krivotvoriti moj potpis jer ja ga potpisao nisam ali sve to radna inspekcija vjerojatno može utvrditi...15toga treba doći plaća bude li niža od one koju sam ja potpisao ugovorom od prije dvije godine poslat cu im inspekciju rada ovo je očito krsenje ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 05. 2021. at 6:27, Andi_83 je napisao:

Pa mogu jedino eventualno krivotvoriti moj potpis jer ja ga potpisao nisam ali sve to radna inspekcija vjerojatno može utvrditi...15toga treba doći plaća bude li niža od one koju sam ja potpisao ugovorom od prije dvije godine poslat cu im inspekciju rada ovo je očito krsenje ugovora o radu.

Inspekcija rada može utvrditi postoji li ugovor potpisan od Vaše strane, ali ne i da li je potpis falsificiran - nisu grafolozi. Čak i ako im se čini da je - ne mogu ništa. Ne ulaze u lažiranje takvih stvari, mogu eventualno (ali to nijedan neće učiniti) prijaviti poslodavca državno odvjetništvu zbog sumnje u valjanost potpisa, ali ni od toga ništa, vjerujte mi. Jedino sami možete tražiti vještačenje potpisa, a da ima efekta. 

ALI - čak i ako imaju ugovor potpisan od Vaše strane - gdje im je dokaz da ste Vi preuzeli primjerak ugovora, kužite? 

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija