Jump to content

Pronadjen novac


chantal4

Preporučene objave

Bok svima!U susjednoj sam zgradi našla iznos od 3000 kn.Neću u detalje.Predala predstavniku,stavili objavu ,nitko se niti javlja niti susjedi išta spominju.Nekih 10-tak dana je prošlo.

E,sad,drugi predstavnik želi da se ti novci stave u pričuvu jer se nitko ne javlja,evo jučer me zvao.Kao ti novci stoje samo .

I mene sad zanima koja bi bila najispravnija opcija za učiniti???

Lp

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Spitfire je napisao:

Vidite čl. 137 i 138 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Pojednostavljeno, ukoliko se vlasnik novca javi imate pravo na 10% nalaznine, a ukoliko se isti ne javi u roku godine dana predaje se nalazniku.

Ako sam dobro shvatila,rok čuvanja je godina dana?

prije 23 minuta, drot13 je napisao:

Ne može ih staviti u pričuvu, trebao bi ih predati na čuvanje policiji ili u nalazni ured, jer nema pravo raspolaganja tim novcem.

Slažem se s ovime,to je ipak nečije .S obzirom da sam ih ja našla odnijet ću ih u policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, chantal4 je napisao:

Ako sam dobro shvatila,rok čuvanja je godina dana?

Da, godina dana.

 

prije 2 minuta, chantal4 je napisao:

Slažem se s ovime,to je ipak nečije .S obzirom da sam ih ja našla odnijet ću ih u policiju.

Na policiji se novac preda na zapisnik, a iako ne dobiješ primjerak zapisnika, možeš odmah dobiti urudžbeni broj po kojem ćeš kasnije moći provjeriti u kojoj je to fazi, tj. je li vlasnik pronađen.

Da te ne zbuni ako ti spomenu, policija pronađeni novac uplaćuje u državni proračun, pa se vlasniku (ili nalazniku) iznos kasnije isplaćuje iz državnog proračuna (ne čuva se kao drugi predmeti u stanju u kojem je pronađen).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Da, godina dana.

 

Na policiji se novac preda na zapisnik, a iako ne dobiješ primjerak zapisnika, možeš odmah dobiti urudžbeni broj po kojem ćeš kasnije moći provjeriti u kojoj je to fazi, tj. je li vlasnik pronađen.

Da te ne zbuni ako ti spomenu, policija pronađeni novac uplaćuje u državni proračun, pa se vlasniku (ili nalazniku) iznos kasnije isplaćuje iz državnog proračuna (ne čuva se kao drugi predmeti u stanju u kojem je pronađen).

Hvala puno na odgovoru!Saznala sam sve što me zanimalo.Novac će biti predan na policiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija