Jump to content

obrt


anonimno

Preporučene objave

Smijem li pitati na koju adresu ste poslali Rjesenje o odjavi obrta i prigovor ?

 

Morat cete si uzeti malo vremena u Vasem slucaju i ili telefonom obaviti nekoliko razgovora, ili obici nekoliko vrata, te ponovno napisati dopise.

 

U dopisima obavezno morate traziti povrat u prijasnje stanje, sa danom odjave obrta, Dopise treba poslati, osim na Hrv. obrtnicku komoru (HOK) i na MF - Poreznu upravu .

 

Naime, ako malo bolje pogledate, uplatnice koje Vam stizu, zapravo stampa porezna uprava. Ponekad se dogadja da nema povratnih informacija izmedju porezne uprave (koja je trebala po automatizmu obavijestiti obrtnicku komoru te automatski obustaviti naplatu komorskog dop.) i samog HOK-a.

 

Ako treba, otidjite u poreznu upravu osobno, ponesite Rjesenje o odjavi obrta, ako imate kopije dopisa koje ste slali, pronadjite u poreznoj tko je zaduzen za naplatu ... pitajte na salterima, setat ce Vas amo-tamo, ali drukcije ne ide. Negdje je doslo do necijeg propusta, a to cete samo dopisima tesko rijesiti.

 

Svakako trazite od njih povrat u prijasnje stanje (sa danom odjave obrta) jer za nastalu situaciju niste krivi niti ste utjecali na nju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

Smijem li pitati na koju adresu ste poslali Rjesenje o odjavi obrta i prigovor ?

 

Morat cete si uzeti malo vremena u Vasem slucaju i ili telefonom obaviti nekoliko razgovora, ili obici nekoliko vrata, te ponovno napisati dopise.

 

U dopisima obavezno morate traziti povrat u prijasnje stanje, sa danom odjave obrta, Dopise treba poslati, osim na Hrv. obrtnicku komoru (HOK) i na MF - Poreznu upravu .

 

gotovo svake godine šaljem prigovor na račun i kopiju rješenja o zatvaranju obrta i to poreznoj upravi jer mi je u HOK-u rečeno da oni nemaju više ništa s naplatama.

volio bi da mi pojasnite šta znaći povrat u prijašnje stanje ,može li to biti za mene koše napr. ako su ostala kakova dugovanja dali povrat u prijašnje stanje znaći da bi onda oni to mogli i naplatiti jer obzirom na p0roteklo vrijeme gotovo je došlo do apsolutne zastare za sva eventualn potraživanja jer je peta godina od zatvaranja u toku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako grijesim, neka me ostali isprave ... za doprinos hrv. obrt. komori ne primjenjuje se opci zastarni rok od 5 godina, nego rok od 6 godina.

 

Nadalje, nije mi jasno ... da li ste u trenutku zatvaranja obrta imali dugova prema HOK-u ili ne ?

 

Ja sam shvatio da Vi nemate dugova, ali su Vam i dalje stizale uplatnice na koje ste onda pisali prigovore i slali rjesenje o odjavi.

 

Ako niste imali dugova (posebno ne prema navedenom HOK-u), tada je najbolje rjesenje da ustrajete na povratu u prijasnje stanje - dakle, sa danom odjave obrta - te da se temeljem toga, sve novopristigle uplatnice sa novim zaduzenjima(pausalna kvartalna zaduzenja i kamate) kao pogresno obracunate "rasknjize" u njihovim evidencijama. Govorimo iskljucivo o doprinosu hrv. obrt. komori.

 

Stvar je nesto drugacija ako imate stvarnog dugovanja prema njima (i imali ste ih u trenutku zatvaranja obrta). Kada spominjete zastarni rok, vjerojatno ciljate na zastaru i otpis njihovih potrazivanja prema Vama ... samo, lako bi Vam se u tom slucaju moglo dogoditi da prije zastare pokrenu ovrsni postupak u cilju naplate svojih potrazivanja.

 

Provjerite sve uplatnice koje su Vam stigle zajedno sa obracunima, tocno ustanovite o cemu se radi (stvarni dug u trenutku zatvaranja obrta ili pogresna zaduzenja), te temeljem toga dalje odlucite kako cete postupati.

 

Za sva pogresna zaduzenja treba traziti njihov ispravak (otpis zajedno sa kamatama), a ako stvarni dug postoji, treba ga sto prije podmiriti ... ili ako zelite cekati (i riskirati) zastaru, to je samo Vasa odluka.

 

Bojim se da se samo "dopisivanjem" necete rijesiti tih obracuna i uplatnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija